Komunikaty PR

Jak wygląda kuchnia 2023 roku?

2023-02-19  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Nowy rok przynosi zwykle nowe spojrzenie na trendy i styl. Jednak, jeśli chodzi o kuchenne wnętrza, w 2023 roku nie spodziewamy się rewolucji, a raczej mocnego ugruntowania nurtów, które są znane i lubiane. O tym, jak aranżujemy kuchnię w bieżącym roku opowiada Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Postawmy na naturę i ekologię

Zwrot ku naturze oraz stawianie na rozwiązania ekologiczne to mocne trendy, które rozwijają się i zyskują coraz większą popularność od kilku sezonów. Inspiracje tutaj czerpiemy prosto z natury, wykorzystując proste, ekologiczne materiały - drewno, rattan, bambus, len lub bawełnę.

- W kuchniach urządzonych w tym nurcie, kolorystyka jest jasna i jak najbardziej neutralna, czyli taka, jaką spotykamy w naturze. Stawiamy więc tu na beże, brązy oraz kolory traw. W takie wnętrza doskonale wpisuje się także piękna terakota. Dodatkiem uzupełniającym jest roślinność – nie tylko ta doniczkowa, ale także suszone trawy czy kwiaty – wyjaśnia Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Dodaje on także, że w ten ekologiczny nurt doskonale wpasuje się również przejście na energooszczędne sprzęty kuchenne – na przykład gazowe płyty ceramiczne – tym samym poszerzając nasz wkład w ochronę środowiska i mniejsze zużycie źródeł energii. 

Urban jungle

Choć bazą tego stylu aranżacyjnego jest opisany wcześniej trend naturalny, to w nurcie urban jungle stawiamy na zupełny maksymalizm, co wpisze się w gust każdego miłośnika naturalnych motywów w sercu miejskiej dżungli. Naszą kuchnię zamieniamy więc w istny, tropikalny las przy pomocy nie tylko bujnej roślinności, ale intensywnej kolorystyki – neutralne, spokojne kolory schodzą tu na dalszy plan.

- W miejskiej dżungli widzimy wiele odcieni soczystej zieleni oraz duże, charakterystyczne motywy - zarówno liści monster, pilei czy sukulentów, jak i wizerunków zwierząt. W takiej kuchni spotkamy też mocne akcenty dekoracyjne oparte na egzotycznym drewnie czy złocie. Całość wspaniale wzbogaca czarne wyposażenie AGD – lodówka, piekarnik, mikrofala czy gazowa płyta ceramiczna - które doskonale kontrastują z mocną kolorystyką i wyrazistymi zdobieniami – dodaje ekspert marki DYNACOOK.

Art Deco & mocny kolor

Art Deco w kuchni to złote dodatki, łuki i wyposażenie w mocnej kolorystyce. W przypadku tego ostatniego, popularny jest granat, butelkowa zieleń lub mocna magenta – taka jak odcień Viva Magenta wybrana przez Instytut Pantone kolorem roku 2023.

- We wnętrzach art deco ważne są elementy dekoracyjne i to w niemałych ilościach. Stawiamy zatem na figurki i rzeźby, ciekawie zaprojektowane i przechowywane akcesoria kuchenne, charakterystyczne obrazy w pięknych ramach, bogato zdobione tapety lub… lustra. Nie boimy wyrażać się kolorem i interesującymi formami, nawet w przypadku takiego pomieszczenia jakim jest kuchnia – mówi ekspert marki DYNACOOK i dodaje:

- Oczywiście by osiągnąć harmonię, nasze bogactwo aranżacyjne zestawmy z minimalistycznym, eleganckim sprzętem kuchennym – takim jak kompaktowe piekarniki do zabudowy, smukłe okapy czy gładkie gazowe płyty, które będą stanowić uniwersalny, nieprzytłaczający wnętrza element pozwalający na szybkie oraz wygodne przygotowywanie posiłków.

Przestrzeń i minimalizm

Z drugiej strony częste przebywanie w domach oraz zwiększająca się popularność pracy zdalnej sprawiła, że we wnętrzach – także i kuchennych – bardzo ważna stała się przestrzeń. Dlatego więc, oczywiście zależnie od możliwości, jakie daje nam metraż, wyjątkowo popularne w 2023 roku nadal będą przestronne kuchnie urządzone według zasad praktycznego minimalizmu.

- Stawiamy zatem na wygodne, oszczędne w środkach wyposażenie meblowe w chłodnych kolorach, równocześnie minimalizując elementy „zagracające” miejsce robocze oraz maksymalizując przestrzeń przeznaczoną do codziennego gotowania. Warto tu dodać, że w ten trend idealnie wpasowuje się prosta, nowoczesna oraz gładka tafla płyty ceramicznej – minimalistyczny design, stonowany kolor i niski profil nie wyróżniają się ponad wysokość kuchennego blatu, nie przytłaczając i dodatkowo zdobiąc to pomieszczenie – podpowiada ekspert DYNACOOK.  

Technologia obok stylu

Niezależnie od tego, który nurt stylistyczny wybierzemy, kuchnia powinna być wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne, gwarantujące niezawodność, funkcjonalność i bezawaryjność codziennego przygotowywania posiłków. Jednak taki sprzęt nie musi być nieatrakcyjny wizualnie – na rynku istnieją bowiem przykłady innowacyjności połączonej z przyciągającym wzrok designem, umożliwiające doskonałe wpasowywanie się sprzętu kuchennego w każdą kuchnię – bez względu na jej styl.

- Bardzo dobrym przykładem tego jest technologia „gaz pod szkłem” od DYNACOOK. Polska marka proponuje gazowe płyty ceramiczne, które wyglądem przypominają płyty indukcyjne. Dzięki umieszczeniu procesu spalania gazu pod gładką jak tafla wody powierzchnią ceramiczną, otrzymujemy produkt designerski i wyjątkowo wygodny w użytkowaniu. Brak otwartego ognia gwarantuje również bezpieczeństwo korzystania z płyty - mikroprocesorowy system ostrzega przed brakiem dopływu gazu lub jego ulatnianiem - mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

DYNACOOK to polska technologia, która dba o środowisko naturalne. Płyta wytwarza trzy razy mniej dwutlenku węgla niż standardowe płyty gazowe. Odpowiednio skomponowana mieszanka gazowo-powietrzna oraz spalanie gazu w wysokiej temperaturze chronią środowisko przed skażeniem i ograniczają emisję szkodliwych substancji do atmosfery do minimum.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom 5 powodów dlaczego warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo Biuro prasowe
2024-08-07 | 11:00

5 powodów dlaczego warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo

Grzejniki pionowe charakteryzują się niezwykłą wszechstronnością. Przede wszystkim można je idealnie dopasować do szerokiej gamy pomieszczeń, zwłaszcza tych, w których przestrzeń
Dom Zaprojektuj wnętrze z telewizorem Samsung The Frame i lodówką Bespoke
2024-08-06 | 15:30

Zaprojektuj wnętrze z telewizorem Samsung The Frame i lodówką Bespoke

Wystartował nowy konkurs marki Samsung, skierowany do studentów, architektów, projektantów „Wystrój wnętrze z telewizorem The Frame i lodówką
Dom Metal pod kompleksową ochroną
2024-08-06 | 14:00

Metal pod kompleksową ochroną

Wykonane z metalu meble czy też inne elementy wyposażenia i dekoracji ogrodu to nadal popularny wybór. Wdzięcznie uzupełniają przydomowy krajobraz, wpisując się we

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.