Komunikaty PR

Jak się postaramy, będzie dobrze!

2020-05-06  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Czy pandemia wpłynie na nasze funkcjonowanie, nie tylko w biznesie, ale także w społeczeństwie? Jak w przyszłości będą wyglądać domy, kina, hotele, restauracje? Czy w sytuacji, w której się znaleźliśmy, można mówić o jakichkolwiek nowych szansach dla branży wnętrzarskiej i architektonicznej? O tych zagadnieniach rozmawiali podczas webinaru zainicjowanego przez agencję OKK! PR m.in. Robert Konieczny oraz Robert Majkut. Frekwencja dopisała, a na forum trwała ożywiona dyskusja środowiska projektowego.

Autorskie spotkania z Robertem Koniecznym (KWK Promes) i Robertem Majkutem (Robert Majkut Design), zawsze gromadzą wielu gości, chcących inspirować się ich wiedzą i doświadczeniem. 30 kwietnia 2020 r. ci znakomici architekci wzięli udział w pierwszym zorganizowanym przez agencję OKK! PR webinarze „OKK! design Branża wnętrzarska w dobie epidemii”. Poza architektami w spotkaniu uczestniczył także Waldemar Tomczuk, reprezentujący firmę VASCO. Dyskusję moderowała Olga Kisiel-Konopka, dyrektor zarządzający agencji OKK! PR. Funkcję Mecenasa konferencji objął Geberit, a Partnerem została marka VASCO.

“Breaking news”

Robert Majkut rozpoczął to wirtualne spotkanie narracją podczas której opisał tło z punktu widzenia kulturoznawcy i przeniósł swoje wnioski na obszar projektowy, dając szansę na znalezienie nowego i nieodkrytego potencjału sytuacji w jakiej się znaleźli twórcy, jednocześnie dzieląc swoje obawy w stosunku do kondycji człowieczeństwa i możliwych następstw.

-Dystans społeczny na pewno będzie miał wpływ na projekty, szczególnie przestrzeni publicznych. Będziemy musieli sięgnąć do fundamentów projektowania niektórych miejsc, przedefiniować je, aby dostosować się do nowej rzeczywistości. Zastanawiam się, jak będą wyglądać biura, kina, sale koncertowe… Restauracje, które mieściły się w starych kamienicach, nagle mogą okazać się niewystarczające pod względem powierzchni, ze względu na odległości, które musimy zachowywać. Nie tylko ze względu na obostrzenia, ale także na komfort psychiczny konsumentów. Tak naprawdę, dużo zależy od nas - podsumował designer, prezentując przed kamerą własnoręcznie przygotowany optymistyczny pasek ekranowy z napisem: Łamiąca wiadomość. Jak się postaramy, będzie dobrze.

Okazja do rozwoju

Robert Konieczny przywitał widzów z tarasu swojej Arki, która zdobyła tytuł najlepszego domu świata magazynu Wallpaper. Architekt podkreślił rolę koncepcji w procesie projektowym i zauważył, że polscy architekci rzadko mogą sobie pozwolić na spokojną i długotrwałą pracę na tym etapie. Nawiązał również do problemów związanych z ochroną środowiska oraz zarządzaniem zasobami.

-Żyjąc wśród natury, zacząłem się martwić brakiem wody. Od dłuższego czasu mamy idealną, słoneczną pogodę, ale to nie jest już źródłem radości. Wolałbym, aby spadł deszcz. Teraz jest czas na to, aby pomyśleć nad projektami, które pomogą naturze, nad tym, jak zatrzymywać i magazynować wodę… To także czas, który można wykorzystać na rozwój. Mamy teraz szansę na wydłużenie procesu przygotowania projektu koncepcyjnego. Na to, aby przemyśleć dokładnie rozwiązania, które chcemy wprowadzić, udoskonalić architekturę.

Design w czasie epidemii

Podczas spotkania głos zabrał również Dyrektor działu VASCO Ventilation Poland, Waldemar Tomczuk, który opowiedział o sytuacji w firmie i o tym, w jaki sposób przeprowadzane są obecnie szkolenia produktowe.

-Musieliśmy się zatrzymać, przemyśleć nasze nawyki. Prowadziłem setki szkoleń, zawsze bezpośrednio. Obecnie, jest to trudne, bo komunikujemy się online, nie widzę reakcji uczestników. Ale są też pozytywne aspekty - więcej osób uczestniczy w naszych spotkaniach - dostęp jest łatwiejszy, bo nie trzeba wprowadzać zmian w kalendarzu i dojeżdżać. A dyskusja toczy się bez przeszkód.

Wideo z webinaru jest dostępne pod linkiem:

https://s3.amazonaws.com/site-archiebot-production/storage/a_e19f58f9a2412ccce8802887dfdc4f30/staiztvuvrxprgsboif1lmvhuideehexxxfxgjwvq7emnn2jurbxujgi076n8wvj.mp4

Więcej na: http://www.okkpr.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.