Komunikaty PR

Japandi: wnętrzarski hit

2021-06-17  |  16:50
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Połączenie skandynawskiej przytulności i szlachetnego japońskiego minimalizmu to esencja stylu japandi. Mimo, że łączy z pozoru dwa sprzeczne bieguny, jest spójny i przyjemny dla oka. Jak wprowadzić go do swojego wnętrza? Oto inspiracje, które warto wziąć pod uwagę.

O stylu skandynawskim wiemy już niemal wszystko. Zagościł on na dobre w naszych wnętrzach, ale wciąż nie traci na popularności. W tym roku powraca jednak w nieco odmienionej formie - w połączeniu z… nawiązaniami do japońskiej estetyki. Jeśli lubicie eksperymenty, ale jednocześnie zależy wam na harmonii we wnętrzu, z pewnością polubicie zestawienie tych dwóch.

Wzajemna fascynacja

Jak narodził się styl, który łączy tak odległe estetyki? Najprawdopodobniej wszystko zaczęło się od podróży duńskich architektów i designerów do Kraju Kwitnącej Wiśni w poszukiwaniu inspiracji. Byli jednymi z pierwszych ludzi Zachodu, którzy odwiedzili kraj. Japońskie wpływy były zauważalne we wzornictwie i architekturze, na co wskazywała coraz częstsza rezygnacja z podziału przestrzeni i oszczędność form. Japończycy z kolei od dekad cenili design tworzony przez Duńczyków.

Wspólny mianownik

Tym, co łączy skandynawskie oraz japońskie wzornictwo, jest zamiłowanie do naturalnych materiałów, prostoty oraz rzemiosła. Wspólnym mianownikiem jest także zwracanie uwagi przede wszystkim na funkcjonalność przedmiotów. Japońskie wabi-sabi oraz skandynawskie hygge świetnie się uzupełniają i są uniwersalne, dzięki czemu styl cieszy się popularnością.

Początek rewolucji

Jak zacząć przygotowanie aranżacji w stylu japandi? Kluczowe dla osiągnięcia odpowiedniego efektu będzie ograniczenie palety barw, dodatków oraz wszelkiego rodzaju ozdobników. Największymi sprzymierzeńcami stylu japandi są proste formy i stonowane kolory. Warto sięgnąć po barwy ziemi, ciepłe szarości czy niezawodną czerń. Ważne, aby całość stworzyła spójne, spokojne tło dla mebli oraz innych elementów wyposażenia.

Sztuka wyboru

Jakie meble i dodatki wybrać do wnętrza w stylu japandi? Inspiracje można znaleźć między innymi w salonach BoConcept. Nowoczesne duńskie wzornictwo idealnie wpisuje się w klimat wnętrz w tym stylu. Zarówno meble, jak i dodatki oferowane przez duńską sieć pozwolą stworzyć aranżację, która łączy skandynawską klasykę z japońską nutą.

Więcej informacji: https://www.boconcept.com/pl-pl/
Instagram: instagram.com/boconceptwarszawa
Facebook: https://www.facebook.com/BoConceptWarsaw/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.