Jakiego sera użyć, aby powstał idealny sernik?

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Kiedy mówimy o najpopularniejszych ciastach, sernik zawsze będzie w TOP 3 ciast Polaków. Nie ma sobie równych i jest często serwowanym przysmakiem na uroczystościach rodzinnych czy podczas świąt. Przepisów na ten wypiek jest tak dużo, jak dużo piekarzy i cukierników, ale i tak wszystko zależy od jakości twarogu!
Ser na sernik – który wybrać?
Odpowiednio dobrany smak, tekstura, grubość zmielenia i konsystencja sera pozwoli na idealny wypiek. Jego jakość i faktura są tak ważne, ponieważ może od nich zależeć, czy sernik opadnie lub popęka w trakcie pieczenia. Ale jakie cechy powinien mieć „ten jedyny”?
Twaróg – musi być zmielony?
Świeży twaróg stanowi kluczowy element tego uwielbianego ciasta. Najlepszy w tym wypadku jest wariant półtłusty lub tłusty, najlepiej zmielony kilkukrotnie tak, aby powstała gładka masa. Grudki mogą bowiem zmienić teksturę ciasta i powodować różnicę w jego wypieczeniu. Są oczywiście i fani tego rozwiązania, ale najlepszy efekt uzyskamy, mieląc twaróg co najmniej 3 razy, co pozwoli uzyskać gładką i delikatną masę.
Gotowa masa z wiaderka – tak czy nie?
Na rynku dostępnych jest wiele szybkich mas sernikowych i serów kremowych, które producenci rekomendują do wypieków. Jednak to Ty musisz wiedzieć, jak smakuje, jak zachowuje się w piecu, aby dopasować go do swoich preferencji – warto zatem przed pieczeniem wypróbować kilka wariantów, żeby wybrać najlepszy dla nas. Ważny jest też jego skład – chcąc postawić na jakościowy produkt, warto zapoznać się z tym, jakie składniki przeważają. Przede wszystkim musimy mieć pewność, że zawartość wiaderka to prawdziwy zmielony twaróg. Ponadto ważna jest cena – gotowy ser nie może być tańszy od jego niezmielonego wariantu. Ważna jest także serwatka – jest to wskaźnik „naturalności” sera, ale warto zwrócić uwagę na to, ile jest jej w produkcie. Co za dużo, to niezdrowo.
Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.