Przybij piątkę z Naruciakiem!
Od grudnia mieszkańcy Gdańska mogą odwiedzać nowo otwarte biuro Education First – firmy, która od ponad 50 lat organizuje kursy językowe za granicą. Jest to trzecie, po Warszawie i Krakowie miasto w Polsce, w którym EF ma swoją siedzibę. Z tej okazji 20 lutego, o godzinie 17.00 w kinie Helios Metropolia odbędzie się spotkanie z ambasadorem EF Polska, jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów, ulubieńcem internautów - Naruciakiem.
Education First - globalny lider zagranicznej edukacji językowej - postanowiło w wyjątkowy sposób przedstawić się gdańszczanom. Z okazji otwarcia swojego, już trzeciego, biura w Polsce EF zaprasza na spotkanie z Naruciakiem, młodym polskim youtuberem, który odniósł sukces dzięki swojej bezpośredniości i niebanalnemu poczuciu humoru. Vloger wziął udział w kursie EF w Nowym Jorku oraz na Hawajach, gdzie mógł doskonalić język angielski, a także na Kostaryce, gdzie pobierał lekcje języka hiszpańskiego. Podczas spotkania w gdańskim kinie Helios Naruciak podzieli się z widownią swoimi doświadczeniami związanymi z wyjazdami i nie tylko. Obecni na evencie goście będa mieli także okazję do obejrzenia nagrodzonej Złotym Globem, komedii chińskiej reżyser Lulu Wang pt. “Kłamstewko”. Film w zabawny sposób nawiązuje do znajomości języków oraz kultur, a jego akcja toczy się w USA i Azji.
W trakcie spotkania EF planuje również rozlosowanie nagród wśród osób zapisanych na event. Do wygrania będzie 5 voucherów ze zniżką 20% na dowolny wyjazd z oferty EF, a także słuchawki AirPods. Link do zapisów można znaleźć na Facebooku w wydarzeniu “Naruciak, kino i EF”.
Liczba miejsc dostępnych na wydarzenie jest ograniczona, zatem kto pierwszy ten lepszy! Wydarzenie jest skierowane do osób, które myślą o nauce języka obcego za granicą podczas wakacji lub dłuższego wyjazdu w trakcie roku.
Education First w Gdańsku
Education First jest globalnym liderem zagranicznej edukacji językowej, specjalizującym się w organizowaniu kursów językowych i nauczaniu 10 języków obcych w 19 krajach, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, czy Korei Południowej. Mieszkańcy Gdańska i okolic, którzy odwiedzą nowe biuro mieszczące się w samym sercu metropolii – w biurowcu Olivia Business Centre przy Alei Grunwaldzkiej 472B, będą mieli możliwość bezpłatnych konsultacji ze specjalistami w zakresie określenia poziomu językowego, doboru odpowiedniego kursu i jego intensywności, m.in. pod kątem przygotowania do międzynarodowego egzaminu językowego.
– Łączymy naukę języków obcych z wymianą kulturową, osiągnięciami naukowymi i podróżami edukacyjnymi. Wybór lokalizacji biura na Gdańsk nie jest przypadkowy – wyjaśnia Anna Motyl, Office Manager EF w Gdańsku. – Głównie ze względu na fakt, iż studiuje tu wielu młodych, ambitnych ludzi i powstaje coraz więcej innowacyjnych firm. Chcemy także, by w przyszłości ogólny poziom znajomości języków wśród mieszkańców Trójmiasta sukcesywnie się zwiększał. Kursy i programy oferowane przez EF zmieniają marzenia w prawdziwe międzynarodowe możliwości.
Oprócz prowadzenia biura, EF planuje także współpracę z gdańskimi uczelniami wyższymi oraz liceami w zakresie promocji nauki języków obcych, organizując m.in. otwarte prelekcje i konkursy.
O Education First:
EF, czyli Education First założone zostało ponad 50 lat temu przez Bertila Hulta, który jako pierwszy wpadł na pomysł organizowania językowych podróży edukacyjnych. Globalna sieć Education First obejmuje 40 500 pracowników pracujących w 45 własnych szkołach i biurach w większości krajów na świecie, a od 1965 roku z jej usług skorzystało 15 milionów osób. EF jest partnerem m.in. Muzeum Nobla w Sztokholmie czy Uniwersytetu w Cambridge. EF jest również oficjalnym sponsorem usług językowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Korei i oficjalnym partnerem szkoleniowym Igrzysk Olimpijskich 2020 w Japonii.
Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?
Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.