Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do salonu?
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Urządzając wymarzony salon przeważnie skupiamy się na wyborze pasujących do wnętrz kanap czy wygodnych foteli. Często zapominamy o innym istotnym elemencie, bez którego nasza przestrzeń nie będzie wydawać się kompletna – stoliku kawowym. To mebel, który możemy wykorzystać zarówno do przechowywania pilotów telewizyjnych czy magazynów, jak i do wspólnych posiłków czy spędzania czasu w gronie znajomych. Przedstawiamy 5 zasad, którymi warto kierować się wybierając idealny stolik kawowy.
Stoliki kawowe dostępne są w wielu kształtach, rozmiarach, materiałach i wysokościach, a producenci zapewniają nam dużą różnorodność wyboru. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, a bywa, że ze względu na ograniczającą nas przestrzeń czy też nasze oczekiwania względem mebla… trudno się zdecydować. Eksperci marki Nobonobo wyjaśniają, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego elementu wyposażenia.
1.Funkcjonalność
– W wystroju wnętrz zawsze najbardziej liczy się funkcja. Wybierając wymarzony stolik kawowy powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad jego zastosowaniem i tym, czego od niego oczekujemy. Być może szukamy dodatkowego miejsca na dekoracje lub czasopisma, a może potrzebujemy mebla, który będzie pełnił rolę biurka podczas pracy zdalnej. Często stoliki kawowe spełniają w głównej mierze funkcję estetyczną i nadają charakteru danemu pomieszczeniu. Wszystkie te kwestie i potencjalne zadania musimy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań – mówi Tomasz Matejczyk, współwłaściciel marki Nobonobo.
2. Kolor i styl
Stolik kawowy przeważnie umieszczamy w centralnym miejscu naszego salonu, dlatego ważne jest, żeby zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie pasował on do całej przestrzeni i podkreślał jej zalety.
– Wybierając odpowiedni stolik nie musimy przesadnie skupiać się na odcieniu czy konkretnej stylistyce. Ważne jednak, żebyśmy zastanowili się, czy dany mebel pasuje do naszego wnętrza i współgra z innymi detalami w przestrzeni. Świetnym przykładem charakterystycznego stolika, który sam w sobie jest także elementem dekoracyjnym, jest nowość Nobonobo Flesia, produkt inspirowany kwiatem pochodzącym z Indonezji – raflezją. To model, który może ożywić każdą przestrzeń – dodaje Monika Struska, współwłaścicielka marki Nobonobo.
3. Materiał
Wybierając stolik kawowy pod kątem materiału, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę użytkowników danej przestrzeni i osobiste preferencje. Choć mebel wykonany ze szkła będzie świetnie sprawdzał się w dużych, jasnych pomieszczeniach, jego zalety przestają być tak istotne, jeśli wśród domowników znajdują się dzieci lub zwierzęta. Tu najlepiej sprawdzą się drewniane modele, które doskonale ocieplą wnętrze salonu.
– Kupując wymarzony stolik możemy oczywiście postawić na produkt łączący w sobie różne materiały. W takim przypadku dobrym wyborem będzie kolekcja stolików Feza, bazująca na metalowej konstrukcji w kształcie nóg pająka połączona z blatem wykonanym z litego drewna dębowego. Stolik dostępny jest w trzech różnych kształtach, aby nadać wnętrzu charakteru i indywidualności. – radzi Monika Struska z Nobonobo.
4. Kształt
Właściwy kształt stolika kawowego zależy w dużej mierze od rozmiarów przestrzeni, w jakiej go umieścimy. Jeśli posiadamy niewielki salon, w którym często się przemieszczamy, dobrym wyborem będzie owalny stolik bez ostrych narożników. Taki mebel sprawdzi się zwłaszcza, jeśli mieszkają z nami małe dzieci.
– Doskonałym dodatkiem jest stolik kawowy Oo zaprojektowany dla Nobonobo przez Tomka Rygalika. Wyróżnia go prosta, ponadczasowa forma, na którą składają się dwa koła – blat i podstawa z charakterystyczną obręczą. Ten produkt świetnie sprawdzi się także w mniejszych salonach! – wyjaśnia Tomasz Matejczyk z Nobonobo.
Jeżeli chcemy nadać pomieszczeniu uporządkowany charakter, doskonale pasować będzie do niego stół kwadratowy lub prostokątny. Wtedy jednak dobrze jest zastanowić się nad rozmieszczeniem mebli wokół niego, tak, aby fotele lub sofy nie zwracały się w stronę kantu.
5. Rozmiar i wysokość
Wielkość stolika kawowego powinna być proporcjonalna do innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu, a zwłaszcza do kanapy, przed którą będzie się znajdował.
– Dobrą praktyką jest wybór stolika, którego długość nie będzie przekraczać 2/3 długości naszej sofy. Ponadto, należy zwrócić uwagę na miejsce na nogi między meblami – przeważnie zaleca się odległość 50 cm. Wybór wysokości zależy z kolei od rozmiaru kanapy – stolik powinien mieć mniej więcej taką samą wysokość, jak siedzisko sofy. – podsumowuje Monika Struska z Nobonobo.
Po inspiracje zapraszamy na www.nobonobo.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.