Komunikaty PR

Jak zadbać o specjalistyczną odzież w sezonie narciarskim? Podpowiadamy!

2023-02-09  |  16:30
Biuro prasowe

Śnieg i niskie temperatury to doskonałe warunki dla fanów sportów zimowych. Białe szaleństwo wymaga jednak odpowiedniego sprzętu oraz specjalistycznej odzieży – a ta, to często spory wydatek. Jak o nią dbać, aby nie utraciła swoich właściwości i służyła nam przez wiele sezonów? Wykorzystując nowoczesne technologie Samsung.

Kurtki typu hardshell i softshell, spodnie i kombinezony narciarskie oraz inną odzież outdoorową, kupujemy z myślą o korzystaniu z nich przez lata. Jeśli chcemy, aby zachowały swoje właściwości, musimy o nie odpowiednio zadbać. Poznaj trzy kroki do idealnej pielęgnacji specjalistycznych materiałów, z których wykonana jest zimowa odzież sportowa.

  1. Pranie – delikatne i w niskiej temperaturze

Zarówno temperaturach, ok. 30 - 40°C. Jednocześnie ważne jest, żeby unikać silnych środków membrana, z której składa się kurtka typu hardshell, jak i warstwa zewnętrzna kurtki typu softshell, nie lubią zbyt częstego prania oraz wysokiej temperatury. Najczęściej na metkach znajdziemy zalecenie prania w niskich piorących. W tym przypadku idealnie sprawdzi się specjalny detergent przeznaczony do odzieży sportowej. Współdziałając z technologią EcoBubble™ pralka Samsung skutecznie usunie nawet trudne zabrudzenia nawet w 15°C. W jaki sposób? EcoBubble™ sprawia, że jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania – woda, powietrze i detergent łączą się, tworząc  aktywną pianę wypełniającą bęben pralki. Dzięki temu piana wnika w materiały już od pierwszych minut, aby efektywnie – a zarazem bezpiecznie – je oczyścić.

  1. Suszenie – w suszarce automatycznej lub na płasko

Suszenie odzieży sportowej to kolejny bardzo ważny krok. Warto wiedzieć, że nieodpowiednie suszenie  może doprowadzić do zniszczenia membrany, odkształcenia materiału czy zbicia wypełnienia (kurtki puchowe). Zdecydowanie odradzane jest suszenia na grzejniku czy bezpośrednio na słońcu ponieważ istnieje ryzyko, że negatywnie wpłynie to na kolor ubrań.

Dobra wiadomość jest taka, że wiele kurtek czy kombinezonów z powodzeniem wysuszymy w suszarce automatycznej (o ile informacje na metce nie mówią inaczej). OptimalDry™ w suszarkach Samsung to technologia, która na podstawie czujników wilgoci, temperatury i poziomu zabrudzenia wymiennika ciepła na bieżąco dostosowuje czas suszenia. Dzięki temu tkaniny nie są przesuszane, proces jest delikatny, a urządzenie oszczędza energię elektryczną. To wygodne rozwiązanie, ponieważ suszenie „na płasko”, zajmuje dużo czasu i miejsca.  

Dodatkowym atutem pralek i suszarek Samsung jest ich inteligentna współpraca. Urządzenia te mogą się ze sobą komunikować dzięki panelowi AI Control. Pralka wysyła sygnał do suszarki, a ta dobiera do zakończonego cyklu prania, odpowiedni program suszenia.

3. Odświeżanie parowe – nawet po każdym użyciu

W przypadku wszystkich elementów sportowej odzieży zimowej, których częstotliwość prania chcielibyśmy ograniczyć do minimum, doskonale sprawdzi się również szafa parowa AirDresser.
Aby odświeżyć kurtkę z membraną wystarczy wybrać specjalny cykl Outdoor. Przy pomocy strumienia powietrza zostaną usunięte pyłki i kurz, a tkanina będzie kompleksowo odświeżona. Ten sam cykl sprawdzi się także w przypadku kurtek puchowych i kombinezonów narciarskich. Delikatne, a zarazem skuteczne odświeżanie parą gwarantuje doskonały efekt - bez obaw o zbijanie się puchu - i bezpieczeństwo tkanin, nawet jeśli korzystamy z szafy AirDresser po każdym założeniu odzieży. To także świetne rozwiązanie pozwalające wysuszyć rzecz, którą za chwile chcemy założyć lub przemoczoną podczas zimowych szaleństw kurtkę. Dzięki aplikacji SmartThings uruchomimy szafę zdalnie, sprawdzimy, czy nasze ubranie jest gotowe do wyjścia, a także na bieżąco skontrolujemy wykorzystanie energii[1].

Więcej informacji o Samsung AirDresser znajdziesz na: https://www.samsung.com/pl/campaign/air-dresser/

 

 


[1] Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.