Komunikaty PR

Jubileuszowy Lexus RX dla poszukiwaczy przygód

2020-05-05  |  10:00
Biuro prasowe

Lexus prezentuje limitowaną wersję modelu RX – Experience Edition. Przeznaczone na kanadyjski rynek auto otrzymało wyjątkowy lakier oraz bogate wyposażenie, którego szczególnym elementem jest wideorejestrator. Specjalny SUV powstał z okazji 30 lat obecności Lexusa w Kanadzie i właśnie tam jest produkowany.

 

Zielony i bogato wyposażony

Lexus RX Experience Edition wyróżnia się przede wszystkim specjalnym zielonym lakierem Nori Green, znanym chociażby ze sportowego coupé LC. Nadwozie SUV-a osadzono na 20-calowych kołach. W środku auto jest wykończone białą, skórzaną tapicerką, która pokrywa siedzenia, podłokietnik oraz boczki drzwi. Experience Edition to też bogate wyposażenie. Specjalny Lexus w standardzie otrzymuje wyświetlacz HUD, multimedia z Apple CarPlay i Android Auto, 15-głośnikowy system audio Mark Levinson czy szeroki pakiet układów bezpieczeństwa czynnego z systemem ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu z funkcją hamowania.

SUV do nagrywania przygód

Wyjątkowym elementem na liście standardowego wyposażenia Lexusa RX Experience Edition jest wideorejestrator Lexus Genuine DashCam. Kamera przydaje się nie tylko w przypadku stłuczki, ale pozwala również na rejestrowanie wartych zapamiętania przygód. Z myślą o nich kanadyjski oddział Lexusa dorzuca do auta też roczną przepustkę Parks Canada Discovery Pass dla całej rodziny, która pozwala na zwiedzanie parków narodowych i obiektów historycznych na terenie całego kraju.

Dwa napędy do wyboru

Lexus RX Experience Edition jest dostępny na kanadyjskim rynku w dwóch wersjach – 350 z silnikiem V6 3.5 oraz hybrydowym wariancie 450h, wyposażonym w taki sam motor. W obu przypadkach napęd jest przekazywany na obie osie. Cena modelu RX 350 Experience Edition startuje od 69 850 dolarów kanadyjskich (ok. 210 tys. zł), a wersja RX 450h kosztuje od 72 600 (niespełna 220 tys. zł). Samochód jest produkowany w fabryce Toyota Motor Manufacturing Canada w prowincji Ontario.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas
Motoryzacja Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
2024-11-28 | 10:00

Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday

Prido, polski producent wideorejestratorów samochodowych, przygotował ofertę promocyjną z okazji Black Week. Propozycja dotyczy flagowego wideorejestratora firmy – prido i9

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.