Komunikaty PR

Jak stworzyć kuchnię bezpieczną dla dzieci?

2024-05-22  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

W kuchni zawsze trzeba mieć oko na dzieci – bo nawet te najmłodsze potrafią znaleźć swoje sposoby na to, by dostępne sprzęty, akcesoria lub meble „włączyć” do nowej zabawy. To pomieszczenie to jedno z bardziej fascynujących miejsc w domu, dlatego warto zadbać o odpowiednie dostosowanie przestrzeni do obecności maluchów. O bezpiecznej kuchni dla dzieci opowiada Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Kuchnia, pełna aromatów i tajemnic, to dla dzieci miejsce idealne do niezwykłych eksploracji. Dlatego tak istotne jest, abyśmy zatroszczyli się o odpowiednie dostosowanie przestrzeni do ich obecności, tworząc bezpieczne i inspirujące środowisko. 

Z tego względu zabezpieczenie gniazdek, przełączników czy kabli to podstawa przygotowania kuchni na obecność rosnących maluchów. Szczególnie ważne jest utrudnienie dostępu do chemii gospodarczej oraz odpadów – w taki sposób, by dzieci nie miały możliwości sięgnięcia po szkodliwe płyny lub inne przedmioty, które mogłyby łatwo znaleźć się w buzi malucha. Warto także zabezpieczyć rogi stołów oraz innych mebli, jak również pomyśleć o utrudnieniu dostępu do szafek. 

– W kuchni może czekać na dzieci wiele niebezpiecznych przedmiotów – ostre noże, widelce czy sprzęty kuchenne, które mogą stanowić prawdziwe zagrożenie dla maluchów – mówi Stanisław Szyling z DYNACOOK. 

Bezpieczeństwo a sprzęt kuchenny

W przypadku domów z dziećmi, także i wybór sprzętów kuchennych powinien być przemyślany podwójnie. Stawiamy bowiem nie tylko na wygodę korzystania z nich podczas gotowania, ale również na rozwiązania i technologie bezpieczne dla naszych domowników, szczególnie tych najmłodszych. Kupując zmywarkę, piekarnik, płytę kuchenną czy inne elementy wyposażenia, warto przy tym sprawdzić, jakie zabezpieczenia zastosował producent. 

– Wystające pokrętła lub przyciski, które znajdziemy klasycznych kuchenkach z otwartym płomieniem, będą przyciągać wzrok malców i zapraszać do ich wciskania. Warto więc postawić na sprzęty posiadające wygodne sterowanie panelami dotykowymi, które nie posiadają wystających elementów. Ważne, by taki panel dotykowy posiadał specjalną opcję blokady rodzicielskiej, dzięki czemu nawet przypadkowe dotknięcie nie uruchomi danego sprzętu. Rozwiązanie to skutecznie chroni zarówno dzieci, jak i seniorów czy nawet zwierzęta domowe.

Rozwiązania dla ochrony najmłodszych

W kontekście bezpieczeństwa dzieci w kuchni, nie sposób przecenić roli płyt kuchennych. Choć są one kluczowe w procesie gotowania, stanowią potencjalne zagrożenie dla najmłodszych. Dlatego tak istotne jest, aby wybrać taki model, który zapewni pełne bezpieczeństwo użytkowania. 

– Przykładem mogą być gazowe płyty ceramiczne DYNACOOK, które opierają się na technologii spalania gazu w wysokiej temperaturze, gdzie cały ten proces ukryty jest pod szklaną powierzchnią płyty. Oznacza to brak rusztów i otwartego ognia, który jest szczególnie niebezpieczny przy niesfornych maluchach. Przy tego rodzaju rozwiązaniu nie musimy obawiać się „zabawy” z ogniem czy zgaszenia płomienia przy włączonym gazie. Umiejscowienie palników pod ceramiczną powierzchnią ma także inne zalety, którą docenią dorośli – mniejsze zużycie gazu, za czym idzie oszczędność dla naszego portfela oraz nakierowanie ciepła ze spalania gazu bezpośrednio pod garnki sprawia, że jesteśmy w stanie potrawy przygotować sprawniej – podpowiada ekspert DYNACOOK.

Rozwiązania te posiadają szereg zabezpieczeń, m.in. blokadę rodzicielską, czujnik monitorujący przebieg spalania gazu i elektrozawory, które zablokują ewentualne ulatnianie się gazu, a także najnowsze rozwiązanie – funkcję STOP&GO – dzięki której możemy przerwać gotowanie, wyłączyć dopływ ciepła do garnka w dowolnym momencie, a później wrócić do niego i gotować dalej na swoich ustawieniach. Funkcję tę docenią rodzice, którzy muszą na chwilę oderwać się od gotowania, by zająć się dziećmi zajmującymi się zabawą.

Gazowe płyty ceramiczne DYNACOOK to 4 modele, dopasowane do możliwości i potrzeb użytkowników. Model X3 to płyta z trzema palnikami, którą docenią rodziny posiadające małe przestrzenie kuchenne. Są także dwa modele z czterema palnikami – X4 60 Modern o szerokości 60 cm oraz model X4 Classic, który posiada pola grzejne umiejscowione ma na nieco szerszej płycie, dającej możliwość unikatowego ułożenia garnków podczas gotowania. Dla rodzin dużych lub takich, które kochają gotować, stworzona została płyta X5, która posiada aż 5 pól grzejnych. 

Tworzenie bezpiecznej przestrzeni kuchennej dla dzieci wymaga uwagi i staranności. Kluczem jest nie tylko monitorowanie aktywności pociech, ale także odpowiednie dostosowanie otoczenia do ich potrzeb i bezpieczeństwa. Warto także wybierać sprzęty kuchenne, które są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. W przypadku płyt kuchennych, rozwiązania takie jak gazowe płyty ceramiczne DYNACOOK oferują nie tylko wygodę, ale także szereg zabezpieczeń, które chronią dzieci przed potencjalnymi zagrożeniami. Dzięki temu, tworząc bezpieczną kuchnię dla dzieci, możemy zapewnić im zarówno ochronę, jak i zachęcić do fascynujących eksploracji tego magicznego miejsca.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.