Komunikaty PR

Jak urządzić aneks kuchenny?

2022-05-24  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Z biegiem lat aneksy kuchenne stały się na tyle popularne, iż w zdecydowanej większości budynków wielorodzinnych zamiast osobnego pomieszczenia zaczęto stawiać na przenikanie przestrzeni kuchennej z salonem. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w przypadku dużych domów jednorodzinnych, jak i małych mieszkań w blokach i kamienicach. W przypadku tych pierwszych, większe aneksy kuchenne łatwo łączy się z ogromnymi wyspami kuchennymi. W przypadku małych pomieszczeń, takie rozwiązanie jest sposobem na powiększenie przestrzeni mieszkalnej. Trzeba jednak pamiętać, że niezależnie od metrażu, przy projektowaniu aneksu kuchennego warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które finalnie wpłyną na funkcjonalne urządzenie takiej przestrzeni. O czym tu konkretnie mowa?

Dobry układ to podstawa

Chcąc zaaranżować aneks kuchenny, w pierwszej kolejności należy odpowiednio rozplanować przestrzeń – zarówno część przeznaczoną do gotowania, jak i przechowywania. Tu wyjątkowo ważne jest zachowanie ciągu technologicznego, czyli podziału przestrzeni kuchennej na strefy gotowania/pieczenia, przygotowywania posiłków, przechowywania naczyń, mycia/sprzątania oraz przechowywania produktów spożywczych. Takie rozmieszczenie zaczynamy od pozycji lodówki, po przechowywanie naczyń, zmywanie, przygotowywanie i na końcu gotowanie. Prace te dodatkowo ułatwi organizacja miejsca w szafkach – na przykład za pomocą koszy, organizerów czy pudełek – w taki sposób, by na widoku pozostały tylko niezbędne akcesoria do gotowania. Pamiętajmy, że aneks kuchenny to także część salonu, dlatego stanowi często pomieszczenie umożliwiające pracę lub przyjmowanie gości, stąd warto zadbać też o odpowiednią ilość potrzebnego do tego miejsca.

- Dobrze urządzona przestrzeń kuchenna wpływa na optymalizację procesu gotowania oraz przygotowywania posiłków. Ergonomia w kuchni rządzi się konkretnymi zasadami lokalizacji sprzętów i odległości między nimi, którymi warto się sugerować urządzając kuchnię. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu tej przestrzeni, praca stanie się nie tylko szybsza, ale również bardziej zorganizowana. Pamiętajmy, że otwieranie kuchni na salon to także odzwierciedlenie zmieniających się potrzeb domowników oraz rosnącego znaczenia kuchni jako pomieszczenia, w którym odbywa się życie towarzyskie. Dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom, w elegancki sposób możemy oddzielić strefę kuchenną od strefy dziennej lub urządzić je w jednym, harmonijnym stylu – mówi Kamila Prałat, manager ds. marketingu i sprzedaży w firmie SOLGAZ.

Jaki sprzęt do aneksu kuchennego?

Harmonię w takim hybrydowym wnętrzu zapewni nie tylko dobór odpowiedniego wyposażenia meblowego, ale również nowoczesne i wysoce estetyczne sprzęty AGD. Jednym z nich są płyty gazowe bez płomieni, które nie tylko gwarantują ogromną oszczędność i wygodę użytkowania, ale również wysoką higieniczność oraz minimalistyczny design, wpasowujący się w każdą estetykę kuchennego wnętrza.  

- To rozwiązanie opiera się na ukryciu palników pod gładką taflą szkła, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne i czyste gotowanie na gazie. Płynna regulacja mocy, uzyskana dzięki wykorzystaniu silników magnetycznych, zapobiega nagłym zmianom temperatur – a co za tym idzie - nadmiernemu spalaniu i tryskaniu tłuszczu z przygotowywanych potraw. Płyty dostępne są w różnych wymiarach z różną liczbą pól grzewczych – dzięki czemu będą idealnym dopełnieniem zarówno małych, jak i większych objętościowo kuchni, umożliwiając szybkie, oszczędne i bezproblemowe przygotowywanie posiłków – wyjaśnia ekspertka SOLGAZ.  

