Komunikaty PR

Jak wpasować ćwiczenia w swój harmonogram pracy w domu

2020-06-30  |  13:30
Biuro prasowe

Autorka: Samantha Clayton, Wiceprezydent Działu Sportu i Fitnessu, Herbalife Nutrition

Dla wielu osób praca z domu jest nowym doświadczeniem, które może ograniczyć ilość ruchu w ciągu dnia, ponieważ łatwo jest „zapaść się” w fotel i nie wstawać z niego przez długie godziny. Dlatego warto znaleźć kreatywne sposoby na ruch!

Przestrzegaj stałego harmonogramu

Przestrzeganie już ustalonego lub wypracowanie nowego programu ćwiczeń mają zasadnicze znaczenie dla utrzymania motywacji na wysokim poziomie i zapobiegają złym nawykom.

Choć perspektywa pozostania w łóżku i pracy w piżamie może wydawać się kusząca, grozi bałaganem i złymi przyzwyczajeniami. Przestrzegaj stałego harmonogramu: wstawaj o tej samej porze, weź prysznic, przebierz się w dzienne ubranie, zjedz śniadanie i przygotuj sobie stanowisko pracy. Utrzymanie poczucia normalności pomoże Ci skoncentrować się na swoich zadaniach.

Oto kilka sposobów na wpasowanie ćwiczeń do swojego harmonogramu pracy w domu:

 

Traktuj aktywność fizyczną priorytetowo

Chociaż praca bardziej zaprząta Twoje myśli niż treningi, powinieneś codziennie poświęcać 30 minut na ćwiczenia. Jeśli włączysz je do swojego harmonogramu, dodając do codziennego kalendarza, będziesz czekać na nie jak na urozmaicenie monotonnego dnia pracy.

Badania dowodzą, że długie przebywanie w pozycji siedzącej jest skorelowane z szeregiem problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca typu 2, choroby sercowo-naczyniowe i bóle pleców.

Nawet jeśli sprawność fizyczna nie jest dla Ciebie priorytetem, pamiętaj, że w trakcie ćwiczeń w organizmie uwalniają się endorfiny, które poprawiają nastrój. W stresujących czasach jedną z największych zalet regularnego wykonywania ćwiczeń jest lepsze samopoczucie, co przekłada się także na lepsze radzenie sobie z codziennymi obowiązkami.

 

Ćwiczenia w trakcie pracy

Oto pięć prostych ćwiczeń – niektóre możesz wykonywać nawet przy biurku:

 

  • Ustaw alarm w telefonie, który będzie co godzinę przypominał Ci o krótkiej przerwie na aktywność fizyczną. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się robić „brzuszki” przez minutę, czy wolisz 60 przysiadów lub 20 pompek, regularne przerwy, by trochę się poruszać, pomogą Ci odzyskać energię oraz wzmocnić mięśnie w dłuższej perspektywie.

 

  • Rozciągnij górne części ciała. Rozgrzej mięśnie, przeciągając się. Unieś ręce nad głowę, wyciągnij jak najwyżej, aż poczujesz to w klatce piersiowej i bicepsach. Rozciąganie pomaga złagodzić stres i rozluźnić napięte mięśnie.

 

  • Rozmawiaj przez telefon na stojąco. Włóż słuchawki i ruszaj się w trakcie rozmowy telefonicznej. Możesz po prostu chodzić, robić przysiady lub wypady, które angażują mięśnie pośladków i ud.

 

  • Brzuszki na siedząco. Ćwicz mięśnie brzucha, siedząc na krześle. Trzymając proste plecy, spleć ręce za głową, a następnie unoś kolana naprzemiennie do łokci.

 

  • Krążenie kostkami. Zataczaj kółka kostkami, by pobudzić krążenie krwi w nogach.

 

Pamiętaj o zbilansowanej diecie                                             

Regularne ćwiczenia, zdrowa dieta i wystarczająca ilość odpoczynku to skuteczne sposoby na osiągnięcie najlepszych efektów w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego. Gdy łatwo tracisz poczucie czasu, przez cały dzień odpisując na maile, wcześniej przygotuj sobie zdrowe przekąski: owoce, jogurt, mieszankę orzechową. Zbilansowana dieta z dużą ilością białka sprawi, że zachowasz uczucie sytości na dłużej, dzięki czemu nie będziesz ciągle zaglądać do lodówki. Praca w domu nie oznacza, że ​​wypalenie Ci nie grozi. Koniecznie wygospodaruj czas na odpoczynek i relaks.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Żabka Jush łączy siły z wlodim4444 Biuro prasowe
2024-09-27 | 14:10

Żabka Jush łączy siły z wlodim4444

Żabka Jush, w ramach swojej najnowszej kampanii wizerunkowej, rozpoczęła współpracę z popularnym grafikiem i instagramerem wlodim4444. Efektem tych działań jest
Styl życia Ewa Ewart i Magda Atkins gośćmi specjalnymi DOMOTEKI
2024-09-27 | 13:10

Ewa Ewart i Magda Atkins gośćmi specjalnymi DOMOTEKI

DOMOTEKA, centrum designu z najbogatszą w Polsce ofertą do wnętrz premium, świętuje w tym roku 18. rocznicę swego powstania. Z tej okazji, 4 października 2024 r.
Styl życia Poloneza czas zacząć! Sokołów Podlaski idzie po rekord
2024-09-27 | 07:30

Poloneza czas zacząć! Sokołów Podlaski idzie po rekord

Sokołów Podlaski obchodzi swoje 600-lecie i z tej okazji władze miasta postanowiły pobić Rekord Polski w kategorii „Najwięcej osób tańczących poloneza”.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.