Jak szybciej wrócić do zdrowia po COVID?
Covid-19 to coraz częściej nie tylko sama choroba, ale pojawiające się po niej powikłania. Symptomy występujące po jej przebyciu, mogą przybierać m.in. postać zaburzeń sercowo-naczyniowych, problemów mięśniowych oraz chronicznego zmęczenia. Jak sobie radzić, kiedy wystąpiły te powikłania? Czy można się wspomagać, aby szybciej zniknęły? Zobacz, jak wzmocnić osłabiony organizm!
Jakie powikłania po Covid-19?
Tak naprawdę nie ma znaczenia stopień przebycia infekcji wirusem SARS-CoV-2. U ozdrowieńców mogą z czasem pojawić się wszelkiego rodzaju powikłania, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Często wymagają one dalszego leczenia bądź obserwacji. Wśród najczęściej zgłaszanych dolegliwości przez osoby, które przeszły Covid-19 są: zaburzenia koncentracji, zmęczenie, bóle głowy, duszności, przyspieszony oddech, osłabienie układu mięśniowego itp. Długoterminowe konsekwencje związane z przebyciem tej choroby potrafią być prawdziwie uciążliwe. Czy da się zapobiegać powikłaniom pocovidowym? Czy uda się zmniejszyć wspomniane wyżej dolegliwości?
Właściwa suplementacja w trakcie i po chorobie
W kwestii uniknięcia syndromu „długiego COVID-u” przychodzą metody umożliwiające zmniejszyć jego objawy m.in. poprzez odpowiednią suplementację zarówno w trakcie jak i po chorobie. Szczególnie dobre wyniki można zauważyć przy leczeniu przewlekłego zmęczenia i zapobiegania sarkopenii (utraty masy mięśniowej oraz osłabieniu mięśni, które skutkują spadkiem sprawności fizycznej). - Zarówno w kontekście COVID-19, jak i sarkopenii, niezbędna do regeneracji mięśni jest odpowiednia ilość pełnowartościowego białka w diecie. W przypadku sarkopenii, osteoporozy, chorób przewlekłych jest ona niezbędna dla zachowania równowagi metabolicznej. Niedobory białka w pożywieniu, organizm próbuje uzupełnić poprzez pobieranie niezbędnych składników z tkanki mięśniowej. Takie czynniki jak choroby przewlekłe, leki, zaburzona mikrobiota jelitowa, niepełnowartościowe pożywienie, zaburzenia snu, siedzący tryb życia powodują, że procesy syntezy białek enzymatycznych, hormonów, przeciwciał nie są w pełni wydajne. Wskazane jest wtedy korzystanie z nutriceutyków, opracowanych właśnie dla takiego wsparcia. Jednym z nich jest AMINO-THER® – wyjaśnia dr Edyta Adamczyk-Kutera.
Jak działa Amino-Ther?
To suplement diety, który wspiera powrót do lepszej formy oraz wpływa na ogólną poprawę stanu zdrowia, zmniejszenie ogólnoustrojowych stanów zapalnych oraz wzmocnienie układu odpornościowego. Suplementacja AMINO-THER® jest wskazana w przypadkach niskiego poziomu aminokwasów w diecie lub przy zwiększonym zapotrzebowaniu na aminokwasy. Będzie to więc doskonała metoda wspomagająca kondycję i zdrowie u m.in. osób osłabionych, z objawami sarkopenii, z zaburzeniami funkcji poznawczych, z chorobami sercowo-naczyniowymi, czyli właśnie w przypadkach pojawiających się w efekcie powikłań po COVID-19.
Ale to nie wszystko! AMINO-THER® to suplement diety zalecany dla osób, które chcą się zdrowo starzeć (profilaktyka anti-aging), uprawiających sport, w rekonwalescencji, z niedoczynnością tarczycy oraz po zabiegach estetycznych (usprawnienie gojenia skóry). Jego efektywność i wszechstronność zasługują na uwagę w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu i bez wątpienia jest to produkt, odpowiadający na szczególne zapotrzebowanie rynku w obecnych czasach. Jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi.
Wyłączny dystrybutor AMINO-THER® w Polsce: BD Aesthetic sp. z o.o.
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.