Komunikaty PR

Jednodniowe wędrówki z dziećmi

2021-01-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Wojtkowska
LB Relations

ul. Generała Józefa Zajączka 11/C5
01-510 Warszawa
sylwia.wojtkowska|lbrelations.pl| |sylwia.wojtkowska|lbrelations.pl
697935094
https://lbrelations.pl/

Nic tak nie pobudza i nie otwiera na świat jak wspólne wycieczki, które integrują i zbliżają członków rodziny do siebie. Aby lepiej poznać najbliższą i dalszą okolicę, swoimi ulubionymi szlakami i miejscami wartymi odwiedzenia dzieli się Rodzina Mazurków. Zapraszamy na jednodniowe wędrówki po „polskiej krainie śniegu” – Małopolsce.

Małopolska ma przepiękne ukształtowanie terenu, a znajdujące się tam dolinki są tego najlepszym przykładem. Bogate w liczne potoki, formy rzeźb kresowych, pomniki przyrody zachwycają swoim urokiem o każdej porze roku. Panujący tam spokój, malownicze doliny i wąwozy, niewielki ruch turystyczny sprzyjają rodzinnym spacerom. Ze względu na swój charakter łatwo przemierzyć je z dziećmi, a niektóre trasy dostosowane są do pieszych wędrówek wraz z wózkiem dziecięcym.

Dla wszystkich którzy nie mogą do nas aktualnie przyjechać, a lubią poznawać nowe miejsca i są ciekawi atrakcji regionu stworzyliśmy wirtualne spacery 360° po Małopolsce – mówi Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego i dodaje: Na stronie Visit Małopolska (https://spacery.visitmalopolska.pl/pl/1) można wirtualnie odwiedzić najciekawsze małopolskie atrakcje, podziwiać piękne widoki z perspektywy małopolskich szlaków, poznać regionalne tradycje i zwyczaje, a także zainspirować się, by przygotować ciekawy program wycieczki z dziećmi.

Na zimowy spacer po małopolskich dolinkach zaprasza Rodzina Mazurków z bloga „Rodzinnie dookoła świata” – ambasadorowie kampanii „Małopolska. Poznajmy się”.

Pierwszym punktem na mapie Mazurków jest Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie, położony na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Łatwo tam dojechać z Krakowa, Katowic, Rzeszowa czy Kielc. W skład parku wchodzą: Dolina Kluczwody, Bolechowicka, Będkowska, Kobylańska, Eliaszówki, Mnikowska, Szklarki i Racławki.

- Najbardziej lubimy Dolinę Eliaszówki, Kluczwody oraz Kobylańską. W Dolinie Eliaszówki znajduje się źródło zwane źródłem Proroka Eliasza w kształcie serca oraz Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej. Natomiast w Kluczwodach w czasie zaborów, w latach 1815-1914, wzdłuż potoku Kluczwoda przebiegała granica między zaborami: austriackim i rosyjskim. Miejsce to zostało oznaczone za pomocą zrekonstruowanych słupów granicznych. Zamieszczono tam także mapę, na której dokładnie można zobaczyć przebieg dawnej granicy – opowiada Anna Mazurek.

W pobliżu Krakowa i Katowic, ze wsi Nielepice można wyruszyć na wędrówkę przez Dolinę Nielepicką. Po drodze znajduje się punkt widokowy na Dębowej Górze, do którego można dotrzeć przez Pierunkowy Dół i krainę Pańskie Kąty.

Na pograniczu województwa małopolskiego oraz śląskiego znajduje się Dolina Sztoły, którą warto odwiedzić o każdej porze roku i popodziwiać meandry rzeki. Jej źródło znajduje się w pobliżu wsi Żurady, które ze względu na swój unikalny charakter, zostało uznane za pomnik przyrody. Piaszczyste zbocza oraz surowy, sosnowy las sprawiają, że można poczuć się jak nad Morzem Bałtyckim.

Na naszej mapie nie mogło zabraknąć dolinek tatrzańskich: Dolinę Strążyską, Chochołowską, Kościeliską, Małej Łąki, Ku Dziurze, ale także Rusinową Polanę czy nawet Halę Gąsienicową z Brzezin przez Psią Trawkę – trasa ta idealnie nadaje się na spacer z sankami.

