Komunikaty PR

Jesień regionalnych smaków i młodego wina w gospodarstwach Roter Hahn

2021-09-22  |  01:00
Biuro prasowe

Południowy Tyrol należy do najpiękniejszych miejsc w Europie. Jest to najbardziej na północ wysunięta prowincja we Włoszech, która zachwyca górzystym, zapierającym dech w piersiach krajobrazem. To właśnie na jej terenie znajdują się wpisane na listę UNESCO Dolomity. To, co przyciąga w te rejony turystów to także piękna, słoneczna pogoda, która dopisuje tu aż do końca października, możliwość aktywnego wypoczynku w niezwykłej scenerii gór, a także południowotyrolska gościnność gospodarstw Roter Hahn.

Prowadzone przez rodziny farmy zrzeszone pod marką Roter Hahn (tł. Czerwony Kogut) oferują gościom wypoczynek w otoczeniu natury i gór – gospodarze częstują regionalnymi specjałami i tradycyjnymi daniami czy własnej produkcji winem i serami, a także przybliżają miejscowe zwyczaje i opowiadają o codziennej pracy. Ten obfitujący w tradycje region to idealne miejsce na jesienne wczasy, szczególnie dla smakoszy i miłośników aktywnego wypoczynku.

Jesień w Południowym Tyrolu jest nierozerwalnie związana ze starym obyczajem zwanym „Törggelen“, czyli świętem młodego wina. To jedna z najstarszych południowotyrolskich tradycji, każdego roku rozpoczyna się pod koniec września i trwa do końca listopada. Legenda głosi, że pod koniec zbiorów lokalni producenci wina spotykali się, aby pochwalić się swoimi produktami. Törggelen celebruje się w przytulnych Buschenschänken, często wędrując z jednej gospody do drugiej.

Jednym z takich miejsc jest Rielingerhof, wiejska gospoda i zarazem restauracja położona pośród winnic i sadów na wysokości 750 m n.p.m. Ze wszystkich zebranych winogron produkuje się tam szlachetne trunki z etykietą bio produktów. Goście mogą odwiedzić również Fronthof, największe zachowane gospodarstwo Południowego Tyrolu datowane na 1379 r., prawdziwą perłę tego regionu.

Gospodarstwa Roter Hahn zapraszają do swoich przytulnych, wykończonych drewnem wnętrz, gdzie o tej porze roku serwowane jest nie tylko młode wino zwane „Nuien”, ale także wiele innych regionalnych przysmaków. W jednym z gospodarstw Griesserhoff położonym u podnóża stromo opadającej winnicy gospodarze zaproszą gości na degustację własnej produkcji wina oraz innych miejscowych specjałów. Południowy Tyrol słynie z wyjątkowo oryginalnej tradycji kulinarnej - jedną ze sztandarowych potraw są np. pieczone kasztany.

Goście gospodarstw mogą w pełni czerpać z obfitych zapasów i kosztować świeżych sezonowych owoców i warzyw, z których wyrabia się marmoladę dyniową, galaretkę pigwową czy mus śliwkowy. Jesienny urlop w gospodarstwach Roter Hahn to także niepowtarzalna okazja do pomocy w ręcznym, tradycyjnym zbieraniu winogron oraz do obserwowania z bliska procesu produkcji różnych win. Świeże, jesienne powietrze zachęci z kolei do aktywnego wypoczynku – wprost z podwórek wielu gospodarstw wchodzi się bezpośrednio na górskie trasy z widokami na Dolomity. To idealne miejsca na rozpoczęcie pieszych wędrówek i rowerowych przejażdżek w pięknych okolicznościach przyrody.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Jesienne city breaki szlakiem sztuki: kiedy lecieć, by oszczędzić? Biuro prasowe
2024-09-30 | 16:00

Jesienne city breaki szlakiem sztuki: kiedy lecieć, by oszczędzić?

Jesień to idealny czas na europejski city break - turystyczny zgiełk maleje, a krajobrazy nabierają złotych i ciepłych barw. To także dobry moment na odkrywanie atrakcji kulturalnych w
Podróże Gospodarstwa z tego włoskiego regionu cieszą się wielką popularnością
2024-09-30 | 12:00

Gospodarstwa z tego włoskiego regionu cieszą się wielką popularnością

Gdzie najlepiej wybrać się na tradycyjną kąpiel w wełnie, która odpręża ciało i umysł? W którym miejscu słońce świeci przez 300 dni w roku?
Podróże Maksimum zimowej zabawy w dolinie Stubai
2024-09-25 | 01:00

Maksimum zimowej zabawy w dolinie Stubai

Dzięki czterem ośrodkom narciarskim Dolina Stubai po raz kolejny spełnia życzenia wszystkich zimowych wczasowiczów w nowym sezonie zimowym. Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon 20 września

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak: Wydaje mi się, że Wojtek Szczęsny zrezygnował z gry w reprezentacji, bo po prostu stwierdził, że już mu się nie chce

Kilka dni temu media obiegła informacja, że Wojciech Szczęsny, który pożegnał się z reprezentacją Polski i z Juventusem, przygotowuje się do podpisania kontraktu z FC Barcelona i za jakiś czas zadebiutuje w nowych barwach. Ta informacja niewątpliwie zaskoczyła kibiców piłki nożnej. Miesiąc temu bramkarz ogłosił bowiem, że kończy karierę, wybiera się na sportową emeryturę i całą uwagę chce teraz poświęcić rodzinie. Grzegorz Krychowiak podkreśla, że czas spędzony wspólnie na boisku był dla niego cennym doświadczeniem.

Media

Daria Ładocha: Część uczestników już dużo wcześniej chciała wziąć udział w „Azja Express”. To powoduje, że pojawia się determinacja i motywacja

Prowadząca program towarzyszy uczestnikom w wyścigu przez azjatycki kontynent, wyznaczając im kolejne trudne zadania do wykonania. Jak zauważa, osoby, które biorą udział w tej edycji formatu, są niezwykle zdeterminowane, bo od jakiegoś czasu starały się o angaż do tej produkcji i teraz bardzo zależy im na tym, by udowodnić, co potrafią. Daria Ładocha nie ukrywa, że już po zakończeniu nagrań i emisji danej serii wciąż utrzymuje kontakt z wieloma uczestnikami, również z poprzednich edycji.

Farmacja

Mężczyźni w Polsce żyją średnio siedem lat krócej niż kobiety. Różnica ta należy do najwyższych w UE

Umieralność mężczyzn w Polsce, podobnie jak w innych krajach, jest wyższa niż kobiet. Jak wskazuje GUS, w 2023 roku przeciętne trwanie życia mężczyzn wynosiło 74,7 lat, a kobiet – 82 lata. Choć w ostatnim czasie ta różnica maleje, wciąż jest większa niż w innych krajach europejskich. Eksperci Stowarzyszenia na rzecz Chłopców i Mężczyzn podkreślają, że przyczynia się do tego wiele czynników społecznych, m.in. inny charakter pracy i większa wypadkowość czy bagatelizowanie profilaktyki zdrowotnej.