Jak uniknąć uszkodzenia materiałów murowych podczas transportu i składowania?
Fly pr
Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/
H+H Polska przykłada dużą wagę do restrykcyjnej kontroli jakości na wszystkich etapach produkcji. Dzięki temu do sprzedaży trafiają wysokogatunkowe elementy murowe z betonu komórkowego i bloczki silikatowe, które charakteryzują się parametrami zgodnymi z ich deklarowaną wartością, równą i gładką powierzchnią oraz dużą dokładność wymiarową. Warto zadbać o to, aby w drodze pomiędzy zakładem produkcyjnym a miejscem, gdzie będą wykorzystane, nie zostały uszkodzone.
Bezpieczny załadunek i przewóz
Bloczki wapienno-piaskowe oraz te z betonu komórkowego fabrycznie umieszczane są na paletach i ofoliowywane. Ich załadunek odbywa się mechanicznie, przy użyciu wózka widłowego. Ilość ładunku należy dopasować do nośności samochodu transportowego. Kierowca powinien dopilnować, aby materiały zostały równomiernie rozłożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Kluczowe jest ścisłe ustawienie palet, aby uniemożliwić ich przemieszczanie. Mocuje się je za pomocą pasów i narożników. Kierowcy, podczas przebywania na terenie magazynu, muszą też pamiętać o przestrzeganiu zasad BHP, tzn. używać kamizelek odblaskowych, kasków i butów ochronnych, a także pozostawać w miejscu, w którym będą widoczni dla operatorów wózków. Na liczbę ewentualnych uszkodzeń duży wpływ będzie miała jakość środka transportu, a także sposób jego prowadzenia. Rozładunek również musi przebiegać zgodnie z określonymi zasadami. Najlepiej w tym celu używać wózka widłowego lub innego urządzenia wyposażonego w specjalny chwytak. Nie wolno natomiast wykorzystywać pasów transportowych - uszkodzone w ten sposób bloczki nie będą podlegały reklamacji. Nie zaleca się też rozładunku ręcznego.
Składowanie bez ryzyka uszkodzeń
Często materiały murowe kupowane są na długo przed tym, zanim ekipa budowlana użyje ich do wznoszenia ścian. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechowywać je przez pewien czas, pod warunkiem, że zostaną właściwie zabezpieczone. Najlepiej składować je w oryginalnych opakowaniach – zafoliowane na paletach. Ustawiamy je na stabilnym, równym, suchym podłożu, zapewniając izolację od gruntu i cyrkulację powietrza od spodu. Palety można umieścić jedna na drugiej, ale jedynie po dwie w pionie w przypadku betonu komórkowego lub cztery w pionie w przypadku silikatów. Jeśli trzeba przechowywać bloczki luzem, można układać je w maksymalnie 8 warstwach przy wys. 22, 24, 25 cm oraz 6 warstwach przy wys. 50 cm. Zaleca się składowanie ich w miejscu zadaszonym lub przykrycie folią. Ważne jest zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, przede wszystkim opadami.
Przestrzegając zasad załadunku, rozładunku, transportu i składowania ograniczamy straty materiałowe i mamy pewność, że elementy murowe zachowają swoje właściwości, a wykonane przy ich pomocy przegrody będą trwałe i solidne.
Więcej informacji na www.HplusH.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.