Komunikaty PR

Jak wykorzystać wnękę?

2024-02-26  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Wnęka w ścianie, niesłusznie postrzegana przez wiele osób jako trudna do zagospodarowania przestrzeń, ma szansę stać się nie tylko funkcjonalnym elementem wystroju, ale i niebanalną dekoracją wnętrza. Aby w pełni wykorzystać drzemiący w niej potencjał, potrzebna jest jednak ciekawa koncepcja aranżacyjna, która pomoże wydobyć na światło dzienne jej walory. 

Najpopularniejszym, a jednocześnie prostym sposobem na zaaranżowanie wnęki jest jej zabudowanie, np. pod szafę na wymiar. Pozwoli to uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania, a przy okazji pozytywnie wpłynie na utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Jeśli jednak nie chcemy wnęki w całości ukrywać za drzwiami, wystarczy zabudować jej dół, a powstanie w ten sposób zgrabna szafka. Górną część wnęki warto wówczas przemalować na inny kolor, np. V447 Serpentine, odznaczając ją od reszty ścian. Odsłonięty fragment w jasnozielonym odcieniu doda wnętrzu wizualnej lekkości i zapewni efektowne miejsce na wyeksponowanie rozmaitych dekoracji. 
   
Podczas gdy dla jednych wnęka to całkowicie niepotrzebne i niechciane wgłębienie, są też i tacy, który doceniają jej możliwości aranżacyjne i z premedytacją podkreślają jej obecność, np. rzucającym się w oczy kolorem. Wnęka przemalowana farbą Tikkurila Optiva Matt 5 na wyrafinowany odcień czerwieni L418 Nectar będzie zaskakiwać gustowną oryginalnością, a jednocześnie pełnić funkcję stylowej garderoby. 

Aż kusi, by wykusz w ścianie sypialni zamknąć w formie szafy. Na fali popularności modelu pracy hybrydowej można jednak tę przestrzeń wykorzystać na zaaranżowanie domowego biura. Już kilka desek zamontowanych na odpowiednich wysokościach wystarczy, by stworzyć w pełni funkcjonalne miejsce do pracy. Ze względu na brak dostępu do światła dziennego najlepiej w takiej aranżacji sprawdzą się białe bądź kremowe ściany, np. w odcieniu X459 Dream z palety Tikkurila, które nie obciążą przestrzeni, a dodatkowo ją rozjaśnią. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.