Jak sprawnie znaleźć pracę „na już”
Znalezienie pracy „na już” wiąże się z szybkim podjęciem działań. Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, że nie ma czasu na zwłokę, każdy dzień jest ważny – m.wi Anna Witek z firmy HR Quality. Zaczynamy więc od aktualizacji swojego CV i profilu na LinkedIn, gdzie oznaczamy swoją otwartość na pracę. Trzeba być aktywnym, odświeżyć swoją sieć kontakt.w zawodowych, zapytać znajomych, czy mogliby nam pom.c. R.wnolegle warto skontaktować się z rekruterami z agencji pracy, kt.rzy zaoferują możliwości często nieosiągalne w innych miejscach. Poszukiwanie pracy pod presją czasu wiąże się z ogromnym stresem, kt.ry może nas blokować w podjęciu sprawnych działań. Może też pojawić się wstyd, że znaleźliśmy się w kryzysowej sytuacji. Te negatywne emocje trzeba opanować, np. z pomocą psychologa, kt.ry pomoże nam przejść przez kryzys i uporządkować myśli. Praca nad odzyskaniem poczucia sprawczości i pewności siebie będzie ogromnie ważna, by uniknąć popełnienia błęd.w związanych chociażby z niedopilnowaniem um.w, czy skorzystaniem z ofert poniżej naszych oczekiwań finansowych. Warto przygotować wstępną analizę tego, na co możemy się zgodzić w podbramkowej sytuacji i przygotować się do negocjacji. Wielkim wsparciem w tym wyzwaniu może być agencja pracy – uspokaja ekspertka HR Quality. Nasi doradcy pomogą napisać CV, dopasować oferty do kompetencji kandydata i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Zaproponują r.żnorodne rozwiązania, nawet oferty „z dnia na dzień”. Firmy sezonowe czy produkcyjne zawsze chętnie przyjmują pracownik.w. Takie doświadczenie można potraktować jako przejściowy pomysł na zarobienie pieniędzy na życie, przy jednoczesnym poszukiwaniu pracy docelowej. Praca tymczasowa, poza pieniędzmi, kt.rych potrzebujemy w tej chwili, przyniesie nam r.wnież nowe kontakty i pozwoli na rozw.j w nowej dziedzinie. Warto właśnie w ten spos.b do tego podejść – pozytywnie i zgodnie ze znanym cytatem Ireny Kwiatkowskiej: „żadnej pracy się nie boję”. Praca „na już” nie musi być pracą na chwilę. Zaprezentowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej naszych mocnych stron, potwierdzenie kompetencji i doświadczenia daje dobry punkt wyjścia do negocjacji wynagrodzenia. Warto zwr.cić uwagę, w jaki spos.b nasze umiejętności mogą przyczynić się do rozwoju firmy, do kt.rej aplikujemy. W ten spos.b praca na chwilę ma szansę stać się pracą na dłużej. Nawet jeśli na początku stanowisko, kt.re zostanie nam zaproponowane nie spełni naszych oczekiwań, istnieje szansa na awans i skorzystanie z kolejnych benefit.w – dodaje otuchy Anna Witek z HR Quality. Jeśli więc znaleźliśmy się bez pracy, wyznaczmy sobie cele i działajmy. Od czegoś trzeba zacząć.
Współcześni studenci chętnie i odważnie podejmują pracę
Wystawa Ludzi Zmieniających Świat w Warszawie
Mija czas na złożenie e-wniosku o rejestrację - zawody medyczne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Agata Młynarska: Moim bliskim daję w prezencie pakiety na badania, a z przyjaciółkami umawiam się na mammografię
Zdaniem prezenterki najlepszym prezentem dla bliskich i przyjaciół nie jest karta podarunkowa na zakupy, ale voucher na screening stanu zdrowia. W ten sposób zachęca ich do wykonania kompleksowych badań profilaktycznych, dzięki którym można wykryć ewentualne choroby już we wczesnym stadium ich rozwoju. By dodać otuchy nieprzekonanym i zestresowanym, Agata Młynarska chętnie towarzyszy im w przychodniach.
Media
Klaudia Carlos: Nie myślę o konkurowaniu z innymi formatami. „Pytanie na śniadanie” jest programem interdyscyplinarnym i wielopokoleniowym
W weekend zostało zaprezentowane nowe studio „Pytania na śniadanie”. Ma ono 550 metrów kwadratowych i mieści się w hali zdjęciowej, która niedawno została wybudowana przy ul. Woronicza w Warszawie. Poza nowoczesnym wystrojem studio ma najnowszą technologię i imponujący park oświetleniowy. Nie tylko widzowie, ale i cała ekipa przygotowująca format czekała na ten moment z ekscytacją. Klaudia Carlos przyznaje, że doskonale się czuje w nowym miejscu i ma nadzieję, że będzie ono inspiracją do tworzenia wyjątkowego programu, dla ludzi w każdym wieku.
Farmacja
Trwa jesienna fala COVID-19. Według GIS jest najwięcej zachorowań od dwóch lat
Jesienna fala COVID-19 już teraz jest bardzo trudna – ostrzega Główny Inspektor Sanitarny. Jak wynika z badań próbek ścieków, dzięki którym można wykryć ślady wirusa SARS-CoV-2, obecnie jest ich najwięcej od dwóch lat. Zdaniem specjalistów przebieg choroby jest obecnie dużo łagodniejszy niż w czasach pandemii. Chorzy zwykle dochodzą do zdrowia w warunkach domowych. Trzeba jednak pamiętać o możliwych powikłaniach.