EduFestival – ucz się i studiuj za granicą

O tym jak przygotować się do nauki za granicą i jak rozpoznać edukację w obcym kraju, dowiemy się na EduFestival, który odbędzie się już 6 października 2022 r., w godzinach 14:00-18:00, w hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie. Przedstawiciele zagranicznych szkół średnich i uczelni udzielą wszelkich wskazówek i pomogą w procesie aplikacyjnym. Zarejestruj się na stronie www.edufestival.pl i uzyskaj odpowiedź na pytanie jak za darmo podjąć naukę za granicą!
Nauka za granicą już w liceum
– Coraz więcej rodziców rozważa wysłanie dziecka do szkoły za granicę już na poziomie szkoły średniej. Wielka Brytania i USA wciąż pozostają popularnymi kierunkami – wyjaśnia Tomáš Jízdný, założyciel Education.cz, organizator EduFestival w Krakowie.
Nauka w innym kraju daje szansę na poznanie obcej kultury i środowiska, poprawia umiejętności językowe, a także pozwala zdobyć umiejętności nieosiągalne w polskiej szkole. Jest to krok w kierunku niezależności i autonomiczności. Szkoły z internatem pozwalają uczniom rozwijać swoje mocne strony i talenty. Dzięki doskonałemu wyposażeniu są znakomitym wyborem dla sportowców, a także uczniów zorientowanych artystycznie. W wielu szkołach znajdują się obiekty sportowe, teatry czy pracownie artystyczne.
– Polecamy właśnie szkoły z internatem, tzw. Boarding Schools, w których uczniowie mieszkają na terenie kampusu przez cały czas trwania ich edukacji, mają dostęp do szkolnego wyposażenia a tym samym rozwijają swoje zainteresowania. Naszym zdaniem jest to najpopularniejsza opcja w USA – dodaje Tomáš.
EduFestival to pierwszy krok do nauki zagranicą
Wiele osób marzy o podjęciu nauki poza granicami swojego kraju, ale nie wie, jak to zrobić. Każdy, kto weźmie udział w festiwalu, będzie mógł spotkać się z przedstawicielami szkół z internatem oraz uczelni. Przyjadą reprezentanci placówek z Wielkiej Brytanii, USA i Kanady, a także Austrii i Holandii. Będzie można porozmawiać z amerykańską organizacją FLAG (Foreign Links Around the Globe), która specjalizuje się w programach dedykowanym uczniom szkół średnich – zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Z pomocą mentorów uczestnicy festiwalu poznają cały proces aplikowania do szkoły za granicą. Na festiwalu uczniowie będą mogli sprawdzić swoje mocne strony i talenty w teście osobowości w języku angielskim. Ponadto zaplanowano konkurs, w którym można wygrać bilety do Energylandii dla całej klasy.
Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na www.edufestival.pl.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!

Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.