Polka po 50-tce! Odważna i gotowa do działania
Doświadczenie ma znaczenie
Wśród 75 proc. Polek po 50. roku życia, które nie są aktywne zawodowo część nie jest w stanie znaleźć zatrudnienia. Jednak wiele z nich nawet nie szuka nowego zajęcia, obawiając się, że zostaną odrzucone ze względu na swój wiek.
– Warto zauważyć, że wiek wcale nie musi działać na niekorzyść kobiet, które szukają nowego zajęcia. Istnieją zawody, w których doświadczenie życiowe jest ogromną wartością. Najważniejsze, aby pokazać kobietom dojrzałym, ile mogłyby zdziałać, gdyby odważyły się na zmiany i stąd pomysł na eventy, które organizujemy już od trzech lat w całej Polsce. – mówi Agnieszka Niedziela, Dyrektor Marketingu w Promedica24.
Podstawowym założeniem kampanii „Odważ się na zmiany”, organizowanej przez firmę Promedica24 było właśnie wzmocnienie pozycji kobiet dojrzałych na rynku pracy oraz zachęcenie ich do podejmowania nowych wyzwań, m.in. poprzez przedstawienie zalet nauki nowego zawodu oraz atutów płynących z wieku i dotychczasowych doświadczeń.
Cykl spotkań „Odważ się na zmiany”
Kontynuacją kampanii „Odważ się na zmiany” był cykl spotkań, zorganizowanych w Szczecinie, Gdańsku i Sosnowcu, w ramach którego uczestniczki miały szansę zainspirować się do zmian. To już kolejna edycja tego wydarzenia, które gościło w wielu miastach w Polsce. W roli mentorki wystąpiła m.in. „Mądra Babcia”, czyli Beata Borucka, która opowiedziała o tym, jak odnalazła się w nowej roli i odkryła sposób na wyrażanie siebie.
– Im jesteśmy starsze, tym bardziej przyzwyczajamy się do naszego sposobu funkcjonowania. Zarówno decyzja o zmianach w życiu, jak i adaptacja do zmian przychodzi nam coraz trudniej. Często obawiamy się nowego i wolimy trwać w znanej sobie sytuacji, jeśli nawet jest niezbyt komfortowa. Ja w swoich działaniach nakłaniam dojrzałe kobiety do zmian, choćby drobnych – typu kolor włosów czy fryzura, ale także i większych, jak wyjście z toksycznego związku czy pogodzenie się z synową. Czasami wystarczy niewielki impuls czy niewielka doza wsparcia, żeby ktoś zmienił swoje życie. Projekt „Odważ się na zmiany” jest świetną inicjatywą, którą czynnie wspieram, bo bardzo nam po drodze – mówi Beata Borucka – twórczyni projektu Mądra Babcia.
W ramach spotkań, swoimi doświadczeniami podzieliła się również Wirginia Szmyt, czyli DJ Wika, najstarsza w Polsce DJ-ka. Zadbała także o dobrą energię na spotkaniach, zapraszając uczestniczki na potańcówkę.
Opowieści i doświadczenia „Mądrej Babci” oraz DJ Wiki to duża dawka inspiracji. Podczas spotkań, swoim doświadczeniem podzieliły się również Panie, które po pięćdziesiątce rozpoczęły pracę w zupełnie nowym zawodzie – opiekuna seniorów w Promedica24. Ich historie udowodniły, że nigdy nie jest za późno na naukę, nową pracę i niezależność, a zmiana jest możliwa niemal zawsze – nawet w pozornie bardzo trudnym momencie życia.
Spotkania stworzyły także dobrą atmosferę do osobistych rozmów między uczestniczkami – wymiany doświadczeń, obserwacji i wzajemnej motywacji do działania.
O Promedica24
Grupa Promedica24 jest liderem opieki domowej w Europie. Od 14 lat świadczy usługi na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski. Firma jest profesjonalną alternatywą dla domów opieki, której celem jest zapewnienie najwyższej jakości usług opiekuńczych. Promedica24 jest certyfikowaną firmą
w zakresie rekrutacji opiekunek osób starszych oraz zarządzania jakością w opiece nad osobami niesamodzielnymi.
Dzięki zapewnianiu legalnej formy współpracy i organizacji pobytu za granicą ponad 37 tysięcy opiekunek i opiekunów zdecydowało się podjąć współprace z Promedica24. Grupa może pochwalić się współpracą z setkami partnerów na kilku rynkach w Europie. To co wyróżnia firmę to doświadczenie, elastyczność, profesjonalizm i ogromna wrażliwość na potrzeby klientów. Misją Promedica24 jest opieka na najwyższym poziome, dlatego dokładane są wszelkie starania, aby rekrutować i podnosić kwalifikacje kadry opiekuńczej.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.promedica24.com.pl

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!

Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.