Jeszcze łatwiejsze projektowanie z nową wersją nakładki Armacell
Fly pr
Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/
Stosowanie najnowszej wersji nakładki zapewnia wybór spośród wszystkich produktów Armacell dostępnych na rynku i spełniających polskie wymagania prawne. Aktualna wersja Armacell dla Revit 2.20.12.380 pozwala zapewnić najwyższą jakość dokumentacji projektowej z uwzględnieniem jedynie produktów znajdujących się w bieżącej ofercie.
Wymagania prawne
Kwestie stosowania izolacji cieplnej regulowane są w Polsce Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. W załączniku drugim odnajdziemy szczegółowe wymagania minimalnych grubości izolacji cieplnej na instalacjach grzewczych, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji, przewodach ogrzewania powietrznego oraz instalacji wody lodowej.
Określone wytyczne uzależnione są od rodzaju instalacji, jej przekrojów, położenia, a także współczynnika przewodności cieplnej materiału izolacyjnego. Przepisy wymagają także, aby izolacja instalacji wody lodowej była dodatkowo paroszczelna.
W ofercie Armacell znajdziemy szereg produktów izolacyjnych dostosowanych do bieżących norm prawnych, jak również zapewniających jeszcze doskonalszą ochronę instalacji, przedłużających ich żywotność, dbających także
o komfort akustyczny w pomieszczeniach oraz dodatkowych parametrach dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań specyfikacji.
Nowe usprawnienia w nakładce Armacell dla Revit
Nakładka Armacell dla Revit pozwala na szybki wybór spośród wszystkich produktów firmy i dopasowanie projektowanych izolacji do wymagań. Rozwiązuje też powszechny problem związany z koniecznością stosowania izolacji wielowarstwowych w celu spełnienia wymagań prawnych odnośnie grubości na rurociągach o dużej średnicy. W standardowej wersji programu Revit nie jest możliwe dodanie kilku warstw izolacji i w praktyce projektant nie jest w stanie wygenerować z modelu instalacji zestawienia materiałowego odzwierciedlającego faktyczne zapotrzebowanie na otuliny czy materiały izolacyjne dla projektowanego systemu. Użycie nakładki Armacell pozwala na konfigurację izolacji wielowarstwowych, a tym samym pozwala tworzyć zestawienia materiałów użytych w projekcie z uwzględnieniem warstw izolacji.
Obok najnowszej wersji aplikacji pojawiły się także gotowe szablony ze skonfigurowaną izolacją AF/Armaflex i Armaflex ACE Plus, spełniające wymagania zawarte w Warunkach Technicznych dotyczące instalacji wody lodowej. Dla wygody użytkowników istnieje też możliwość używania wcześniej skonfigurowanych własnych rozwiązań dla poszczególnych instalacji. Zarówno gotowe szablony, jak i możliwość pracy z wcześniej używanymi rozwiązaniami przy kolejnych projektach to znaczne usprawnienie pracy i duże oszczędności czasu.
Korzystanie z nakładki Armacell dla Revit umożliwia w prosty i szybki sposób uzupełnić projekt o izolacje i wygenerować zestawienie użytych materiałów dla całego systemu, zaś praca na jej najnowszej wersji to gwarancja najlepszych i najbardziej aktualnych dostępnych rozwiązań.
Bieżąca wersja nakładki Armacell dla Revit oraz gotowe szablony i instrukcja użytkowania dostępnę są na stronie internetowej https://local.armacell.com/pl/bim/.
www.armacell.pl
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.