- Na zimowe spacery z dziećmi polecamy również Gorce, a tam warto poznać takie trasy jak: Łapsowa Polana z Nowego Targu-Kowaniec. Bardzo przyjemny, niewymagający, godzinny szlak, który można w drodze powrotnej urozmaicić zjazdem na sankach. Za to z Łapsowej Polany rozpościera się przepiękny widok na Tatry. Warto wybrać się także na ścieżkę spacerową z Łopusznej na Żubrowisko czy też ścieżkę edukacyjną „Dolina Kamienicy”. W Gorcach polecamy także szlak z Jasionowa do bacówki na Maciejowej – bardzo fajna trasa na zimową wędrówkę z dziećmi i sankami, a spod bacówki ujrzymy cudne widoki na Tatry i Babią Górę – dodaje Anna Mazurek,

Jeśli ktoś mieszka niedaleko Beskidu Żywieckiego, warto wybrać się w trasę z Sidziny Wielkiej Polany do schroniska PTTK na Hali Krupowej, podziwiając po drodze panoramę Tatr. W Beskidzie Makowskim malowniczy szlak wiedzie na Jałowiec z Przełęczy Kolędówka. Nie można zapomnieć też o Beskidzie Wyspowym, gdzie znajduje się piękna ścieżka z Przełęczy Glisne na Szczebel oraz trasa na Łopień z Przełęczy Rydza Śmigłego, która jest najłatwiejszą i najkrótszą drogą prowadzącą na szczyt – mogą pokonać ją nawet małe dzieci.

- Podczas zimowych spacerów warto pamiętać o sprawdzeniu prognozy pogody i warunków panujących na szlakach, zaplanowaniu trasy, tak aby wrócić do punktu przed zachodem słońca. Aby nasza wędrówka zakończyła się uśmiechem na twarzy dziecka, należy także pamiętać o odpowiednim stroju zabezpieczającym ręce oraz stopy, ciepłym posiłku, wodzie i przekąskach. Do plecaka warto również zapakować podręczną apteczkę, latarkę czołówkę oraz powerbank. O tych i innych zasadach bezpiecznego wędrowania opowiada cykl filmów #NajważniejszeWrócić – mówi Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

 

O kampanii: Kampania „Małopolska. Poznajmy się.” ma na celu utrzymanie zainteresowania Małopolską jako ciekawą destynacją turystyczną, a w konsekwencji w przyszłości aktywizację mieszkańców Polski do realizacji podróży turystycznych do Małopolski oraz ukazanie regionu jako idealnego miejsca do wypoczynku w duchu „slow”, czyli niespiesznego, uważnego podróżowania. Kampanię wyróżnia zaangażowanie lokalnych ambasadorów – mieszkańców Małopolski. Ich polecenia zachęcają do wycieczek poza utartym szlakiem i odkrywania mniej znanych miejsc, co sprzyja bezpieczeństwu turystów. Więcej informacji: www.poznajmysie.malopolska.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże 10 najciekawszych faktów o Korei Południowej Biuro prasowe
2024-04-24 | 17:00

10 najciekawszych faktów o Korei Południowej

Korea Południowa to kraj pełen fascynującej historii, bogatej kultury i dynamicznego rozwoju. To kraj pełen kontrastów, który oferuje odwiedzającym niezapomniane doświadczenia
Podróże Atrium Kasztanowa z kolejnym biurem podróży
2024-04-24 | 11:40

Atrium Kasztanowa z kolejnym biurem podróży

Pod koniec kwietnia do Atrium Kasztanowa wprowadzi się nowy najemca - TUI. To drugie biuro podróży po Itace, otwarte w pilskiej galerii w tak krótkim odstępie czasu, i trzecie,
Podróże 10 najciekawszych faktów o Korei Południowej
2024-04-24 | 11:00

10 najciekawszych faktów o Korei Południowej

Korea Południowa to kraj pełen fascynującej historii, bogatej kultury i dynamicznego rozwoju. To kraj pełen kontrastów, który oferuje odwiedzającym niezapomniane doświadczenia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.