Komunikaty PR

Ruszyła rekrutacja na nowy rok akademicki w Collegium Civitas!

2022-04-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Radecka
Collegium Civitas

plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl

19 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2022/2023 w Collegium Civitas. Ta warszawska uczelnia, mająca siedzibę na 12. piętrze PKiN, od lat kształci specjalistów z zakresu nauk społecznych, bezpieczeństwa oraz zarządzania i marketingu. Na Kandydatki i Kandydatów czeka kilkadziesiąt wyjątkowych specjalności, przygotowanych z myślą o wymaganiach pracodawców oraz zmieniającej się sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce.

Oferta „szyta na miarę” potrzeb rynku pracy i oczekiwań Kandydatek/ów

Tegoroczna propozycja Collegium Civitas obejmuje studia pierwszego i drugiego stopnia, w tym 36 specjalności w języku polskim, 25 w języku angielskim i aż 41 programów dwujęzycznych (polsko-angielskich).

„Nasza oferta na nadchodzący rok akademicki to atrakcyjne rynkowo specjalności, których tematyka odpowiada zapotrzebowaniu Kandydatek, Kandydatów oraz pracodawców, a zawarta w programach duża liczba zajęć praktycznych zapewni naszym przyszłym Absolwentkom i Absolwentom przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Obok wiedzy merytorycznej i możliwości jej sprawdzenia pod okiem ekspertów na konkretnych case’ach studiująca u nas młodzież zostaje wyposażona w tak ważne umiejętności, jak: myślenie analityczne i krytyczne, kreatywność, kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów czy swobodne komunikowanie się w międzynarodowych zespołach.” – mówi Prorektor Collegium Civitas ds. dydaktycznych, dr dr Roland Zarzycki i dodaje, że „część programów, prowadzonych do tej pory jedynie w języku polskim albo języku angielskim, od tego roku uruchomionych zostaje po raz pierwszy na studiach dwujęzycznych (polsko-angielskich).  To nie tylko gwarancja poszerzenia wiedzy kierunkowej i umiejętności w zakresie Zarządzania i marketingu, Nowych mediów i dziennikarstwa, Psychologii i coachingu, Bezpieczeństwa i analizy informacji, Socjologii, kultury i sztuki czy Stosunków międzynarodowych i dyplomacji, ale także podniesienia kompetencji językowych, kluczowych dla sprawnego funkcjonowania w dzisiejszej rzeczywistości biznesowej i społecznej”.

Studia z rocznym programem pomostowym – propozycja dla młodzieży z Ukrainy

Na kierunkach Zarządzanie i Stosunki międzynarodowe uruchomione zostały pionierskie Studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim – „Proponowane w Collegium Civitas studia z rocznym programem pomostowym wpisują się w wizję kształcenia zgodnego z najwyższymi standardami jakości, a zarazem realizowanego w środowisku międzynarodowym i otwartym na osoby przybywające do nas z całego świata. W obliczu tragicznych wydarzeń za wschodnią granicą Polski rozszerzamy naszą ofertę, by udostępnić ją także osobom niewładającym obecnie ani językiem polskim, ani angielskim, chcącym zarazem kontynuować swoją edukację”. – podsumowuje Prorektor Zarzycki, podkreślając, że studia z rocznym programem pomostowym poprzedzone będą kursem języka polskiego, w ramach którego Uczestniczki i Uczestnicy będą doskonalić i utrwalać znajomość języka, co w przyszłości pozwoli im na swobodne kontynuowanie nauki na studiach prowadzonych w całości w języku polskim.

Collegium Civitas – Uczelnia ze ścisłej czołówki rankingów w Polsce

Collegium Civitas od ponad 20 lat znajduje się w ścisłej czołówce rankingów oceniających uczelnie wyższe w Polsce. Programy Socjologii i Stosunków międzynarodowych zajęły odpowiednio pierwsze i czwarte miejsce w rankingu kierunków PERSPEKTYWY 2021 wśród uczelni niepublicznych w Polsce. W tym samym rankingu Uczelnia zajęła piąte miejsce w kategorii umiędzynarodowienie i została wyróżniona w kategorii „prestiż” i ​„absolwenci na rynku pracy”​ wśród wszystkich uczelni niepublicznych​ w Polsce.

W rankingu ELA (Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych) Collegium Civitas zajęło pierwsze miejsce ​w kategorii Zarobki absolwentów kierunku​ Stosunki międzynarodowe, 3 miejsce ​w kategorii Zarobki absolwentów kierunku​ Socjologia oraz 6 miejsce w kategorii Zarobki absolwentów kierunku​ Zarządzanie, ​wśród wszystkich uczelni w Polsce​.

W roku 2021 programy realizowane w Collegium Civitas zyskały kolejny raz uznanie Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Pozytywną ocenę studiów otrzymały kierunki Socjologia, Zarządzanie i Stosunki Międzynarodowe. Polska Komisja Akredytacyjna brała pod uwagę m.in. konstrukcję i realizację programu studiów, sposób przyjmowania na studia, metody weryfikacji umiejętności i wiedzy studentów, umiędzynarodowienie, a także aspekty związane ze wspieraniem studentów w rozwoju zawodowym.

