CyberMistrz. Bezpłatne szkolenia dla młodych wrocławian
Na jesieni tego roku we Wrocławiu rozpoczną się organizowane przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi wrocławianie będą mogli rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Nauczyć się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, a także programować czy projektować. Już teraz można rezerwować miejsca!
Szkolenia służące rozwojowi kompetencji cyfrowych prowadzone będą w ramach realizowanego przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego projektu CyberMistrz. Na przestrzeni od 2020 do 2021 roku będą w nim mogli wziąć udział nie tylko młodzi wrocławianie. Także dorośli – pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Postaw Twórczych – uczestniczyć będą w zajęciach z zakresu informacji, komunikacji, tworzenia treści, rozwiązywania problemów i bezpieczeństwa w sieci.
Bezcenne zajęcia z programowania i projektowania dla dzieci i młodzieży
Pierwsze szkolenia dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną na jesieni tego roku. W ramach bezpłatnych zajęć młodzi wrocławianie będą programować oraz projektować, nie tylko graficznie, ale też serwisy internetowe oraz gry mobilne. Szkolenia odbywać się będą w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych. Oprócz zajęć z programowania i projektowania, zaplanowane są także kursy w zakresie edukacji online, korzystania z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie, kompetencji medialnych, bezpiecznego zachowania w sieci oraz dostępności zasobów cyfrowych online. Każde ze szkoleń realizowane będzie w niewielkiej grupie albo online – w zależności od stanu zagrożenia epidemicznego. Uczestniczyć w nich będą mogli natomiast uczniowie wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jedynym kryterium jest wiek: w momencie przystąpienia do projektu muszą mieć skończone 10, ale nieukończone 18 lat.
Rekrutacja dla dzieci i młodzieży do udziału w projekcie CyberMistrz
Rekrutacja dla dzieci i młodzieży ruszy na jesieni, natomiast już teraz otwarta jest rejestracja miejsc na wybrane szkolenia. Co istotne, syna lub córkę zapisać można na dowolną ilość zajęć, przy czym należy pamiętać, że każde ze szkoleń trwać będzie średnio 30 godzin. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie informacje na temat projektu CyberMistrz znajdują się na stronie www.cybermistrz.pl oraz na jego profilu na Facebooku. Można je również uzyskać we wrocławskim biurze Fundacji Inicjowania Rozwoju Społecznego przy ulicy Ruskiej 61/34 i pod numerem telefonu 71 724 22 98.
Organizatorem szkoleń jest Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego. Chociaż założona w Poznaniu, od kilku już lat aktywnie działa na Dolnym Śląsku, wspierając w tym regionie szkoły, a obecnie udostępniając też wrocławianom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, tzw. mieszkania treningowe.
KONTAKT
Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego – Biuro Projektów Wrocław
ul. Ruska 61/34, 50-079 Wrocław, tel.: 71 724 22 98
www.cybermistrz.pl | www.facebook.com/cybermistrz | www.firs.org.pl
* * *
Projekt „CyberMistrz – rozwój kompetencji cyfrowych pracowników GOK-ów” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?
Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.