Komunikaty PR

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu?

2021-04-15  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.05 MB )

Mimo że statystycznie liczba kradzieży samochodów w Polsce maleje, nie oznacza to, że możemy zrezygnować z zabezpieczania naszych aut. Problem nie zniknął całkowicie. Co możemy zrobić, by jak najlepiej zabezpieczyć się przed taką sytuacją? Z pomocą po raz kolejny przychodzą nowe technologie.

 

Podstawowe środki bezpieczeństwa

 

Istnieje wiele podstawowych reguł, które zastosowane, pozwolą zminimalizować ryzyko kradzieży. Przede wszystkim nie powinniśmy parkować w nieznanych, podejrzanych miejscach. Pozostawianie cennych rzeczy w środku tj. laptop, smartfon czy aparat też nie będzie dobrym pomysłem. Kolejnym zagrożeniem jest pozostawianie otwartego auta „tylko na chwilę”. W Internecie łatwo znaleźć filmy, które pokazują, jak złodzieje radzą sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi zabezpieczeniami w zaledwie kilka minut.

 

Alarm jedynie odstraszy

 

Najpopularniejszym sposobem na ochronę samochodu jest oczywiście alarm. Niezależnie od tego, czy ten będący na wyposażeniu, czy taki który właściciel dokupił wedle potrzeb. Jednak z dzisiejszymi umiejętnościami przestępców, alarm często nie spełnia swojej funkcji. Może jedynie dać złodziejowi mniej czasu, ale musicie pamiętać, że nie chroni on przed rabunkiem wyposażenia czy wartościowych rzeczy, które zostawiliśmy w środku.

 

 

 

 

Najnowsze technologie dostępne na rynku

 

Złodzieje dostosowują się do zmieniającej się technologii, w związku z czym rynek ten jest bardzo dynamiczny. Przypomina trochę wyścig w rodzaju „kto jest mądrzejszy?”. Na szczęście mamy do dyspozycji naprawdę warte uwagi produkty i systemy, które skutecznie zadbają o nasze mienie. Listę sposobów na zabezpieczenie samochodu otwierają blokady kierownicy, blokady skrzyni biegów i folie antywłamaniowe na szyby. Zaleca się również kupno lokalizatora GPS. Jako że kradzieże nie zawsze dotyczą całego samochodu, a łupem coraz częściej padają aluminiowe felgi znanych modeli, producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Marka Ford w odpowiedzi na ten problem umożliwia na przykład zabezpieczenie obręczy felg własnym głosem. System przerobia falę dźwiękową głosu na druk w formie wzoru i nanosi go na nakrętkę zabezpieczającą.

 

A co poza samochodem?

 

Większość osób zaczyna i często kończy na zabezpieczeniu pojazdu. Możemy zrobić przecież o wiele więcej. Gdy mieszkamy w bloku, a garaż znajduje się z dala od miejsca zamieszkania, również powinniśmy mieć na niego oko. Zważając na to, że samochody znikają także z naszych posesji, warto rozważyć zakup kamer zewnętrznych. Technologia stosowana w branży monitoringu nie zwalnia tempa, oferując coraz to nowsze, inteligentne rozwiązania. Firma Ezviz dostarcza szeroki wybór kamer do monitoringu zewnętrznego. Model C8C tej firmy ma funkcję obracania i pochylania oraz pole widzenia 360°, dzięki któremu możemy mieć oko na całą posesję w tym samochód zaparkowany na podjeździe czy w garażu. Z kolei kamera C3X wspomnianego producenta generuje kolorowy obraz również po zmierzchu. Oprócz tego ma podwójny obiektyw, z czego jeden rejestruje tylko jasność otoczenia. Pozwala to na dokładny widok nawet w słabych warunkach oświetleniowych. W przypadku pojawienia się intruza, urządzenie w oparciu o algorytm sztucznej inteligencji wyłapie go i w ułamku sekundy wyśle powiadomienie za pomocą aplikacji na smartfon. Oprócz tego wyda głośny dźwięk i błyśnie światłem stroboskopowym, aby odstraszyć rabusia. Nagrania z kamery zapisywane są w chmurze lub na karcie SD. Jeżeli złodziejowi mimo wszystko udałoby się ukraść lub zniszczyć samochód, takie wideo przyda się na policji czy w sądzie.

 

 

Zagrożenia mogą przyjść z każdej strony i nie zawsze mamy na nie wpływ. Warto jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i korzystać z metod zabezpieczenia samochodu dostępnych na rynku, który jest niewątpliwie bogaty i stale poszerza swój wachlarz możliwości. Oprócz standardowego wyposażenia samochodu we wszelkiego rodzaju systemy pamiętajmy też o tym, co możemy zrobić poza nim, by ochronić swoją własność.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów Biuro prasowe
2025-05-14 | 12:00

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Siedem SUV-ów Toyoty jest dostępne w specjalnej ofercie podczas Dni Otwartych w salonach marki w całej Polsce. Od 12 do 17 maja u dilerów można otrzymać rabaty,
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.