Przedsiębiorcze Kobiety z Pragi Północ – poznajcie je!
Z tej okazji firma OKAM inauguruje serię podcastów pod nazwą „Kobiety Pragi Północ” z udziałem kobiet z Pragi Północ, które prowadzą tu swoje projekty, wspierają lokalne aktywności, przyczyniają się do rozwoju tej dzielnicy i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami. Kobiety, które chcą podkreślić jak ważne jest bycie razem, wspieranie lokalnej społeczności i siebie nawzajem, otwartość na nowatorskie pomysły i odwaga w podejmowaniu decyzji.
Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet to ruch społeczny ukierunkowany na wsparcie pozycji przedsiębiorczych kobiet na świecie, a także stworzenie zespołu liderów w każdym kraju w celu wzmocnienia kluczowych umiejętności przywódczych, takich jak współpraca na arenie międzynarodowej czy komunikacja. To również okazja do uhonorowania kobiet biznesu, które odniosły sukces i są inspiracją dla innych, a jednocześnie zwrócenie uwagi na to dlaczego warto inwestować w przedsiębiorczość pań.
Dla OKAM, dewelopera działającego na Pradze Północ i współpracującego z lokalną społecznością, firmami i organizacjami, tegoroczny Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet to doskonała okazja do integracji aktywnych i przedsiębiorczych kobiet działających w tej dzielnicy, które podzielą się swoimi doświadczeniami w serii podcastów realizowanych przez OKAM.
- Postanowiliśmy zaprosić Panie związane z Pragą Północ do wspólnej rozmowy, do przedstawienia się, opowiedzenia o swoich biznesowych, samorządowych, kulturalnych obszarach, ale też do poruszenia ważnych tematów, którymi te kobiety zajmują się na co dzień. Historie te, w formie odcinkowych podcastów, chcemy ułożyć w formę wypowiedzi naszych partnerek o tym, co jest ważne w kontekście rozwoju Pragi Północ, jak możemy wspólnie zaplanować zmiany w tej dzielnicy, jej długofalową aktywność na rzecz lokalnej społeczności. - Urszula Karczmarczyk - Head of Marketing OKAM City.
Udział w projekcie podcastów realizowanych przez OKAM potwierdziło na tę chwilę już osiem inspirujących kobiet, w tym:
1. Anna Watkowska - Członkini Zarządu OKAM Capital i OKAM City, Liderka Projektu F.S.O. PARK.
2. Marta Sękulska-Wrońska - Architektka, Partner w pracowni WXCA.
3. Katarzyna Kuzko-Zwierz - Kierowniczka Muzeum Warszawskiej Pragi Oddział Muzeum Warszawy. 4. Dorota Wajszczak - Dyrektorka Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.
5. Marta Chojnacka - General Manager Galerii Wileńskiej. 6. Joanna Szafranek - Członkini Zarządu OKAM Capital i OKAM City, CFO OKAM Capital. 7. Aleksandra Smolińska - Prezeska Stowarzyszenia „Serduszko dla dzieci”. 8. Katarzyna Sołtys - Dyrektorka Domu Kultury Praga.
Celem ten inicjatywy jest przypomnienie kobietom jak duży potencjał biznesowy w nich drzemie, na ile są sprawcze, jak są samodzielne i generalnie jakie potrafią być przedsiębiorcze. Chcemy zwrócić również uwagę jak ważne jest wsparcie kobiet przez inne kobiety.
Systematycznie chcielibyśmy poszerzać grono ekspertek aby zebrana wiedza w formie rozmów/podcastów była jak najszersza i przydatna. Premierę pierwszego podcastu z Anną Watkowską - Członkinią Zarządu OKAM Capital i OKAM City, Liderką Projektu F.S.O. PARK zaplanowano na połowę grudnia 2024.
- Naszej firmie bliska jest Praga Północ, na której OKAM działa już od wielu lat, najpierw w ramach projektu BOHEMA – Strefa Praga przy ul. Szwedzkiej, którego realizacja była prowadzona również przez kobietę, a teraz F.S.O. PARK. po byłej FSO. Wielokrotnie współpracowaliśmy z różnymi instytucjami z Pragi, z osobami zaangażowanymi w aktywności na Pradze Północ. W wielu przypadkach reprezentantkami były fantastyczne kobiety, które prowadzą czy wspierają różne organizacje na Pradze Północ, prowadzą swoją działalność na rzecz Pragi, wspierają lokalne aktywności, lokalną społeczność, przyczyniają się do rozwoju Pragi Północ. W ramach naszej akcji chcemy mocno podkreślić zaangażowanie przedsiębiorczych kobiet w rozwój tej dzielnicy. Mamy nadzieję, że grono naszych ekspertek będzie się poszerzać i wspólnie stworzymy ciekawe opowieści, bazę wiedzy, które zainspirują kolejne kobiety do aktywnego działania w swoich obszarach. – dodaje Anna Watkowska. - Członkini Zarządu OKAM Capital i OKAM City, Liderka Projektu F.S.O. PARK.
Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?
Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Jestem dumny z tego, jaki teraz jestem. Mam przy boku osobę, która ma na mnie bardzo dobry wpływ
Były piłkarz przyznaje, że po narodzinach córki Antosi w jego życiu dużo się zmieniło. Wszystko, co teraz robi, jest bowiem podporządkowane potrzebom i rozwojowi córeczki. Kilka miesięcy temu Jakub Rzeźniczak i jego żona Paulina podjęli decyzję o przeprowadzce z Kołobrzegu do Warszawy. Teraz natomiast planują imprezę urodzinową dziewczynki. Sportowiec podkreśla, że rodzina jest jego azylem. Przeszłość oddziela grubą kreską i zrobi wszystko, by nie popełnić już tych samych błędów.
Transport
Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
Pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych 2024 rok był drugim najlepszym wynikiem w historii. To był sprzedażowo dobry rok także dla koncernu Mercedes-Benz. Na polskim rynku sprzedaż wyniosła 26,3 tys. samochodów osobowych, co oznacza 38-proc. wzrost w ciągu roku. Mercedes jest też wśród liderów dostaw aut elektrycznych. Ze względu na rosnącą popularność tego segmentu producent w tym roku wprowadzi na rynek nowość – w pełni elektryczny model CLA.
Edukacja
Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych
Większa interoperacyjność między medycyną cywilną i medycyną pola walki oraz kształtowanie gotowości do podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach to jedne z fundamentów nowego modelu kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych. Ministerstwo Obrony Narodowej patronuje projektowi, w ramach którego model ten będzie wdrażany we współpracy między wojskiem, środowiskiem medycznym i uczelniami. Potrzeba zmian w tym zakresie jest dyktowana dynamiczną sytuacją geopolityczną.