CyberMistrz. Bezpłatne szkolenia dla młodych wrocławian
Na jesieni tego roku we Wrocławiu rozpoczną się organizowane przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi wrocławianie będą mogli rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Nauczyć się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, a także programować czy projektować. Już teraz można rezerwować miejsca!
Szkolenia służące rozwojowi kompetencji cyfrowych prowadzone będą w ramach realizowanego przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego projektu CyberMistrz. Na przestrzeni od 2020 do 2021 roku będą w nim mogli wziąć udział nie tylko młodzi wrocławianie. Także dorośli – pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Postaw Twórczych – uczestniczyć będą w zajęciach z zakresu informacji, komunikacji, tworzenia treści, rozwiązywania problemów i bezpieczeństwa w sieci.
Bezcenne zajęcia z programowania i projektowania dla dzieci i młodzieży
Pierwsze szkolenia dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną na jesieni tego roku. W ramach bezpłatnych zajęć młodzi wrocławianie będą programować oraz projektować, nie tylko graficznie, ale też serwisy internetowe oraz gry mobilne. Szkolenia odbywać się będą w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych. Oprócz zajęć z programowania i projektowania, zaplanowane są także kursy w zakresie edukacji online, korzystania z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie, kompetencji medialnych, bezpiecznego zachowania w sieci oraz dostępności zasobów cyfrowych online. Każde ze szkoleń realizowane będzie w niewielkiej grupie albo online – w zależności od stanu zagrożenia epidemicznego. Uczestniczyć w nich będą mogli natomiast uczniowie wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jedynym kryterium jest wiek: w momencie przystąpienia do projektu muszą mieć skończone 10, ale nieukończone 18 lat.
Rekrutacja dla dzieci i młodzieży do udziału w projekcie CyberMistrz
Rekrutacja dla dzieci i młodzieży ruszy na jesieni, natomiast już teraz otwarta jest rejestracja miejsc na wybrane szkolenia. Co istotne, syna lub córkę zapisać można na dowolną ilość zajęć, przy czym należy pamiętać, że każde ze szkoleń trwać będzie średnio 30 godzin. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie informacje na temat projektu CyberMistrz znajdują się na stronie www.cybermistrz.pl oraz na jego profilu na Facebooku. Można je również uzyskać we wrocławskim biurze Fundacji Inicjowania Rozwoju Społecznego przy ulicy Ruskiej 61/34 i pod numerem telefonu 71 724 22 98.
Organizatorem szkoleń jest Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego. Chociaż założona w Poznaniu, od kilku już lat aktywnie działa na Dolnym Śląsku, wspierając w tym regionie szkoły, a obecnie udostępniając też wrocławianom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, tzw. mieszkania treningowe.
KONTAKT
Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego – Biuro Projektów Wrocław
ul. Ruska 61/34, 50-079 Wrocław, tel.: 71 724 22 98
www.cybermistrz.pl | www.facebook.com/cybermistrz | www.firs.org.pl
* * *
Projekt „CyberMistrz – rozwój kompetencji cyfrowych pracowników GOK-ów” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.