Komunikaty PR

Jak wprowadzić do przestronnych wnętrz jeszcze więcej światła?

2022-04-07  |  01:00
Biuro prasowe

Światło słoneczne tworzy przyjemny klimat we wnętrzu, tym samym poprawia samopoczucie domowników. Jeśli odpowiednio je wykorzystamy, możemy również zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i prąd.  Podpowiadamy, co zrobić, aby rozświetlić swoje pomieszczenia. 

 

Jeśli chcemy wpuścić do pomieszczenia więcej światła, wybierzmy odpowiednie okna. Podczas zakupów zwróćmy uwagę na oznaczenia szyb. - Sprawdźmy, ile wynosi współczynnik przenikania światła TL. Wspomniane oznaczenie informuje, ile światła słonecznego dociera do pomieszczenia. W przypadku szyb dwukomorowych zazwyczaj wynosi 70%. - tłumaczy Radosław Makowczyński z firmy EUROCOLOR. Zwraca także uwagę, aby dobrać szyby do warunków panujących w mieszkaniu. – W przypadku okien od strony południowej, najlepiej sprawdzą się szyby selektywne. Skutecznie kontrolują nasłonecznienie, dzięki czemu poprawiają komfort życia.

Okna wielkoformatowe: sposób na jasne i przytulne wnętrze

Okna wielkoformatowe sprawdzają się zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym budownictwie. Nie tylko podnoszą walory estetyczne wnętrza, lecz także stworzą przytulną atmosferę. Wprowadzą do pomieszczeń więcej naturalnego światła, dzięki czemu optycznie je powiększą. - W sezonie jesienno-zimowym okna wielkoformatowe pomogą dogrzać dom. Wystarczy, że zamontujemy duże przeszklenia od strony południowej, gdzie najsilniej i najdłużej świeci słońce. – zauważa ekspert z EUROCOLOR.

Jakie firany wpuszczą światło do wnętrza?

Jeśli okna wychodzą na południe lub południowy-zachód, do wnętrza dociera najwięcej światła. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy okna skierowane są na północ lub północny wschód. W tym przypadku warto powiesić firanki, które dobrze przepuszczają światło. Poszukajmy jasnych firan z woalu, które nie tylko ozdobią wnętrze, lecz także je rozświetlą. Nie musimy wybierać śnieżnobiałych firanek, możemy spokojnie wybrać kremowe, cytrynowe, błękitne lub jasnoróżowe. Ważne, żeby pasowały do pozostałych elementów wystroju. 

 

Na przepuszczalność światła wpływa tkanina, szczególnie jej grubość. Jakie firany nie zatrzymują promieni słonecznych? Najlepiej, aby były wykonane z cienkiego, przezroczystego materiału. Możemy wybrać koronkowe, żakardowe lub tiulowego firanki, które nie ograniczają dopływu światła. 

Rolety do wnętrza i na zewnątrz

Światło słoneczne wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie, poprawia też naszą efektywność. Nic więc dziwnego, że staramy się wpuścić zarówno do przestrzeni mieszkalnej, jak i do pomieszczeń biurowych. We wnętrzach sprawdzają się np. rolety dzień noc, które składają się z dwóch naprzemiennych ułożonych poziomych pasów materiału: jasnych i ciemnych. W zależności od potrzeb możemy wpuścić więcej światła do wnętrza lub subtelnie je ograniczyć.

 

Z kolei zewnętrzne rolety nadstawne wykonane z PVC lub Aluminium do zespolenia z oknem, uchronią nas nie tylko przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, ale także przed uciążliwym hałasem z zewnątrz. Producenci oferują różne możliwości sterowania tego typu roletami. Możemy to robić np. z pozycji smartfona – nawet jeśli nie będzie nas w domu, roleta opuści się lub podniesie o ustalonej godzinie.

Jak wykreować jasne wnętrza?

Aby doświetlić pomieszczenie, pomalujmy ścianę naprzeciwko okna jasną, najlepiej półmatową, farbą. Pamiętajmy też o suficie. W tym przypadku idealnie sprawdzi się biała farba. Możemy również zawiesić lustro naprzeciwko największego okna. Takie rozwiązanie pomoże rozświetlić nawet najciemniejszą przestrzeń.

 

Zadbajmy również o to, aby ramy okienne i parapety były jasne, najlepiej białe. Nie tylko ładnie wyglądają, lecz także doskonale odbijają światło. Zanim wybierzemy profile okienne, upewnijmy się, że są sztywne i smukłe. Dzięki temu mamy pewność, że do wnętrza wpadnie więcej promieni słonecznych. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wszystkie kolory jesieni Biuro prasowe
2024-10-07 | 12:00

Wszystkie kolory jesieni

Jesień mieni się kolorami. Liście drzew malowniczo zmieniają barwy, przechodząc z zieleni w żółte i pomarańczowe tonacje, czerwienie czy wreszcie brązy i ścielą się pod nogami
Dom Smaki jesieni w kuchni. Wypróbuj Suszone pomidory z pestkami dyni w oleju z zioł
2024-10-07 | 11:00

Smaki jesieni w kuchni. Wypróbuj Suszone pomidory z pestkami dyni w oleju z zioł

Jesienią, gdy za oknem robi się chłodniej, warto sięgnąć po produkty, które pozwolą przygotować pyszne, rozgrzewające dania. Suszone pomidory z pestkami dyni w oleju z ziołami to
Dom Kamień naturalny w architekturze wczesnej jesieni. Poznaj najnowsze inspiracje
2024-10-07 | 10:00

Kamień naturalny w architekturze wczesnej jesieni. Poznaj najnowsze inspiracje

Jesień to czas, gdy natura maluje krajobrazy w ciepłe, złociste barwy, a dni stają się chłodniejsze, zachęcając do spędzania czasu w przytulnych wnętrzach. To idealny moment, aby

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Moda

Monika Miller: Moja szafa jest dosyć mała. Lepiej jest mieć mniej rzeczy świetnej jakości, niż kupować kilogramy ubrań i za pół roku je wyrzucać

Aktorka jest zwolenniczką recyklingu, dawania garderobie drugiego życia i korzystania z opakowań biodegradowalnych. Jak zauważa, kupując sobie często nowe ubrania i dodatki, czy to dla przyjemności, czy też podążając za trendami, zapominamy, że proces produkcji odzieży pochłania duże ilości wody i prądu, a transport jej do sklepów generuje ślad węglowy. Monika Miller przekonuje, że nie chce się przyczyniać do obciążania środowiska, dlatego kupuje z głową. Ma więc w szafie niewiele rzeczy, ale są one dobrej jakości i służą przez długi czas.

Edukacja

Nowotwór wykryty na wczesnym etapie może być całkowicie wyleczalny. Tylko co trzeci Polak wykonuje jednak regularne badania profilaktyczne

Polacy najbardziej boją się chorób nowotworowych, ale nie doceniają roli profilaktyki, która ma największe znaczenie dla skutecznego leczenia raka – wynika z badania „Polki i Polacy a choroby i zdrowie”. Dane Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego,, wskazują, że problem niskiego uczestnictwa w badaniach przesiewowych związany jest raczej z przekonaniami oraz poziomem wiedzy na ich temat, a nie wydolnością systemu czy brakiem dostępu do badań. Zmianie tej sytuacji ma służyć kampania „Nie gadaj, tylko się zbadaj” uruchomiona przez PZU. Eksperci chcą zachęcać nie tylko do regularnych badań, ale też zmiany stylu życia na zdrowszy.