Komunikaty PR

EduFestival – ucz się i studiuj za granicą

2022-10-05  |  15:00
Biuro prasowe

O tym jak przygotować się do nauki za granicą i jak rozpoznać edukację w obcym kraju, dowiemy się na EduFestival, który odbędzie się już 6 października 2022 r., w godzinach 14:00-18:00, w hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie. Przedstawiciele zagranicznych szkół średnich i uczelni udzielą wszelkich wskazówek i pomogą w procesie aplikacyjnym. Zarejestruj się na stronie www.edufestival.pl i uzyskaj odpowiedź na pytanie jak za darmo podjąć naukę za granicą! 

Nauka za granicą już w liceum

Coraz więcej rodziców rozważa wysłanie dziecka do szkoły za granicę już na poziomie szkoły średniej. Wielka Brytania i USA wciąż pozostają popularnymi kierunkami – wyjaśnia Tomáš Jízdný, założyciel Education.cz, organizator EduFestival w Krakowie. 

Nauka w innym kraju daje szansę na poznanie obcej kultury i środowiska, poprawia umiejętności językowe, a także pozwala zdobyć umiejętności nieosiągalne w polskiej szkole. Jest to krok w kierunku niezależności i autonomiczności. Szkoły z internatem pozwalają uczniom rozwijać swoje mocne strony i talenty. Dzięki doskonałemu wyposażeniu są znakomitym wyborem dla sportowców, a także uczniów zorientowanych artystycznie. W wielu szkołach znajdują się obiekty sportowe, teatry czy pracownie artystyczne

Polecamy właśnie szkoły z internatem, tzw. Boarding Schools, w których uczniowie mieszkają na terenie kampusu przez cały czas trwania ich edukacji, mają dostęp do szkolnego wyposażenia a tym samym rozwijają swoje zainteresowania. Naszym zdaniem jest to najpopularniejsza opcja w USA – dodaje Tomáš.

EduFestival to pierwszy krok do nauki zagranicą

Wiele osób marzy o podjęciu nauki poza granicami swojego kraju, ale nie wie, jak to zrobić. Każdy, kto weźmie udział w festiwalu, będzie mógł spotkać się z przedstawicielami szkół z internatem oraz uczelni. Przyjadą reprezentanci placówek z Wielkiej Brytanii, USA i Kanady, a także Austrii i Holandii. Będzie można porozmawiać z amerykańską organizacją FLAG (Foreign Links Around the Globe), która specjalizuje się w programach dedykowanym uczniom szkół średnich – zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Z pomocą mentorów uczestnicy festiwalu poznają cały proces aplikowania do szkoły za granicą. Na festiwalu uczniowie będą mogli sprawdzić swoje mocne strony i talenty w teście osobowości w języku angielskim. Ponadto zaplanowano konkurs, w którym można wygrać bilety do Energylandii dla całej klasy.

Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na www.edufestival.pl.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Czy warto iść na studia w obliczu mocno zmieniającej się edukacji? Biuro prasowe
2024-07-19 | 11:06

Czy warto iść na studia w obliczu mocno zmieniającej się edukacji?

Współczesne wyzwania stawiane edukacji wymuszają konieczność adaptacji i ewolucji modeli nauczania. Coraz więcej osób kwestionuje sens tradycyjnego modelu akademickiego,
Kariera Marzenia i wyzwania kobiet w zawodzie księgowej
2024-06-26 | 01:00

Marzenia i wyzwania kobiet w zawodzie księgowej

Wyliczenia, dokumenty, dane, powtarzalność zadań – to pierwsze skojarzenia z pracą księgowych. Czy słuszne? Jakie emocje i pasje czają się za słupkami liczb i za rzędami cyferek?
Kariera Połowa Polaków uważa, że określenie „urlop macierzyński” jest lekceważące
2024-06-17 | 17:00

Połowa Polaków uważa, że określenie „urlop macierzyński” jest lekceważące

Tylko 12 proc. Polek i Polaków nie widzi potrzeby zmiany społecznego postrzegania urlopu macierzyńskiego, a niemal 90 proc. uważa, że określenie „urlop” nie pasuje do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.