Jarmark Produktów Regionalnych i Rękodzieła w Atrium Biała!
W dniach 20-23 listopada Atrium Biała serdecznie zaprasza na Jarmark Produktów Regionalnych i Rękodzieła – idealne wydarzenie dla miłośników lokalnych specjałów i rękodzieła! To wyjątkowa okazja, by spotkać miejscowych twórców, producentów wyśmienitych przysmaków oraz artystów rzemieślników. W ofercie znajdą się między innymi wiejski chleb, doskonałe wędliny z wędzarni Smak Tradycji, domowe przetwory i naturalne miody z pasieki, a także bogaty wybór wyrobów rękodzielniczych.
Od 20 do 23 listopada Atrium Biała przemieni się w tętniący życiem targ pełen stoisk z lokalnymi produktami spożywczymi i rzemieślniczymi. W centralnej rotundzie na odwiedzających czekać będą m.in. tradycyjne pieczywo, aromatyczne wędliny oraz szeroki wybór rękodzieła – od biżuterii, przez ręcznie wytwarzane świece sojowe, po ceramiczne ozdoby. To doskonała okazja, aby wesprzeć lokalnych twórców i poczuć smak regionalnych tradycji.
Jarmark Produktów Regionalnych i Rękodzieła odbędzie się w dniach 20-23 listopada, w godz. 9.00-21.00; stoiska rozlokowane będą na środkowej rotundzie pomiędzy House i Sephora w CH Atrium Biała. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.