Komunikaty PR

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do salonu?

2022-05-10  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Urządzając wymarzony salon przeważnie skupiamy się na wyborze pasujących do wnętrz kanap czy wygodnych foteli. Często zapominamy o innym istotnym elemencie, bez którego nasza przestrzeń nie będzie wydawać się kompletna –  stoliku kawowym. To mebel, który możemy wykorzystać zarówno do przechowywania pilotów telewizyjnych czy magazynów, jak i do wspólnych posiłków czy spędzania czasu w gronie znajomych. Przedstawiamy 5 zasad, którymi warto kierować się wybierając idealny stolik kawowy.

Stoliki kawowe dostępne są w wielu kształtach, rozmiarach, materiałach i wysokościach, a producenci zapewniają nam dużą różnorodność wyboru. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, a bywa, że ze względu na ograniczającą nas przestrzeń czy też nasze oczekiwania względem mebla… trudno się zdecydować. Eksperci marki Nobonobo wyjaśniają, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego elementu wyposażenia.

1.Funkcjonalność

– W wystroju wnętrz zawsze najbardziej liczy się funkcja. Wybierając wymarzony stolik kawowy powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad jego zastosowaniem i tym, czego od niego oczekujemy. Być może szukamy dodatkowego miejsca na dekoracje lub czasopisma, a może potrzebujemy mebla, który będzie pełnił rolę biurka podczas pracy zdalnej. Często stoliki kawowe spełniają w głównej mierze funkcję estetyczną i nadają charakteru danemu pomieszczeniu. Wszystkie te kwestie i potencjalne zadania musimy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań – mówi Tomasz Matejczyk, współwłaściciel marki Nobonobo.

2. Kolor i styl

Stolik kawowy przeważnie umieszczamy w centralnym miejscu naszego salonu, dlatego ważne jest, żeby zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie pasował on do całej przestrzeni i podkreślał jej zalety.

– Wybierając odpowiedni stolik nie musimy przesadnie skupiać się na odcieniu czy konkretnej stylistyce. Ważne jednak, żebyśmy zastanowili się, czy dany mebel pasuje do naszego wnętrza i współgra z innymi detalami w przestrzeni. Świetnym przykładem charakterystycznego stolika, który sam w sobie jest także elementem dekoracyjnym, jest nowość Nobonobo Flesia, produkt inspirowany kwiatem pochodzącym z Indonezji – raflezją. To model, który może ożywić każdą przestrzeń – dodaje Monika Struska, współwłaścicielka marki Nobonobo.

3. Materiał

Wybierając stolik kawowy pod kątem materiału, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę użytkowników danej przestrzeni i osobiste preferencje. Choć mebel wykonany ze szkła będzie świetnie sprawdzał się w dużych, jasnych pomieszczeniach, jego zalety przestają być tak istotne, jeśli wśród domowników znajdują się dzieci lub zwierzęta. Tu najlepiej sprawdzą się drewniane modele, które doskonale ocieplą wnętrze salonu.

– Kupując wymarzony stolik możemy oczywiście postawić na produkt łączący w sobie różne materiały. W takim przypadku dobrym wyborem będzie kolekcja stolików Feza, bazująca na metalowej konstrukcji w kształcie nóg pająka połączona z blatem wykonanym z litego drewna dębowego. Stolik dostępny jest w trzech różnych kształtach, aby nadać wnętrzu charakteru i indywidualności. – radzi Monika Struska z Nobonobo.

4. Kształt

Właściwy kształt stolika kawowego zależy w dużej mierze od rozmiarów przestrzeni, w jakiej go umieścimy. Jeśli posiadamy niewielki salon, w którym często się przemieszczamy, dobrym wyborem będzie owalny stolik bez ostrych narożników. Taki mebel sprawdzi się zwłaszcza, jeśli mieszkają z nami małe dzieci.

– Doskonałym dodatkiem jest stolik kawowy Oo zaprojektowany dla Nobonobo przez Tomka Rygalika.  Wyróżnia go prosta, ponadczasowa forma, na którą składają się dwa koła – blat i podstawa z charakterystyczną obręczą. Ten produkt świetnie sprawdzi się także w mniejszych salonach! – wyjaśnia Tomasz Matejczyk z Nobonobo.

Jeżeli chcemy nadać pomieszczeniu uporządkowany charakter, doskonale pasować będzie do niego stół kwadratowy lub prostokątny. Wtedy jednak dobrze jest zastanowić się nad rozmieszczeniem mebli wokół niego, tak, aby fotele lub sofy nie zwracały się w stronę kantu.

5. Rozmiar i wysokość

Wielkość stolika kawowego powinna być proporcjonalna do innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu, a zwłaszcza do kanapy, przed którą będzie się znajdował.

– Dobrą praktyką jest wybór stolika, którego długość nie będzie przekraczać 2/3 długości naszej sofy. Ponadto, należy zwrócić uwagę na miejsce na nogi między meblami – przeważnie zaleca się odległość 50 cm. Wybór wysokości zależy z kolei od rozmiaru kanapy – stolik powinien mieć mniej więcej taką samą wysokość, jak siedzisko sofy. – podsumowuje Monika Struska z Nobonobo.

Po inspiracje zapraszamy na www.nobonobo.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.