Komunikaty PR

Jak testy bezpieczeństwa budują zaufanie rodziców

2024-05-24  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Rossa
Rumour PR

Al. Rzeczypospolitej 17/30
02-972 Warszawa
katarzyna.rossa|rumour.pl| |katarzyna.rossa|rumour.pl
+48503066001
https://rumour.pl/

W świecie motoryzacji, niemiecka organizacja ADAC od lat stanowi podstawowe źródło informacji na temat standardów bezpieczeństwa w transporcie dzieci. Wyniki tych testów są jednym z najważniejszych wyznaczników dla rodziców szukających odpowiednich fotelików samochodowych dla swoich dzieci. W opublikowanym w maju, najnowszym raporcie ADAC, pozytywnie oceniony został również fotelik Avionaut COSMO. Uzyskał najwyższą w całym teście notę pięciu gwiazdek w kategorii bezpieczeństwo w każdej kategorii wzrostowej. To kolejny produkt polskiej marki z rekomendacją prestiżowej niemieckiej organizacji.

ADAC to najbardziej rozpoznawalny przez konsumentów test oceniający bezpieczeństwo fotelików dziecięcych w Europie. Niemiecka organizacja, poza ogólnym bezpieczeństwem, uwzględnia w procesie testowym fotelików również takie aspekty jak intuicyjność obsługi, ergonomia użytkowania, obecność szkodliwych substancji oraz łatwość czyszczenia. Najwyższa ocena w teście ADAC to 5 gwiazdek, a najniższa to 1 gwiazdka. Testy są uznawane za wiarygodne źródło informacji o bezpieczeństwie produktów, co zwiększa ich znaczenie w oczach rodziców poszukujących fotelików dla swoich dzieci.

ADAC kluczowy dla konsumenta

Z ankiety przeprowadzonej przez NEST Bank w 2017 roku wynika, spośród 900 ankietowanych rodziców, 82,8% zwraca uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa przy zakupie fotelika samochodowego. Testy zderzeniowe (crash tests) są istotne dla 38,8% respondentów. Wynika z tego jednoznacznie, że wyniki niezależnych testów bezpieczeństwa, w tym ADAC, mają duży wpływ na decyzje zakupowe rodziców.

Producenci fotelików samochodowych coraz częściej dbają o to, aby ich produkty spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa sygnowane certyfikatami niezależnych organizacji. Wysokie oceny w testach uwiarygadniają w oczach rodziców jakość produktów. Polski producent Avionaut również stawia na renomę międzynarodowych testów bezpieczeństwa. COSMO, jako kolejny już model marki został pozytywnie zaopiniowany w tegorocznym raporcie ADAC, opublikowanym w maju.

Avionaut COSMO w ocenie ADAC

Fotelik Avionaut COSMO uzyskał wysokie noty za ochronę przy zderzeniach czołowych i bocznych. Jest także najbezpieczniejszym fotelikiem, ze wszystkich testowanych w teście ADAC. Konstrukcja fotelika efektywnie rozprasza siły działające na dziecko podczas kolizji, co minimalizuje ryzyko obrażeń.

System montażu z bazą IQ 2.0 zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, co jest kluczowe w razie wypadku. Prosta i intuicyjna w użyciu baza ISOFIX zwiększa pewność prawidłowego montażu i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów przy instalacji. Ergonomia fotelika również została dobrze oceniona. Avionaut COSMO zapewnia wygodę zarówno podczas krótkich, jak i długich podróży, dzięki czemu dziecko siedzi w komfortowej i bezpiecznej pozycji.

Testy wykazały również, że materiały użyte do produkcji fotelika są wolne od szkodliwych substancji chemicznych, a tapicerka jest łatwa do zdjęcia i wyprania.

Testy ADAC drogowskazem dla rodzica

Testy ADAC, wraz ze szwedzkim Test Plus, są uznawane za jedne z najbardziej rygorystycznych i kompleksowych na świecie. Organizacja ADAC testuje foteliki pod kątem różnych kryteriów, takich jak bezpieczeństwo przy zderzeniach czołowych i bocznych, łatwość montażu, ergonomia oraz zawartość substancji szkodliwych. Wysokie standardy i dokładność testów sprawiają, że wyniki ADAC są uznawane za wiarygodne i miarodajne przez rodziców na całym świecie.

Wyniki testów ADAC dostarczają niezbędnych informacji, które pomagają rodzicom podjąć świadomą decyzję. Wysokie standardy i dokładność testów sprawiają, że wyniki ADAC są uznawane za wiarygodne i miarodajne przez rodziców na całym świecie.

