Podlaskie Targi Pracy w Atrium Biała
Już w najbliższy piątek i sobotę odbędzie się kolejna edycja Podlaskich Targów Pracy organizowanych przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną we współpracy z Atrium Biała. Wśród wystawców pojawi się szereg firm oferujących pracę niemalże w każdej branży i dla każdego szczebla – od pracy fizycznej, dla kierowcy, po biurową. Dla osób poszukujących zatrudnienia będzie to świetna okazja do rozmów i poszerzenia kontaktów.
W dniach 14-15 października br. w Atrium Biała w jednym miejscu będzie można przejrzeć oferty pracy wielu firm z województwa podlaskiego. Poszukiwani są zarówno pracownicy do działów produkcji, logistyki, handlu, a także do obsługi klienta oraz administracji. Wśród ofert pracy znajdują się propozycje nie tylko dla wykwalifikowanych osób z wieloletnim doświadczeniem, ale także dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Podlaskie Targi Pracy to odpowiednie miejsce do poszukiwania zatrudnienia dla każdego. Liczą się przede wszystkim chęci i zapał do pracy. Dzięki możliwości bezpośrednich rozmów z przedstawicielami podlaskich firm, będzie można łatwiej i szybciej odnaleźć wymarzone miejsce pracy, dowiedzieć się jakie umiejętności i kwalifikacje warto zdobyć lub poszerzyć, a także powiększyć siatkę kontaktów zawodowych.
Wśród firm, które zapowiedziały swój udział w Podlaskich Targach Pracy są m.in.:
- KAN – producent innowacyjnych systemów wodno-grzewczych
- Greenko – firma specjalizująca się prowadzeniu dedykowanych szkoleń, doradztwie biznesowym oraz wspieraniu partnerów w realizacji inwestycji w odnawialne źródła energii
- JAZON – firma odpowiadająca za szeroko rozumiane wyposażenie przemysłowe od przeszło wraz z projektowaniem, montażem i transportem
- ChM - polski producent implantów dla traumatologii i ortopedii
- Plum – producent elektroniki
- OERLEMANS – zakłady produkcyjne żywności,
- Podlaski Oddział Straży Granicznej
- Pronar – lider w produkcji i sprzedaży maszyn, urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej
- ASPI – producent narzędzi dla branży meblarskiej
- BAT – producent wyrobów tytoniowych
- Danwood – producent domów jednorodzinnych.
– W dzisiejszych czasach najważniejsza jest współpraca na szczeblu lokalnym i regionalnym. Dlatego Atrium Biała po raz kolejny zaangażowało się w organizację Podlaskich Targów Pracy, wspólnie z Kurierem Porannym i Gazetą Współczesną. Chcemy także w ten sposób wesprzeć lokalną przedsiębiorczość jak i społeczność poszukującą pracy. Wśród wystawców przeważają znane firmy, o niezachwianej i stabilnej pozycji na podlaskim i ogólnopolskim rynku, co pomoże mieszkańcom odnaleźć dla siebie satysfakcjonującą pracę w rzetelnej firmie-mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.
Podlaskie Targi Pracy odbędą się w dniach 14-15 października br. w godz. 12.00-18.00 w Atrium Biała. Stoiska wystawców będą znajdować się nieopodal Sephory, na środkowej rotundzie, obok wejścia od ul. Miłosza.
Partnerstwo w organizacji Podlaskich Targów Pracy to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.
Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala
Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?
Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.