Komunikaty PR

Jak technologia wspiera nas w nowej rzeczywistości?

2021-03-29  |  09:10
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Pandemia niemal na każdej dziedzinie życia wymusiła reorganizację. Zmieniła sposób, w jaki pracujemy, uczymy się, a nawet, w jaki spędzamy wolny czas. Ma również ogromny wpływ na nasz kontakt z bliskimi. W obliczu tych zmian może nam pomóc technologia, która od lat towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu.

 

Nowy świat nowe problemy

 

Zanim wybuchła pandemia mogliśmy spokojnie wykonywać swoje obowiązki, pracować, skupiać się na ulubionym hobby. Dziś każdego dnia martwimy się o swoje rodziny. Staramy się otaczać ich troską bardziej niż kiedykolwiek. Najwięcej obaw mamy o osoby w podeszłym wieku. To one, jako najbardziej narażone, potrzebują naszego wsparcia. Czy zwykły kontakt telefoniczny wystarczy? Nowoczesne technologie, które dostępne są dziś na rynku, dają nam o wiele więcej. By czuć się spokojniejszym o starszych członków rodziny, można skorzystać z bogatej oferty kamer do monitoringu wewnętrznego. Okresowe sprawdzenie, czy osoba starsza krząta się po domu, tak, jak ma to w zwyczaju, może dać nam świadomość, że nie dzieje się nic niepokojącego. Kamery, takie jak na przykład Ezviz C6CN Pro, posiadają także wbudowane dwukierunkowe audio. Daje to możliwość porozmawiania z osobą starszą, gdy tylko poczuje się gorzej lub będzie potrzebowała towarzystwa.

 

Nauka zdalna

 

Jedną z metod ograniczenia rozwoju pandemii było zamknięcie szkół. Ta decyzja dołożyła wiele pracy zarówno dyrektorom, nauczycielom, jak i rodzicom. Nie możemy też zapominać o dzieciach, które w różny sposób reagują na nową sytuację. Jak zatem możemy zmniejszyć ich stres i wesprzeć w nowej rzeczywistości?

Wielu rodziców zadaje sobie również pytanie o efekty edukacyjne zajęć zdalnych. Często i oni sami, zmuszeni do wykonywania pracy z domu wiedzą, jak wygląda to w praktyce. Będąc w domu ciężej nam się skupić i łatwiej rozpraszać. Dzieci też szybko tracą uwagę, zajmując się rzeczami znajdującymi się w pokoju. Na szczęście z pomocą przychodzą kamery wewnętrzne, które dają podgląd na to, czy dziecko skrupulatnie odrabia zadania.  Weźmy na przykład model C6W od wspomnianego producenta. Przy użyciu aplikacji uzyskacie obraz na żywo, a dwukierunkowe audio może przydać się, by wesprzeć pociechę przed ważnym sprawdzianem. Jeśli nie macie czasu, by sprawdzać co dzieje się w domu w czasie rzeczywistym, w aplikacji

znajdziecie także opcję przeglądania historii nagrań wideo.

 

 

Nowa rzeczywistość stawia nas przed wyzwaniami i zmienia nasze życia. Możemy jednak szukać rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszym świecie mamy się już czego bać, nie obawiajmy się zatem nowoczesnych technologii. Korzystajmy z jej zalet jak najlepiej i cieszmy się możliwościami, jakie nam zapewnia. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.