Indywidualna ścieżka nauki, praktyka i doświadczenie

Uczelnia proponuje zajęcia wspierające rozwój zawodowy i osobisty – spotkania z doradcą zawodowym, psychologiem, coachem - wzmacniające m.in. kompetencje miękkie, ale także autorskie gry strategiczne, kursy doszkalające, warsztaty i szkolenia tematyczne. Młode osoby mogą także rozwijać swoje pasje w organizacjach studenckich (Koło Naukowe RISK, Collegium Procuratio, Koło Marketingu Rozgłos, Europejska Ukraina, Koło Socjologii, Radio Pałacc, Buddy Program czy Akademicki Związek Sportowy).

Uczelnia stawia na indywidualne podejście do nauczania, co oznacza, że na każdym z kierunków istnieje możliwość wyboru indywidualnej ścieżki studiowania. W Collegium Civitas studiują osoby z ponad 70 krajów, które mogą wybierać programy studiów spośród 66 specjalności prowadzonych w języku angielskim i dwujęzycznych (polsko-angielskich). Na Studentki i Studentów czekają zagraniczne staże i projekty edukacyjne w różnych krajach Europy i świata: Belgii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Welcome Point, jeden z działów Collegium Civitas, wspiera zagranicznych studentów oraz pracowników naukowych w procesie adaptacji do środowiska akademickiego oraz udziela podstawowych informacji ułatwiających codzienne życie w nowym kraju. Na studiach drugiego stopnia realizowane są programy we współpracy z uczelniami zagranicznymi. Są to studia na specjalności ​International History and Security Studies​ prowadzone z West Virginia University​ oraz studia na specjalności International Business and Negotiations​ prowadzone wspólnie z Suleyman Demirel University​. Dzięki porozumieniom z zagranicznymi uniwersytetami Studentki i Studenci mają możliwość zdobycia międzynarodowego doświadczenia i dyplomów dwóch uczelni.

Co ważne, programy zajęć na wszystkich specjalnościach tworzone są tak, aby Absolwentki i Absolwenci Collegium Civitas nie mieli problemu ze znalezieniem pracy nawet już w trakcie studiów. W zdobyciu doświadczenia zawodowego pomaga Centrum Karier, udzielając wsparcia doradcy zawodowego, ucząc jak przygotować dokumenty aplikacyjne oraz jak zaprezentować się podczas rozmowy o pracę. Do dyspozycji Studentek i Studentów jest zamknięta grupa, na której publikowane są oferty staży, praktyk i pracy, sprofilowane i zgodne z kierunkiem studiów.

Nowoczesne podejście do procesu kształcenia

W roku akademickim 2022/2023 w Collegium Civitas będzie obowiązywał wahadłowy system nauki. Na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych zajęcia będą realizowane w przybliżeniu w 60% w siedzibie Uczelni, a w pozostałych ok. 40% - zdalnie.

Opinia zadowolonych Studentek i Studentów

Ponad 90% Studentek i Studentów jest zadowolonych z wyboru studiów w Collegium Civitas. Jak mówią sami zainteresowani, Uczelnia daje możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia od wybitnych przedstawicieli nauki, świata biznesu, mediów czy polityki. Wg ankiety, jaką co roku Uczelnia przeprowadza wśród osób studiujących, młodzi ludzie cenią Collegium Civitas za praktyczny wymiar kształcenia, wszechstronne możliwości rozwoju oraz atmosferę studiowania. 95% ankietowanych potwierdza, że program studiów realizowany w praktyce w Collegium Civitas jest zgodny z ofertą dydaktyczną.

Mimo że Uczelnia nie ma własnego kampusu, to siedziba na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki stała się znakiem rozpoznawczym Uczelni, a dojazd na zajęcia realizowane w salach na kilku piętrach PKiN jest wyjątkowo wygodny. Dodatkowo, na terenie obiektu można skorzystać z bogatej oferty restauracji, barów, sklepików, kawiarni, a nawet pójść do kina, na wystawę lub przedstawienie teatralne.

Zyskaj 20% - zapisz się na studia do końca maja 2022 r.

Na Kandydatki i Kandydatów, którzy do końca maja tego roku zapiszą się na studia pierwszego lub drugiego stopnia w Collegium Civitas, czeka specjalna promocja - 20% zniżki w opłatach za I semestr nauki w Uczelni pod warunkiem rozpoczęcia przez kandydata studiów w semestrze zimowym 2022/2023. Szczegóły na: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/znizki/promocja-early-birds-na-r-ak-2022-2023

Aktualna oferta studiów w języku polskim, angielskim oraz dwujęzycznych (polsko-angielskich), z 6 obszarów tematycznych po kliknięciu więcej informacji

Zapraszamy!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Collegium Civitas
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom? Biuro prasowe
2024-12-27 | 01:00

Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?

JDJ International Open Schools (JDJ IOS) to projekt, który redefiniuje dostęp do edukacji międzynarodowej. Umożliwia zdobycie akredytowanego amerykańskiego świadectwa maturalnego z
Kariera Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
2024-12-20 | 01:00

Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem

W Polsce proces kwalifikacji zaczyna się zwykle w sytuacji, kiedy nauczyciele widzą jakiś „problem” z dzieckiem – mówią wtedy, że dziecko jest
Kariera Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
2024-12-19 | 12:00

Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!

Codziennej pracy Dyrektora towarzyszy wiele wyzwań związanych z pracownikami, współpracą z rodzicami, opieką nad dziećmi, czy prowadzeniem własnego biznesu. KDPN czyli Klub Dyrektora

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.