Komunikaty PR

Jak urządzić kuchnię w kształcie litery U?

2021-04-27  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Choć dzisiejsze trendy nawołują do dużych i otwartych przestrzeni, kuchnia w literę U wciąż gości w wielu domach – szczególnie w pomieszczeniach częściowo lub całkowicie zamkniętych. Jak rozplanować z głową tego typu kuchnię, aby była funkcjonalna i jednocześnie cieszyła oczy swoją estetyką? Na to pytanie odpowiada Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ. 

Kuchnia w kształcie litery U najczęściej kojarzy się z niewielkim pomieszczeniem. I słusznie, bo modne dziś otwarte kuchnie wiążą się ze sporym metrażem. Litera U sprawdza się w kuchniach prostokątnych i kwadratowych. Te pierwsze są zazwyczaj znacznie węższe, jednak najczęściej mamy do czynienia z układem dwóch dłuższych równoległych ścian oraz trzeciej krótszej. Choć takie pomieszczenia nie są zbyt wdzięczne do urządzania, małe kuchnie w kształcie litery U wcale nie muszą być nudne. Najważniejsze jest,  by oprócz atrakcyjnej aranżacji, kierować się również funkcjonalnością. Jak zatem zaprojektować przestrzeń w kuchni w kształcie litery U?

Uważaj na ustawienie!

Kuchnia w kształcie litery U jest zwykle wąskim pomieszczeniem. Właśnie dlatego warto pamiętać, aby wnętrze nie zostało niepotrzebnie przytłoczone dużą ilością wyposażenia:

- Zrezygnujmy z masywnych górnych szafek, które mogą zabrać sporo kuchennej przestrzeni. Zamiast nich, postawmy na znacznie mniej siermiężne półki, które dodadzą wnętrzu „lekkości”. Dolne szafki są na tyle pojemne, że z powodzeniem pomieszczą niezbędne naczynia i przybory kuchenne. Nie zapominajmy też o narożnikach – często te „rogi” nie są zagospodarowane dolnymi szafkami, a to duży błąd, ponieważ tracimy w ten sposób wiele cennego miejsca – podpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy SOLGAZ.

Oprócz tego, ważnym aspektem jest także dostęp do światła dziennego. Jeżeli mamy w kuchni okno, zagospodarujmy pod nim miejsce na strefę roboczą – zlewozmywak oraz blat roboczy. Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie lodówki i kuchenki na którejś z dwóch dłuższych bocznych ścian. W przypadku tej krótszej, spróbujmy umiejscowić tam właśnie zlew. Dzięki tego typu układowi, kuchnia w kształcie litery U zyska nie tylko o wiele więcej miejsca, ale pozwoli na wysoce funkcjonalne oraz szybkie przygotowywanie posiłków.

AGD to klucz

Nowoczesna kuchnia w kształcie litery U nie może obejść się również bez odpowiedniego sprzętu AGD. Jakie najlepiej wybrać? Jak mówi ekspertka firmy SOLGAZ, polskiego producenta sprzętu AGD, kluczem w tej sytuacji będzie zabudowa kuchenna:

- Piekarnik, okap, lodówka czy płyta gazowa – wszystko musi się pomieścić. Dziś królują sprzęty do zabudowy, które idealnie wkomponowują się w meble i stają się przez to mniej „widoczne”. Okap do kuchni w kształcie litery U jest jak najbardziej wskazany – tu sprawdzą się modele kominowe montowane do ściany. Mile widziany jest również piekarnik do zabudowy, który możemy umieścić zarówno pod płytą kuchenną, jak i w tak zwanym słupku. To drugie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Dzięki niemu korzystanie z urządzenia jest znacznie bardziej komfortowe. Pozostaje jeszcze płyta gazowa. Do kuchni w literę U wybierzmy tę najbardziej funkcjonalną i oszczędną.

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej oszczędnych rozwiązań jest innowacyjna płyta gazowa bez płomieni. Rozwiązanie opatentowane przez SOLGAZ opiera się na ukryciu paliwa pod taflą szkła, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne i czyste gotowanie na gazie. Wyjątkowe wzornictwo i szerokie możliwości oferowane przez dodatkowe funkcje pozwalają cieszyć się każda chwilą spędzoną na gotowaniu. W ofercie polskiego producenta znajduje się kilka linii płyt gazowych o ciekawych funkcjonalnościach, takich jak możliwość sterowania czasem i temperaturą, kontrola rodzicielska czy opcja Stop&Go, która pauzuje pracę kuchenki. Płyty dostępne są w różnych wymiarach z różną liczbą pól grzewczych oraz dodatkowymi, darmowymi polami, które nie pobierają gazu.

Kuchnia w kształcie litery U to doskonałe rozwiązanie dla mniejszych kuchni, jednak jak najbardziej znajdzie swoje zastosowanie również i w większych pomieszczeniach. Wówczas mamy większe pole do działania, tym samym pozwalając sobie na, na przykład, modną wyspę kuchenną. Oprócz niej, w kuchni możemy umieścić duży oraz przyciągający wzrok stół jadalniany. Nie zapominajmy też o oświetleniu, które robi niemałą „robotę”. Designerskie lampy puszczane nisko na linkach czy taśmy ledowe zamieszczone pod meblami dadzą świetny efekt, tworząc piękne i wyjątkowo efektywne miejsce do przyrządzania codziennych posiłków. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.