Komunikaty PR

Jak wybrać odpowiednią choinkę na święta? Castorama podpowiada!

2022-12-12  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Natalia Piekacz
Made in PR

Wejnerta
02-619 Warszawa
n.piekacz|madeinpr.pl| |n.piekacz|madeinpr.pl
783 505 900
madeinpr.pl

W grudniu większość z nas staje przed typowo świątecznymi dylematami: jakie prezenty kupić najbliższym, kiedy rozpocząć przygotowania do Wigilii, jak spędzić ten wyjątkowy czas oraz oczywiście: jaka choinka ozdobi nasz dom. Wydawać by się mogło, że ostatnie pytanie nie jest trudne, a mimo to często nie znajdujemy jednoznacznej odpowiedzi. Obecnie wybór choinek jest bardzo duży, dlatego Castorama podpowiada jakie drzewka bożonarodzeniowe są aktualnie najpopularniejsze.

Pierwsze, zasadnicze pytanie: prawdziwa czy sztuczna? Zarówno pierwsza, jak i druga ma swoje zalety. Sztuczne drzewka są trwałe, nie gubią igieł i będą służyć przez lata. Dzięki temu jest to oszczędność - ponosimy jednorazowy koszt i nie martwimy się nim przez kilka kolejnych lat. Co trzeba jednak przyznać, sztuczne choinki nie zastąpią uroku żywego drzewka, które oprócz estetycznego wyglądu zazwyczaj pięknie pachną. Na co w takim razie się zdecydować?

Stawiając na żywą choinkę, mamy do wyboru kilka możliwości. Drzewko w doniczce czy cięte? Jodła czy świerk? Małe czy duże? W przeszłości w polskich domach królował świerk pospolity. To tradycyjne drzewko można kupić zarówno cięte, jak i w donicy. Jego gałęzie są stosunkowo szerokie, dlatego świerk potrafi być bardzo rozłożysty. Z powodzeniem zawiśnie na nim wiele ozdób. Coraz popularniejsza w Polsce jest także jodła kaukaska. Jej gałęzie są gęstsze, dlatego wystarczy ozdobić ją niewielką liczbą bombek. Ukorzenione drzewko w donicy po okresie świątecznym warto posadzić w ogrodzie, aby dać mu drugie życie. Chcąc cieszyć się wysokim drzewkiem – pozostaje nam wybór ciętego. Warto wziąć również pod uwagę indywidualne preferencje dotyczące np. kształtu i gęstości gałęzi. Przed ostatecznym wyborem można zapoznać się z opisem cech i zdjęciami drzewek online: https://bit.ly/3iKfWs6.   

Jeśli nie chcemy kupować żywej choinki, równie dobrym wyborem będzie jej sztuczny odpowiednik. Jego główną zaletą jest wytrzymałość, dlatego powinno być wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów. Wybór sztucznego drzewka od sprawdzonego dostawcy zapewni wieloletnie użytkowanie. Taka inwestycja to także oszczędność czasu i wysiłku, których nie musimy tracić na kolejny zakup przed świętami Bożego Narodzenia. Co więcej, nie gubi igieł, więc zachowamy większy porządek. Sztuczna choinka ma jeszcze jedną zaletę - są ich niezliczone rodzaje, dlatego można wybrać taką, która idealnie będzie pasować do wystroju naszego wnętrza. Mają one różne kolory, są ośnieżone, mogą mieć wbudowane lampki LED, być ozdobione szyszkami czy zostać wykonane na wysokim pniu. Ograniczyć nas może jedynie wyobraźnia.

Czy zakup choinki musi być drogi? Nie. W sieci sklepów Castorama dostępne są drzewka w rozsądnych cenach, a ich jakość jest sprawdzona przez wiele zadowolonych klientów. Dodatkowo, do 26 grudnia 2022 otrzymamy 30 zł zwrotu na kartę podarunkową za każde wydane 200 zł na choinki i ozdoby świąteczne. Szczegóły promocji dostępne są na: https://www.castorama.pl/lp/gazetka-wszystko-gotowe-na-swieta. 

Po więcej świątecznych inspiracji zapraszamy na https://www.castorama.pl/.

***

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 96 sklepach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia prawie 13 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej 1470 sklepów w 8 krajach Europy – szczegóły na stronach castorama.pl oraz kingfisher.com. Więcej o działaniach firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju można przeczytać na stronie Zrównoważony rozwój (castorama.pl).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Made in PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.