Komunikaty PR

Japandi: wnętrzarski hit

2021-06-17  |  16:50
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Połączenie skandynawskiej przytulności i szlachetnego japońskiego minimalizmu to esencja stylu japandi. Mimo, że łączy z pozoru dwa sprzeczne bieguny, jest spójny i przyjemny dla oka. Jak wprowadzić go do swojego wnętrza? Oto inspiracje, które warto wziąć pod uwagę.

O stylu skandynawskim wiemy już niemal wszystko. Zagościł on na dobre w naszych wnętrzach, ale wciąż nie traci na popularności. W tym roku powraca jednak w nieco odmienionej formie - w połączeniu z… nawiązaniami do japońskiej estetyki. Jeśli lubicie eksperymenty, ale jednocześnie zależy wam na harmonii we wnętrzu, z pewnością polubicie zestawienie tych dwóch.

Wzajemna fascynacja

Jak narodził się styl, który łączy tak odległe estetyki? Najprawdopodobniej wszystko zaczęło się od podróży duńskich architektów i designerów do Kraju Kwitnącej Wiśni w poszukiwaniu inspiracji. Byli jednymi z pierwszych ludzi Zachodu, którzy odwiedzili kraj. Japońskie wpływy były zauważalne we wzornictwie i architekturze, na co wskazywała coraz częstsza rezygnacja z podziału przestrzeni i oszczędność form. Japończycy z kolei od dekad cenili design tworzony przez Duńczyków.

Wspólny mianownik

Tym, co łączy skandynawskie oraz japońskie wzornictwo, jest zamiłowanie do naturalnych materiałów, prostoty oraz rzemiosła. Wspólnym mianownikiem jest także zwracanie uwagi przede wszystkim na funkcjonalność przedmiotów. Japońskie wabi-sabi oraz skandynawskie hygge świetnie się uzupełniają i są uniwersalne, dzięki czemu styl cieszy się popularnością.

Początek rewolucji

Jak zacząć przygotowanie aranżacji w stylu japandi? Kluczowe dla osiągnięcia odpowiedniego efektu będzie ograniczenie palety barw, dodatków oraz wszelkiego rodzaju ozdobników. Największymi sprzymierzeńcami stylu japandi są proste formy i stonowane kolory. Warto sięgnąć po barwy ziemi, ciepłe szarości czy niezawodną czerń. Ważne, aby całość stworzyła spójne, spokojne tło dla mebli oraz innych elementów wyposażenia.

Sztuka wyboru

Jakie meble i dodatki wybrać do wnętrza w stylu japandi? Inspiracje można znaleźć między innymi w salonach BoConcept. Nowoczesne duńskie wzornictwo idealnie wpisuje się w klimat wnętrz w tym stylu. Zarówno meble, jak i dodatki oferowane przez duńską sieć pozwolą stworzyć aranżację, która łączy skandynawską klasykę z japońską nutą.

Więcej informacji: https://www.boconcept.com/pl-pl/
Instagram: instagram.com/boconceptwarszawa
Facebook: https://www.facebook.com/BoConceptWarsaw/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.