Jak udzielać pierwszej pomocy? Naucz się od najlepszych

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Wypadek zdarza się nagle i często nie wiemy, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Aby nie dać się zaskoczyć, każda okazja do nauki ratowania drugiej osoby jest na wagę złota. Tym razem w sobotę, 26 lutego, do Galerii Bronowice zawitają strażacy z OSP Morawica, którzy nauczą nas, jak udzielać pierwszej pomocy. Nie zabraknie także dodatkowych zajęć dla najmłodszych.
W przypadku zagrożenia życia najważniejsze są pierwsze minuty przed przyjazdem karetki. Na naukę pierwszej pomocy nigdy nie jest za późno, a w tę sobotę w Galerii Bronowice będzie ku temu doskonała okazja! Doświadczeni strażacy z OSP Morawica dokładnie wytłumaczą i zademonstrują, jak prawidłowo zachować się w razie utraty przytomności, nagłego zatrzymania krążenia, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową czy jak zareagować w przypadku zadławienia.
Pokaz pierwszej pomocy odbędzie się przy użyciu fantomów dziecka i dorosłego. Nie zabraknie także instruktażu użycia defibrylatora zewnętrznego, tzw. AED, którego używa się podczas nagłego zatrzymania krążenia. Goście ze straży pożarnej nie zapomnieli również o najmłodszych - na nich czekać będą kolorowanki, które nie tylko umilą im czas, ale dodatkowo przybliżą pracę strażaków. Na wszystkich chętnych strażacy czekać będą w Sferze Super Bohatera na parterze Galerii Bronowice w sobotę, 26 lutego w godzinach 11:00 - 17:00.
- W dzisiejszych czasach umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna. Każdy, kto potrafi prawidłowo zareagować w obliczu niebezpiecznego wypadku, pełni nieocenioną rolę w tzw. łańcuchu przeżycia. Dlatego też serdecznie zapraszamy na nadchodzące wydarzenie w naszej Galerii, gdzie specjalni goście ze straży pożarnej w zaprezentują, jak przeprowadzić RKO u dzieci i dorosłych – mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.
Warsztaty pierwszej pomocy w Galerii Bronowice odbędą się w sobotę, 26 lutego, na poziomie 0 w Strefie Super Bohatera w godz. 11:00 - 17:00. Wydarzenie jest bezpłatne.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.