Komunikaty PR

Jak urozmaicić klasyczny deser? Oto przepis na sernik agrestowy

2022-08-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Sernik jest jednym z ulubionych ciast Polaków, więc jego smak jest nam bardzo dobrze znany. Fani serników potrafią jednak znaleźć sposoby na to, by nie znudził im się ulubiony deser. Ciekawym urozmaiceniem dla tego ciasta może być… agrest. 

Niedoceniany owoc

Wbrew pozorom agrest wcale nie jest kwaśny, jak uważa wiele osób, więc idealnie nadaje się do deserów. Pomimo wielu zalet, owoc ten jest bardzo niedoceniany i trudno go dostać w sklepie. Warto jednak przejść się na najbliższy targ i zaopatrzyć w agrest, ponieważ będzie on ciekawym dodatkiem – nie tylko do sernika. Dlaczego?

– Popyt na agrest ciągle rośnie, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ owoc ten ma wiele właściwości. Przede wszystkim zawiera pektynę, czyli naturalną żelatynę i zagęszczacz, dzięki czemu można z niego zrobić naturalny dżem. Agrest poprawia trawienie oraz ma działanie uspokajające. Jest również źródłem witaminy C. Niewiele osób wie, ale dojrzały agrest ma właściwości podobne do winogrona, więc można zrobić z niego wino i szampana – mówi Paweł Jaruga, znany na twitterze jako @Agrestt_.

Agrest świetnie komponuje się ze szpinakiem. To połączenie idealnie sprawdzi się każdemu fanowi sernika, który potrzebuje urozmaicenia w swoim ulubionym deserze. Przedstawiamy przepis na sernik agrestowy ze szpinakowym spodem. 

 

Szpinakowy spód:

 

● 1 opakowanie świeżego, umytego szpinaku (ok. 200/300 g)

● 4 jajka

● ¾ szklanki cukru

● ¾ szklanki oleju słonecznikowego

● 2 szklanki mąki pszennej

● 1 łyżeczka proszku do pieczenia

● sok z połowy cytryny + skórka cytrynowa

 

Piekarnik nagrzać do 160 st. C. Dno foremki o średnicy ok. 23 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Szpinak rozdrobnić w blenderze. Jajka ubijać z cukrem tak, żeby objętość masy się potroiła. 

Następnie ostrożnie wlać olej, dodać rozdrobniony szpinak oraz sok i skórkę z cytryny. Zmniejszyć obroty miksera, wsypać mąkę oraz proszek do pieczenia. Miksować krótko, aż do uzyskania jednolitej, gładkiej masy. 

Przelać do formy i piec ok. 30 min. Ciasto sprawdzamy patyczkiem, czy jest upieczone i suche w środku. Odstawiamy na bok do lekkiego wystudzenia i ułożenia się spodu.

 

Masa serowa:

 

● 1 kg twarogu

● 1 budyń waniliowy

● 1 cukier wanilinowy

● 5 jajek

● ¾ szklanki cukru

Jajka ubić z cukrem na puszystą masę. Dodać stopniowo twaróg, budyń oraz cukier wanilinowy. 

Aby sernik był gładszy, zmieniamy mikser na blender i całą masę rozdrabniamy na jednolitą konsystencję. Taki zabieg sprawi, że unikniemy niepotrzebnych grudek, które lubią się pojawiać podczas używania jedynie klasycznego miksera.

Gotową masę sernikową przelać do tortownicy, na wierzch upieczonego spodu i wstawić do piekarnika na ok. 1:20 h do temperatury 140 st. C.

 

Agrestowa warstwa z galaretką:

● 400 gramów agrestu

● 2 galaretki agrestowe

 

Galaretki rozpuszczamy we wrzątku. Gdy trochę przestygną, wstawiamy je do lodówki, aby lekko stężały. Agrest czyścimy i kroimy w mniejsze kawałki, układając je na wystudzonym serniku. 

Całość zalewamy ostudzoną galaretką i wstawiamy do lodówki na kilka godzin, aby wszystkie warstwy dobrze stężały.

Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY! Biuro prasowe
2024-09-26 | 14:00

Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!

Czy jesień kojarzy Ci się głównie z coraz krótszymi, chłodniejszymi dniami? W tym roku nie musisz się o to martwić! Marka WINIARY wprowadza na rynek limitowaną edycję budyni,
Żywienie Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?
2024-09-26 | 01:00

Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?

Wrzesień to czas, gdy jabłka królują na naszych stołach – pachnące, soczyste, a przede wszystkim idealne do przygotowania jesiennych przetworów. Światowy Dzień Jabłka,
Żywienie Polskie Trendy Grillowe 2024: Steki Premium na Topie
2024-09-25 | 14:00

Polskie Trendy Grillowe 2024: Steki Premium na Topie

Na koniec sezonu grillowego 2024 roku widać wyraźnie wzrost zainteresowania stekami premium, które stają się modnym „must have” na grillu. Coraz więcej Polaków

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Rośnie zapotrzebowanie na dietetyków. Przekłada się to na rozwój kierunków studiów związanych z żywieniem

Ostatnie lata przyniosły duży rozwój kierunków studiów związanych z żywieniem człowieka i dietetyką. Zapotrzebowanie na ekspertów w tych dziedzinach rośnie przede wszystkim ze względu na większą świadomość społeczną na temat wpływu diety na zdrowie i życie. A Polacy wciąż najbardziej ufają poradom żywieniowym właśnie ze strony lekarzy i dietetyków. Nowe kadry są potrzebne także producentom żywności i placówkom edukacyjnym, np. do prowadzenia edukacji zdrowotnej, nowego obowiązkowego przedmiotu w szkołach, a także w rozwoju dziedziny sprofilowanego żywienia.

Psychologia

Piotr Zelt: Tygodniowo udaje mi się przejechać na rowerze 250–300 kilometrów. Bardzo fajnie to czyści głowę i jest to forma medytacji sportowej

Aktor z dumą przyznaje, że robi niesamowite wyniki na rowerze szosowym. Nie wyobraża już sobie życia bez dwóch kółek i w każdą trasę wyjeżdża spokojny, bo umie sam naprawić większość usterek. Piotr Zelt preferuje aktywny styl życia, bo jak podkreśla – sport pomaga mu zachować dobrą kondycję, pozwala pozbyć się stresu i poprawia samopoczucie. Od wielu lat uprawia windsurfing, narciarstwo alpejskie, a także gra w hokeja.