Pozytywna ocena fotelika Avionaut COSMO przez ADAC to nie tylko wyróżnienie dla producenta, ale też sygnał dla konsumenta, że Avionaut jest doskonałym wyborem dla rodziców poszukujących niezawodnego i bezpiecznego fotelika samochodowego dla swoich dzieci. Producent sukcesywnie rozszerza gamę fotelików z pozytywną rekomendacją ADAC, dzięki czemu dzieci, wraz z biegiem lat, mogą korzystać z kolejnych, równie bezpiecznych modeli marki.

 

O Avionaut

Avionaut to innowacyjna polska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości fotelików samochodowych dla dzieci. Założona z pasji do bezpieczeństwa i komfortu najmłodszych, w ciągu 13 lat obecności na rynku, uznanie oraz oficjalną certyfikację AGR zyskała dzięki zachowaniu najwyższych standardów w ochronie zdrowego kręgosłupa. Pozytywnie oceniany zarówno w niemieckich testach ADAC oraz rygorystycznym szwedzkim Plus Test, Avionaut łączy nowoczesne rozwiązania inżynieryjne z estetycznym designem, dbając o to, aby każdy fotelik był nie tylko bezpieczny, ale również wygodny i łatwy w użytkowaniu. Avionaut wyróżnia się na rynku jako jedyna firma w Europie, która realizuje cały proces produkcji w jednej, polskiej fabryce, korzystając wyłącznie z własnych, lokalnie wyprodukowanych i opatentowanych komponentów. Więcej na temat marki Avionaut znajdziesz na stronie https://avionaut.com/pl/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rumour PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Polka rekordzistką Guinnessa Biuro prasowe
2024-06-05 | 07:00

Polka rekordzistką Guinnessa

Polka rekordzistką Guinnessa. Jest pierwszą na świecie kobietą sędzią żużlową Irena Nadolna-Szatyłowska została rekordzistką Guinnessa jako pierwsza kobieta na świecie,
Motoryzacja 48 godzin walki w Rajdzie Sardynii - na żywo w Motowizji
2024-05-30 | 01:00

48 godzin walki w Rajdzie Sardynii - na żywo w Motowizji

Szutrowa część sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata jest już w pełnym rozkwicie. Niedawna runda w Portugalii dostarczyła mnóstwo emocji, a ten trend z pewnością będzie kontynuowany
Motoryzacja Nittera rozwija strategię wirtualnych wyścigów
2024-05-23 | 11:00

Nittera rozwija strategię wirtualnych wyścigów

Od czasu uruchomienia pierwszego wirtualnego wyścigu Esports Cup w 2022 roku, firma Niterra związana jest z ekscytującym światem SimRacing. Po kolejnych dwóch mistrzostwach w regionie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

Edukacja

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje edukację. Rynek takich rozwiązań będzie rósł w tempie prawie 40 proc. rocznie

Sztuczna inteligencja otwiera nowe horyzonty dla procesu nauczania i uczenia się, rewolucjonizując sektor edukacji. Z badań wynika, że z aplikacji bazujących na AI już w tej chwili korzysta duża grupa uczniów i studentów, jak i nauczycieli, a na rynku pojawia się coraz więcej takich narzędzi. Jak szacuje Grand View Research, do 2030 roku wartość globalnego rynku sztucznej inteligencji w edukacji będzie rosła średniorocznie o blisko 37 proc., przy czym duża część tego rynku będzie zdominowana przez platformy edukacyjne. – Dzięki AI nauczanie staje się bardziej spersonalizowane i interaktywne – mówi Jeff Maggioncalda, dyrektor generalny międzynarodowej platformy edukacyjnej Coursera.

Farmacja

Trwają prace nad zmianami w programie szczepień przeciwko HPV. Na razie zaszczepiła się jedna piąta uprawnionych nastolatków

W ciągu pierwszego roku działania programu bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV dla 12- i 13-latków zaszczepiono tylko ok. 20 proc. uprawnionych. Eksperci wskazują na wiele różnych możliwości poprawy niepokojących statystyk. Pierwszym z nich jest edukacja dzieci i dorosłych na temat roli szczepień oraz zagrożeń, jakie wiążą się z zakażeniem HPV, wirusem odpowiadającym m.in. za nowotwory szyjki macicy, odbytu, krtani czy jamy ustnej. Kolejnym pomysłem jest zwiększenie liczby placówek z dostępnymi szczepieniami o kolejne POZ-y, ale też szkoły. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że pracuje nad niezbędnymi zmianami.