Komunikaty PR

Jak przywrócić piękno wyblakłemu ogrodzeniu?

2024-04-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Zaniedbany i wyblakły płot potrafi skutecznie oszpecić ogrodowy krajobraz, a także może negatywnie wpływać na wytrzymałość konstrukcji. Podpowiadamy, jak sprawnie przywrócić mu efektowny wygląd, by na nowo stał się prawdziwą wizytówką domu. 

Drewniane ogrodzenie jest szczególnie narażone na działanie zmiennych warunków pogodowych. W odróżnieniu od mebli nie da się go schować po sezonie, przez co jest wystawiony na deszcz, śnieg czy słońce przez cały rok. By przedłużyć żywotność wykonanego z drewna płotu należy więc zapewnić mu kompleksową ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W ten sposób zachowa atrakcyjny wygląd na dłużej i będzie efektowną ozdobą posesji na lata. 

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do konserwacji i pielęgnacji drewna. Optymalnym wyborem są impregnaty, np. Drewnochron Impregnat Express lub uniwersalny Impregnat Drewnochron Eco&Protection, które kompleksowo zabezpieczają drewno nawet na kilka lat. Na powierzchni tworzą one hydrofobową powłokę, skutecznie odpychającą wodę, dzięki czemu drewno jest chronione przed działaniem deszczu czy śniegu. Zabezpieczają przy tym płot także przed rozwojem grzybów pleśniowych, które mogą osłabić strukturę drewna i powodować jego rozkład. Ale impregnaty cenione są nie tylko ze względu na ważne właściwości użytkowe, lecz także dekoracyjne. Dostępne są bowiem w wielu popularnych odcieniach, które pięknie podkreślają charakterystyczny rysunek naturalnego drewna. 

Aby prawidłowo zabezpieczyć drewniany płot, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Przed malowaniem podłoże należy wyrównać, przeszlifować i odpylić, a w razie potrzeby odtłuścić. Z drewna uprzednio malowanego należy usunąć stare łuszczące się powłoki. Przeznaczona do impregnowania powierzchnia powinna być sucha i czysta. Surowe drewno należy najpierw zabezpieczyć preparatem Drewnochron Impregnat Grunt R, który zapewni biologiczną ochronę.

Przed aplikacją, a także w trakcie prac preparat trzeba dokładnie wymieszać. Impregnat Eco&Protection nanosimy pędzlem, rozprowadzając go równomiernie wzdłuż słojów w 2-3 warstwach. Warto pamiętać, by nie nakładać nadmiernej ilości preparatu, aby zapobiec powstawaniu zacieków. Po pierwszej warstwie należy przeszlifować powierzchnię papierem drobnoziarnistym i dobrze ją odpylić. Drewnochron Impregnat Express można nakładać z kolei wałkiem, pędzlem lub natryskowo. Preparat aplikujemy w 1-3 warstwach w zależności od tego, czy malujemy surowe drewno, czy przeprowadzamy renowację. Kolejne warstwy należy nanosić w odstępie min. 2 godzin. Zaimpregnowany w ten sposób płot zyska atrakcyjny wygląd i odpowiednią ochronę na długi czas. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.