Prezenty (nie tylko na Święta) wspierające well-being w miejscu pracy
Pracownik, który czuje, że jego potrzeby są ważne, a praca doceniana, to pracownik lojalny, szczęśliwy i produktywny. Pracodawcy coraz częściej okazują podwładnym, nie tylko jak ważną są częścią firmy, ale jak istotne jest ich życie prywatne i rodzina. Well-being to zresztą dla pracowników bardzo ważny element pracy, a ich oczekiwania w tym zakresie są coraz wyższe. Święta Bożego Narodzenia to dobry moment, aby wesprzeć pracowników w ich dążeniu do osiągania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.
Według raportu „Pracownik i jego rodzina: nowe spojrzenie na “S” w ESG”, opracowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na podstawie badań spółek notowanych na giełdzie, formy wspierające równowagę między pracą a życiem rodzinnym wnoszą wiele korzyści, zarówno w życie pracowników, jak i firm, które je stosują.
Aż 79 proc. badanych firm zauważyła zwiększenie lojalności swoich pracowników i zmniejszenie rotacji. 69 proc. zaobserwowała zwiększenie zaangażowania w pracę, a 66 proc. poprawę atmosfery wśród pracowników. Firmy dbające o szeroko pojęty dobrostan pracowników widzą również poprawę w postrzeganiu ich jako pracodawcy.
Jak podkreśla Artur Deninis – General Manager w ABC London Group Ltd., oczekiwania dzisiejszych pracowników względem pracodawcy nie są wbrew pozorom skoncentrowane wyłącznie na finansach.
Wielu pracowników, zwłaszcza Millenialsów oraz Gen Z, deklaruje, że przyjęłoby gorzej płatną propozycję pracy, ale w miejscu, które oferuje rozwiązania efektywnie wspierające ich work-life balance. To zaskakujące zwłaszcza dla starszego pokolenia, które bardzo często ma zgoła odmienne podejście – żyjąc dla pracy, a nie odwrotnie. Ten model jednak bardzo się zmienia, a co za tym idzie, zmienia się cały rynek pracy, który staje się bardzo przyjazny nawet już nie tylko pracownikowi, ale również jego rodzinie – zauważa Artur Deninis.
Potwierdza to także raport „People at Work 2022: A Global Workforce View”, opracowany przez ADP. Jak czytamy w jego wprowadzeniu: Pakiet oczekiwań pracowników ma teraz zupełnie nowy wymiar. W pracy nie chodzi jużwyłącznie o wynagrodzenie i inne świadczenia finansowe oraz dodatki: pracodawcy muszą uwzględniać znacznie szerszy wachlarz czynników, i to w coraz głębszym ujęciu, aby dawać swoim pracownikom poczucie satysfakcji i bezpieczeństwa. Oprócz wynagrodzenia i możliwości awansu ważna jest też równowaga między życiem zawodowym a osobistym, kwestie związane z ogólnym samopoczuciem i posiadaniem rodziny oraz wartości wyznawane przez firmę.
Wśród pozapłacowych rozwiązań, które wesprą pracownicze dążenie do osiągania balansu między życiem zawodowym a życiem prywatnym, znajdują się m. in. benefity. Firma ABC London Group Ltd. oferuje swoim klientom wysokiej jakości, wyselekcjonowane usługi, skoncentrowane na wielopoziomowej opiece oraz potrzebach, których zaspokajanie podnosi komfort życia. Wśród usług dostępnych na platformie Advanced Business Consulting London Group Ltd. (abclg.eu), znaleźć można takie usługi jak opieka medyczna, opieka psychologiczna, czy sesje rozwoju osobistego. Dodatkowym atutem jest fakt, że oferta obejmuje nie tylko pracownika, ale także jego najbliższą rodzinę, a nawet zwierzęcego pupila.
Filozofią ABC LG jest kompleksowa, dostosowana do aktualnych potrzeb pracownika oferta, choć wolimy określenie „opieka”. Staramy się tak dobierać usługi na naszą platformę, aby pracownicy na każdym etapie pracy, czy to w chwilach sukcesu i radości, czy wręcz przeciwnie – w momentach trudnych, również w sferze prywatnej, otrzymywali od nas wsparcie, jakiego właśnie potrzebują – podkreśla Artur Deninis oraz dodaje:
Wsparcie pracowników w osiąganiu równowagi między życiem zawodowym i prywatnym jest dla nas kluczowe, ponieważ wiemy, jak ważny jest to czynnik zarówno dla samych pracowników, ich poczucia szczęścia, ale również dla firm – ich prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Widzimy to zresztą na własnym przykładzie. W ABC LG stosujemy m.in. elastyczny czas pracy, dzięki czemu nasi pracownicy mają możliwość dopasowania godzin i stylu pracy do życia prywatnego. Jest to rozwiązanie, które bardzo cenią, podkreślając jednocześnie, że daje im ogromny komfort psychiczny, np. w chorobie dziecka lub innego nagłego zdarzenia. – podsumowuje General Manager w ABC London Group Ltd.
Co więc sprawdzi się wśród pracowników na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, choć zdecydowanie nie tylko? Na pewno prezent, z którego będą mogli korzystać wraz z rodziną przez cały rok oraz taki, który będą mogli dopasowywać do swoich bieżących potrzeb.
***
ABC London Group twórca innowacyjnego rozwiązania benefitowego dla pracowników i kontraktorów B2B – narzędzia, które pozwala samodzielnie zarządzać swoim koszykiem świadczeń zgodnie z tym, czego aktualnie pracownicy najbardziej potrzebują. Ułatwia codzienną pracę zespołom HR, przenosząc obowiązki zarządzania benefitami do systemu, gdzie pracownik sam zgłasza zapotrzebowanie, aktywuje pakiety, czy nawet pobiera fakturę do zapłacenia. Oferta ABC LG dostępna jest nie tylko dla pracowników, ale obejmuje również ich rodziny, zapewniając całościową opiekę. Wśród benefitów znajdują się m.in. auta na abonament w konkurencyjnej cenie, pakiety medyczne dla całej rodziny czy sesje rozwoju osobistego.
Więcej informacji na stronie www.abclg.eu oraz na profilu na LinkedIn.
Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?
Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.