Jonaszek wzywa! Zostało 10 dni na zgłoszenie do KPA im. Jonasza Kofty
Jonaszek wzywa! Zostało 10 dni na zgłoszenie do Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty
W tym konkursie chodzi o prawdę, która wybrzmiewa dzięki talentowi i wrażliwości młodych artystów. Już po raz szósty aktorzy i wokaliści z całej Polski zmierzą się w Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty, organizowanym przez Teatr Muzyczny w Łodzi w ramach festiwalu OFF-Północna. Na zwycięzcę czeka statuetka Jonaszka i 8000 złotych. Zgłoszenia można nadsyłać już tylko do 17 marca.
Z roku na rok każda kolejna edycja konkursu przyciąga coraz większe grono aktorów i wokalistów, którzy pragną zaprezentować swoje umiejętności przed doświadczonym jury i podzielić się pasją do piosenki aktorskiej. Organizatorzy czekają na zgłoszenia artystów w wieku od 20 do 40 lat.
– Jestem bardzo ciekawa uczestników konkursu. Mam nadzieję, że przyjadą młodzi, utalentowani, wspaniali ludzie, którzy dostarczą nam wielu wzruszeń – mówi Katarzyna Groniec, piosenkarka i aktorka i członkini jury tegorocznej edycji.
Nabór zgłoszeń trwa do 17 marca. Osoby chętne do wzięcia udziału w Konkursie proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego i nagrań wideo dwóch piosenek: jednej autorstwa Jonasza Kofty – patrona konkursu – i drugiej dowolnej, która mieści się w szeroko rozumianym spektrum piosenki aktorskiej. Piosenki muszą być wykonane w języku polskim, dopuszczalne są również tłumaczenia utworów zagranicznych. Jury doceni także wykonania własnych utworów, które spełniają warunki zawarte w regulaminie. W kolejnym etapie konkursu dziesiątka wykonawców wybrana na podstawie nadesłanych zgłoszeń wystąpi przed jury w składzie: Wojciech Kościelniak – uznany reżyser spektakli muzycznych; Katarzyna Groniec – piosenkarka i aktorka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV; Konrad Imiela – aktor i reżyser; Piotr Kofta – pisarz; Danuta Antoszewska – instrumentalistka współpracująca z mistrzami wokalistyki, reprezentującymi różne gatunki muzyczne, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi; Eliza Gaust – Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Łodzi ds. Równego Traktowania; Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca i koordynator Festiwalu OFF-Północna. Honorowym członkiem jury będzie Julia Szewczyk, laureatka poprzedniej edycji konkursu.
Konkursowe przesłuchania odbędą się 14 kwietnia i będą otwarte dla publiczności, a laureaci wystąpią w czasie gali przed koncertem „Konstelacje” Katarzyny Groniec.
Oprócz uznania jury i festiwalowej publiczności laureaci mogą zdobyć także nagrody pieniężne: zwycięzca otrzyma 8 000 złotych, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 3 000 i 2 000 złotych. Zwiększenie puli nagród było możliwe dzięki wsparciu łódzkich przedsiębiorców, zrzeszonych w Fundacji LodzArte.
Szczegółowe informacje, regulamin konkursu, a także program festiwalu można znaleźć na stronie www.offpolnocna.com.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.