Komunikaty PR

Jak urządzić kuchnię w kształcie litery U?

2021-04-27  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Choć dzisiejsze trendy nawołują do dużych i otwartych przestrzeni, kuchnia w literę U wciąż gości w wielu domach – szczególnie w pomieszczeniach częściowo lub całkowicie zamkniętych. Jak rozplanować z głową tego typu kuchnię, aby była funkcjonalna i jednocześnie cieszyła oczy swoją estetyką? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ. 

Kuchnia w kształcie litery U najczęściej kojarzy się z niewielkim pomieszczeniem. I słusznie, bo modne dziś otwarte kuchnie wiążą się ze sporym metrażem. Litera U sprawdza się w kuchniach prostokątnych i kwadratowych. Te pierwsze są zazwyczaj znacznie węższe, jednak najczęściej mamy do czynienia z układem dwóch dłuższych równoległych ścian oraz trzeciej krótszej. Choć takie pomieszczenia nie są zbyt wdzięczne do urządzania, małe kuchnie w kształcie litery U wcale nie muszą być nudne. Najważniejsze jest,  by oprócz atrakcyjnej aranżacji, kierować się również funkcjonalnością. Jak zatem zaprojektować przestrzeń w kuchni w kształcie litery U?

Uważaj na ustawienie!

Kuchnia w kształcie litery U jest zwykle wąskim pomieszczeniem. Właśnie dlatego warto pamiętać, aby wnętrze nie zostało niepotrzebnie przytłoczone dużą ilością wyposażenia:

- Zrezygnujmy z masywnych górnych szafek, które mogą zabrać sporo kuchennej przestrzeni. Zamiast nich, postawmy na znacznie mniej siermiężne półki, które dodadzą wnętrzu „lekkości”. Dolne szafki są na tyle pojemne, że z powodzeniem pomieszczą niezbędne naczynia i przybory kuchenne. Nie zapominajmy też o narożnikach – często te „rogi” nie są zagospodarowane dolnymi szafkami, a to duży błąd, ponieważ tracimy w ten sposób wiele cennego miejsca – podpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy SOLGAZ.

Oprócz tego, ważnym aspektem jest także dostęp do światła dziennego. Jeżeli mamy w kuchni okno, zagospodarujmy pod nim miejsce na strefę roboczą – zlewozmywak oraz blat roboczy. Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie lodówki i kuchenki na którejś z dwóch dłuższych bocznych ścian. W przypadku tej krótszej, spróbujmy umiejscowić tam właśnie zlew. Dzięki tego typu układowi, kuchnia w kształcie litery U zyska nie tylko o wiele więcej miejsca, ale pozwoli na wysoce funkcjonalne oraz szybkie przygotowywanie posiłków.

AGD to klucz

Nowoczesna kuchnia w kształcie litery U nie może obejść się również bez odpowiedniego sprzętu AGD. Jakie najlepiej wybrać? Jak mówi ekspertka firmy SOLGAZ, polskiego producenta sprzętu AGD, kluczem w tej sytuacji będzie zabudowa kuchenna:

- Piekarnik, okap, lodówka czy płyta gazowa – wszystko musi się pomieścić. Dziś królują sprzęty do zabudowy, które idealnie wkomponowują się w meble i stają się przez to mniej „widoczne”. Okap do kuchni w kształcie litery U jest jak najbardziej wskazany – tu sprawdzą się modele kominowe montowane do ściany. Mile widziany jest również piekarnik do zabudowy, który możemy umieścić zarówno pod płytą kuchenną, jak i w tak zwanym słupku. To drugie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Dzięki niemu korzystanie z urządzenia jest znacznie bardziej komfortowe. Pozostaje jeszcze płyta gazowa. Do kuchni w literę U wybierzmy tę najbardziej funkcjonalną i oszczędną.

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej oszczędnych rozwiązań jest innowacyjna płyta gazowa bez płomieni. Rozwiązanie opatentowane przez SOLGAZ opiera się na ukryciu paliwa pod taflą szkła, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne i czyste gotowanie na gazie. Wyjątkowe wzornictwo i szerokie możliwości oferowane przez dodatkowe funkcje pozwalają cieszyć się każda chwilą spędzoną na gotowaniu. W ofercie polskiego producenta znajduje się kilka linii płyt gazowych o ciekawych funkcjonalnościach, takich jak możliwość sterowania czasem i temperaturą, kontrola rodzicielska czy opcja Stop&Go, która pauzuje pracę kuchenki. Płyty dostępne są w różnych wymiarach z różną liczbą pól grzewczych oraz dodatkowymi, darmowymi polami, które nie pobierają gazu.

Kuchnia w kształcie litery U to doskonałe rozwiązanie dla mniejszych kuchni, jednak jak najbardziej znajdzie swoje zastosowanie również i w większych pomieszczeniach. Wówczas mamy większe pole do działania, tym samym pozwalając sobie na, na przykład, modną wyspę kuchenną. Oprócz niej, w kuchni możemy umieścić duży oraz przyciągający wzrok stół jadalniany. Nie zapominajmy też o oświetleniu, które robi niemałą „robotę”. Designerskie lampy puszczane nisko na linkach czy taśmy ledowe zamieszczone pod meblami dadzą świetny efekt, tworząc piękne i wyjątkowo efektywne miejsce do przyrządzania codziennych posiłków. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.