Komunikaty PR

Jak wyczyścić zlewozmywak ceramiczny?

2020-06-19  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.19 MB )

Zlewozmywaki z ceramiki można obecnie zobaczyć w wielu eleganckich i rustykalnych kuchniach. Niech nie zwiedzie Was ich delikatna uroda – taki zlewozmywak jest bardzo twardy i odporny. Nie niszczą go wysokie temperatury ani detergenty, niełatwo go zarysować czy zaplamić. Czym i jak go czyścić, żeby służył nam długie lata?

Powierzchnie ceramiczne mają jedną niepodważalną zaletę. Są idealnie gładkie, dzięki czemu nie przywierają do nich resztki jedzenia i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Surowcem wykorzystywanym do ich produkcji przez BLANCO, jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących zlewozmywaki, jest ogniotrwała glinka lub kamionka szlachetna, która dzięki swoim właściwościom potrafi sprostać wymaganiom stosowanym nawet w laboratoriach. Ceramiczne propozycje do strefy zmywania, dostępne w Comitor, cechują się zwiększoną odpornością na uderzenia, zarysowania, wysoką temperaturę, kwasy, powstawanie plam i światło słoneczne.

Jak pozbyć się zabrudzeń i jak pielęgnować zlewozmywak ceramiczny?

Ceramikę bardzo łatwo jest utrzymać w czystości – do codziennej pielęgnacji wystarczy wilgotna ściereczka z odrobiną płynu do mycia naczyń i przetarcie zlewozmywaka suchą ściereczką. Kolejny skuteczny środek, który wyczyści nasz zlew to soda oczyszczona z wodą utlenioną.  W tym wypadku moczymy ścianki i dno wodą, rozsypujemy sodę na zlewozmywak i myjemy go zmoczoną gąbką. To sprawdzony sposób, a brudne ślady znikają w mgnieniu oka. Modele oferowane przez Comitor pokryto specjalną powłoką PuraPlus, środkiem wcieranym maszynowo w powierzchnię zlewozmywaka o właściwościach hydrofobowych, czyli odpychających wodę. Znacznie ułatwia to pielęgnację i utrzymanie czystości. Niestety wraz z biegiem czasu, podczas czyszczenia i wycierania powierzchni zlewozmywaka, stopniowo usuwamy powłokę PuraPlus, a wtedy zlewozmywak traci ochronę i staje się bardziej podatny na osady z wody i zabrudzenia. Do regeneracji takiej powierzchni i przywrócenia jej walorów ochronnych, Comitor zaleca stosowanie specjalnego preparatu PuraPlus Liquid Set. Środek ten zamyka mikroskopijne pory i wygładza powierzchnię zlewozmywaka, a zregenerowana powierzchnia o hydrofobowych właściwościach redukuje zatrzymywanie zanieczyszczeń, tworzenie się osadu wapiennego oraz powstawanie plam. W przypadku, kiedy powierzchnia zlewozmywaka stanie się szorstka i zaczną pojawiać się przebarwienia i osad wapienny, pomocny będzie uniwersalny środek rozpuszczający wszelkie osady BLANCO Antikalk.

BLANCO CeraCare

Przy większych zabrudzeniach oraz przy powstałych od naczyń (głównie garnków i patelni) czarnych smugowatych rysach na powierzchni, zlewozmywak czyścimy pastą BLANCO CeraCare.

Mokrą gąbką załączoną w opakowaniu rozcieńczamy trochę pasty, a następnie nanosimy ją na powierzchnię zlewozmywaka i czyścimy kolistym ruchem. Po umyciu zlewozmywaka wycieramy jego powierzchnię miękką i suchą antybakteryjną ściereczką z mikrowłókien.

Warto pamiętać, że agresywne środki, np. proszek do szorowania, mogą porysować glazurę. Z tego względu radzimy, aby ich nie stosować. Unikajmy także przesuwania twardych lub ostrokanciastych przedmiotów po powierzchni ceramicznej i nie używajmy na niej noży ceramicznych. Większych naczyń nie wrzucajmy, tylko delikatnie wstawiajmy je do komory.

Więcej informacji na www.comitor.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.