W aneksie kuchennym nie może zabraknąć również nowoczesnego piekarnika – zwłaszcza takiego, który posiada dodatkowe, wyjątkowo użyteczne funkcje. Przykładem tego może być innowacyjny piekarnik elektryczny do zabudowy 3 w 1 SP-34-PM SOLGAZ, będący kompaktowym urządzeniem łączącym w sobie funkcje pieczenia, ale także gotowania na parze oraz mikrofalę. Dzięki temu rozwiązaniu, możliwa jest wysoka oszczędność czasu oraz dopasowanie do każdej kuchni – bez względu na jej metraż i formę. Wyposażony w kompaktowe, 34-litrowe wnętrze, z łatwością wpasowuje się w każdą zabudowę oraz mieści każde danie – na przykład dwa różne ciasta lub dużego kurczaka.

Uważaj na wentylację!

Urządzając aneks kuchenny, zwróćmy również uwagę na odpowiednią wentylację. Podczas gotowania wydziela się wiele zapachów oraz pary wodnej, która wraz kurzem i tłuszczem osiada zarówno na sprzętach kuchennych, jak i reszcie wyposażenia salonu. Stąd w każdej otwartej kuchni powinien znaleźć się odpowiedni okap, który będzie pochłaniał powstającą w procesie gotowania parę i nieprzyjemną woń.

- Okap kuchenny staje się niezbędnym urządzeniem, które pomoże utrzymać przestrzeni w należytym porządku. Dlatego dobrze wybrać innowacyjne okapy wyposażone w czujnik, które na bieżąco monitorują i wykrywają zmiany stanu powietrza, a następnie usuwają wszelkie nieczystości powstałe w trakcie gotowania. Dzięki tej nowoczesnej technologii, zapobiegamy nagromadzeniu się trudnych do usunięcia nieczystości, czym równocześnie skracamy czas naszego sprzątania – mówi Kamila Prałat, manager ds. marketingu i sprzedaży w firmie SOLGAZ.

Takie urządzenia wykrywają nie tylko zmiany temperatury i wilgotności powietrza, ale także obecność gazu, co sprawia, że możemy czuć się w pełni bezpiecznie – pamiętamy przy tym jednak, że nie zastępują one czujników gazu. Sam okap może być sterowany przy użyciu panelu dotykowego lub pilota, co stanowi wygodne rozwiązanie w momencie, kiedy znajdujemy się daleko od urządzenia.

Urządzając aneks kuchenny powinniśmy pamiętać zarówno o estetycznym dopasowaniu go do reszty wnętrza, jak i o wyborze odpowiedniego sprzętu AGD. Zminimalizuje on negatywne aspekty otwartej kuchni, jakim są rozchodzące się po domu, intensywne zapachy oraz brud. Nowoczesne sprzęty AGD polskiego producenta – firmy SOLGAZ - doskonale wpasują się w aneksy kuchenne o każdym wyglądzie, znacząco usprawniając proces gotowania.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Dizajn na fali . Cykl spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Biuro prasowe
2024-04-18 | 11:20

"Dizajn na fali". Cykl spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Trwa cykl rozmów o polskim dizajnie ,,Dizajn na fali” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W gronie uznanych gości odbywają się dyskusje nie tylko o jakości
Dom Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni
2024-04-17 | 14:30

Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni

Haier to od 15 lat absolutny nr 1 w produkcji dużego AGD na świecie. Swoim klientom oferuje produkty klasy premium, które tworzą nowoczesny ekosystem Smart Home, bazujący na najbardziej
Dom Dzień Ziemi: rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie
2024-04-17 | 14:00

Dzień Ziemi: rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie

Nie od dziś wiadomo, że każdy człowiek ma wpływ na środowisko. Nawet najmniejsza zmiana nawyków z myślą o jego ochronie, to krok w kierunku lepszej kondycji naszej planety. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.