Komunikaty PR

CyberMistrz. Bezpłatne szkolenia dla młodych wrocławian

2020-08-25  |  01:00
Biuro prasowe

Na jesieni tego roku we Wrocławiu rozpoczną się organizowane przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi wrocławianie będą mogli rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Nauczyć się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, a także programować czy projektować. Już teraz można rezerwować miejsca!

 

Szkolenia służące rozwojowi kompetencji cyfrowych prowadzone będą w ramach realizowanego przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego projektu CyberMistrz. Na przestrzeni od 2020 do 2021 roku będą w nim mogli wziąć udział nie tylko młodzi wrocławianie. Także dorośli – pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Postaw Twórczych – uczestniczyć będą w zajęciach z zakresu informacji, komunikacji, tworzenia treści, rozwiązywania problemów i bezpieczeństwa w sieci.

Bezcenne zajęcia z programowania i projektowania dla dzieci i młodzieży

Pierwsze szkolenia dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną na jesieni tego roku. W ramach bezpłatnych zajęć młodzi wrocławianie będą programować oraz projektować, nie tylko graficznie, ale też serwisy internetowe oraz gry mobilne. Szkolenia odbywać się będą w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych. Oprócz zajęć z programowania i projektowania, zaplanowane są także kursy w zakresie edukacji onlinekorzystania z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomiekompetencji medialnychbezpiecznego zachowania w sieci oraz dostępności zasobów cyfrowych online. Każde ze szkoleń realizowane będzie w niewielkiej grupie albo online – w zależności od stanu zagrożenia epidemicznego. Uczestniczyć w nich będą mogli natomiast uczniowie wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jedynym kryterium jest wiek: w momencie przystąpienia do projektu muszą mieć skończone 10, ale nieukończone 18 lat.

Rekrutacja dla dzieci i młodzieży do udziału w projekcie CyberMistrz

Rekrutacja dla dzieci i młodzieży ruszy na jesieni, natomiast już teraz otwarta jest rejestracja miejsc na wybrane szkolenia. Co istotne, syna lub córkę zapisać można na dowolną ilość zajęć, przy czym należy pamiętać, że każde ze szkoleń trwać będzie średnio 30 godzin. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie informacje na temat projektu CyberMistrz znajdują się na stronie www.cybermistrz.pl oraz na jego profilu na Facebooku. Można je również uzyskać we wrocławskim biurze Fundacji Inicjowania Rozwoju Społecznego przy ulicy Ruskiej 61/34 i pod numerem telefonu 71 724 22 98.

Organizatorem szkoleń jest Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego. Chociaż założona w Poznaniu, od kilku już lat aktywnie działa na Dolnym Śląsku, wspierając w tym regionie szkoły, a obecnie udostępniając też wrocławianom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, tzw. mieszkania treningowe.

KONTAKT

Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego – Biuro Projektów Wrocław
ul. Ruska 61/34, 50-079 Wrocław, tel.: 71 724 22 98

www.cybermistrz.pl | www.facebook.com/cybermistrz | www.firs.org.pl

* * *

Projekt „CyberMistrz – rozwój kompetencji cyfrowych pracowników GOK-ów” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom? Biuro prasowe
2024-12-27 | 01:00

Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?

JDJ International Open Schools (JDJ IOS) to projekt, który redefiniuje dostęp do edukacji międzynarodowej. Umożliwia zdobycie akredytowanego amerykańskiego świadectwa maturalnego z
Kariera Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
2024-12-20 | 01:00

Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem

W Polsce proces kwalifikacji zaczyna się zwykle w sytuacji, kiedy nauczyciele widzą jakiś „problem” z dzieckiem – mówią wtedy, że dziecko jest
Kariera Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
2024-12-19 | 12:00

Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!

Codziennej pracy Dyrektora towarzyszy wiele wyzwań związanych z pracownikami, współpracą z rodzicami, opieką nad dziećmi, czy prowadzeniem własnego biznesu. KDPN czyli Klub Dyrektora

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.