Jak technologia wspiera nas w nowej rzeczywistości?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Pandemia niemal na każdej dziedzinie życia wymusiła reorganizację. Zmieniła sposób, w jaki pracujemy, uczymy się, a nawet, w jaki spędzamy wolny czas. Ma również ogromny wpływ na nasz kontakt z bliskimi. W obliczu tych zmian może nam pomóc technologia, która od lat towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu.
Nowy świat nowe problemy
Zanim wybuchła pandemia mogliśmy spokojnie wykonywać swoje obowiązki, pracować, skupiać się na ulubionym hobby. Dziś każdego dnia martwimy się o swoje rodziny. Staramy się otaczać ich troską bardziej niż kiedykolwiek. Najwięcej obaw mamy o osoby w podeszłym wieku. To one, jako najbardziej narażone, potrzebują naszego wsparcia. Czy zwykły kontakt telefoniczny wystarczy? Nowoczesne technologie, które dostępne są dziś na rynku, dają nam o wiele więcej. By czuć się spokojniejszym o starszych członków rodziny, można skorzystać z bogatej oferty kamer do monitoringu wewnętrznego. Okresowe sprawdzenie, czy osoba starsza krząta się po domu, tak, jak ma to w zwyczaju, może dać nam świadomość, że nie dzieje się nic niepokojącego. Kamery, takie jak na przykład Ezviz C6CN Pro, posiadają także wbudowane dwukierunkowe audio. Daje to możliwość porozmawiania z osobą starszą, gdy tylko poczuje się gorzej lub będzie potrzebowała towarzystwa.
Nauka zdalna
Jedną z metod ograniczenia rozwoju pandemii było zamknięcie szkół. Ta decyzja dołożyła wiele pracy zarówno dyrektorom, nauczycielom, jak i rodzicom. Nie możemy też zapominać o dzieciach, które w różny sposób reagują na nową sytuację. Jak zatem możemy zmniejszyć ich stres i wesprzeć w nowej rzeczywistości?
Wielu rodziców zadaje sobie również pytanie o efekty edukacyjne zajęć zdalnych. Często i oni sami, zmuszeni do wykonywania pracy z domu wiedzą, jak wygląda to w praktyce. Będąc w domu ciężej nam się skupić i łatwiej rozpraszać. Dzieci też szybko tracą uwagę, zajmując się rzeczami znajdującymi się w pokoju. Na szczęście z pomocą przychodzą kamery wewnętrzne, które dają podgląd na to, czy dziecko skrupulatnie odrabia zadania. Weźmy na przykład model C6W od wspomnianego producenta. Przy użyciu aplikacji uzyskacie obraz na żywo, a dwukierunkowe audio może przydać się, by wesprzeć pociechę przed ważnym sprawdzianem. Jeśli nie macie czasu, by sprawdzać co dzieje się w domu w czasie rzeczywistym, w aplikacji
znajdziecie także opcję przeglądania historii nagrań wideo.
Nowa rzeczywistość stawia nas przed wyzwaniami i zmienia nasze życia. Możemy jednak szukać rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszym świecie mamy się już czego bać, nie obawiajmy się zatem nowoczesnych technologii. Korzystajmy z jej zalet jak najlepiej i cieszmy się możliwościami, jakie nam zapewnia.
![Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe](/files/1947754062/lozko-kontynentalne-tebsilo,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
![Proste przyjemności na zimowe wieczory](/files/_uploaded/glownekonf_420841280,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Proste przyjemności na zimowe wieczory
![Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie](/files/_uploaded/glownekonf_592300461,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Media
![](/files/1922771799/kszczot-program-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
![](/files/1922771799/bukowska-tomczak-alkohol-foto2,w_133,_small.jpg)
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
![](/files/1922771799/medycyna-ai-foto,w_133,_small.jpg)
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.