Komunikaty PR

Jak skutecznie znaleźć pracę sezonową?

2024-05-15  |  15:00
Biuro prasowe

Wiosną i latem łatwo jest znaleźć tzw. pracę sezonową - najlepiej za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej.

 

Najprostszym sposobem na skuteczne znalezienie bezpiecznej pracy tymczasowej jest wybór rzetelnej agencji pracy. Agencja nie tylko dopasuje oferty do profilu kandydata, ale też zadba o załatwienie wszelkich formalności – szczególnie jeśli osoba poszukująca zatrudnienia, pochodzi z innego kraju. Agencje pracy tymczasowej specjalizują się w rekrutacji pracowników na okresy sezonowe. Takie agencje często mają dostęp do wielu ofert pracy w różnych branżach.

 

Zanim zdecydujesz się na agencję pracy, sprawdź opinie innych osób, które korzystały z jej usług – radzi Julia Zachorodnia z Grupy VIPoL. Możesz szukać recenzji online lub pytać znajomych lub kolegów 
z pracy o ich doświadczenia. Warto też upewnić się, że agencja pracy jest odpowiednio zarejestrowana i posiada wszelkie niezbędne licencje i certyfikaty wymagane przez prawo. Przed podpisaniem umowy, konieczne jest też dokładne zapoznanie się z warunkami oferowanymi przez agencję pracy, zwłaszcza jeśli chodzi o wynagrodzenie, godziny pracy, warunki ubezpieczenia oraz inne aspekty zatrudnienia. Rzetelne agencje pracy nie powinny pobierać opłat od pracowników za rejestrację lub pośrednictwo pracy. Koszty powinny być pokrywane przez pracodawców.

 

Pracę sezonową można też znaleźć samodzielnie, kierując się poniższymi wskazówkami: 

 

  • Rozpocznij poszukiwania wcześniej. Nie czekaj do ostatniej chwili. Przygotuj się i rozpocznij poszukiwania pracy sezonowej z wyprzedzeniem, aby mieć większe szanse na znalezienie odpowiedniej oferty – mówi Julia Zachordnia z agencji VIPoL.
  • Wykorzystaj internet. Przeglądaj internetowe portale z ofertami pracy, takie jak strony rekrutacyjne, portale ogłoszeniowe czy specjalistyczne strony z ofertami sezonowymi. Zapisz się również na newslettery lub powiadomienia o nowych ofertach.
  • Zwróć uwagę na lokalne biznesy. Przeglądaj ogłoszenia lokalnych sklepów, restauracji, hoteli, ośrodków wypoczynkowych czy firm zajmujących się obsługą turystyczną. Wiele z nich poszukuje pracowników na sezon letni.
  • Bądź elastyczny co do rodzaju pracy. Biorąc pod uwagę pracę sezonową, być może będziesz musiał być bardziej elastyczny co do rodzaju pracy lub godzin. Zastanów się, czy jesteś otwarty na różne możliwości.
  • Wykorzystaj kontakty. Zapytaj znajomych, rodzinę lub kolegów o informacje na temat potencjalnych ofert pracy sezonowej. Czasami najlepsze oferty pojawiają się dzięki rekomendacjom.
  • Przygotuj profesjonalne CV i list motywacyjny. Nawet na stanowisko sezonowe warto przygotować profesjonalne CV i list motywacyjny. To pokaże pracodawcom, że jesteś poważnie zainteresowany pracą i potrafisz się dobrze przedstawić.
  • Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, przygotuj się starannie. Dowiedz się więcej o firmie i pokaż, dlaczego jesteś odpowiednią osobą do zatrudnienia na okres sezonowy.
  • Nie zapomnij o sieci społecznościowej. Udostępnij swoje poszukiwania pracy sezonowej na swoich profilach w mediach społecznościowych. Może to przyciągnąć uwagę pracodawców lub osób, które mogą znać oferty pracy.
  • Bądź zorganizowany i konsekwentny: Regularnie sprawdzaj nowe oferty i staraj się być konsekwentny w wysyłaniu aplikacji. Czasami znalezienie pracy sezonowej wymaga trochę cierpliwości i determinacji.

 

Praca sezonowa może być świetną okazją do zdobycia nowego doświadczenia, rozwoju umiejętności oraz zarobienia dodatkowych pieniędzy. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Menedżerki po MBA awansują rzadziej niż mężczyźni Biuro prasowe
2024-05-27 | 11:40

Menedżerki po MBA awansują rzadziej niż mężczyźni

Menedżerki po MBA awansują rzadziej niż mężczyźni Kobiety w programach MBA stanowią zdecydowaną mniejszość. Według różnych źródeł ich odsetek oscyluje od 24 do 38
Kariera Liderki binesu - odważnie biorą odpowiedzialność
2024-05-15 | 17:00

Liderki binesu - odważnie biorą odpowiedzialność

Polskie menedżerki odważnie biorą odpowiedzialność za swoje działania (93%), doceniają pracę i osiągnięcia innych (91%), budują zaufanie, szanując poufność przekazywanych im
Kariera Packeta Poland z nową ofertą dostaw do Finlandii
2024-05-14 | 14:00

Packeta Poland z nową ofertą dostaw do Finlandii

  Finlandia, kraj o unikalnej geograficznej i demograficznej charakterystyce, staje się obiecującym kierunkiem dla ekspansji polskiego e-commerce. Dzięki niskiej gęstości zaludnienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Gwiazdy

Agata i Tomasz Wolni: Jest w nas głęboka potrzeba dzielenia się tym, co dostaliśmy od życia. Bliskie naszemu sercu są inicjatywy wspierające rodzinę

Prezenterzy mają świadomość, że nikt i nic nie zastąpi dziecku kochających, opiekuńczych i odpowiedzialnych rodziców, ale każdy człowiek o dobrym sercu może choć trochę poprawić jego los, przywrócić mu uśmiech i dać nadzieję na lepszą przyszłość. Agata Tomaszewska-Wolna i Tomasz Wolny z podziwem patrzą na zaangażowanie osób współpracujących ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, które zastępują podopiecznym mamę i tatę oraz stwarzają godne warunki do życia, nauki i rozwoju. Dziennikarze zapewniają, że oni sami również chętnie wyciągają dłonie do potrzebujących i wspierają różne akcje charytatywne. Jak zaznaczają, warto pomagać, bo najlepszym podziękowaniem jest radość na twarzach tych, którym odmienili los.

Konsument

Gabinety stomatologiczne dostosowują się do specjalnych potrzeb pacjentów. Powstają placówki przystosowane do osób otyłych, niepełnosprawnych czy cierpiących na dentofobię

Polacy wciąż w zdecydowanej większości korzystają z usług prywatnych klinik stomatologicznych i mają wobec nich coraz wyższe wymagania. Liczy się nie tylko nowoczesność i kompleksowy zakres usług, ale też to, czy gabinet stomatologiczny jest przyjazny i komfortowy. – Ważne jest też to, żeby gabinety były dostępne dla osób, które borykają się także z innymi problemami zdrowotnymi, np. z otyłością – mówi Alicja Chowaniec-Prażuch, dyrektor LUX MED Stomatologia.