Sprawdź co kryje XII piętro PKiN!
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Wybór studiów pierwszego stopnia to poważna i często trudna decyzja. Jeżeli jeszcze nie wybraliście uczelni albo rozważacie zmianę dotychczasowej – zachęcamy do zdobycia Waszych pierwszych stopni naukowych właśnie w Collegium Civitas, uczelni z siedzibą w samym centrum Warszawy (Pałac Kultury i Nauki).
To co nas wyróżnia, to przede wszystkim praktyczne podejście do kształcenia, unikatowe specjalności, odpowiadające bieżącym potrzebom rynku pracy, tworzone we współpracy z pracodawcami, eksperckie grono wykładowców i wysoki poziom umiędzynarodowienia. Rezultat? Jak wynika z ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA), absolwenci Collegium Civitas z łatwością znajdują pracę w interesujących ich branżach.
Na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia czekają 4 kierunki studiów i aż 25 wyjątkowych specjalności. Uczelnia prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim oraz studia dwujęzyczne polsko-angielskie. Jak podkreśla rektor Collegium Civitas, profesor Stanisław Mocek – „Co roku oferta edukacyjna uzupełniana jest o nowe programy, które odpowiadają na potrzeby pracodawców i zmiany zachodzące na rynku pracy oraz bieżące trendy technologiczne i rozwojowe”.
W Collegium Civitas realizowana jest koncepcja nauki 3.0, która daje Studentkom i Studentom możliwość aktywnego uczestnictwa we wszystkich procesach dydaktycznych – mogą w znacznym zakresie sami planować swój program studiów, brać udział w angażujących warsztatach czy testować wiedzę w praktyce. Studia w Collegium Civitas to także wartościowe relacje z wykładowcami - ekspertami, dziennikarzami, dyplomatami, naukowcami i przedstawicielami świata biznesu.
Sami studenci mówią, że to magiczne miejsce, i to nie tylko z uwagi na siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki, pełnym niezwykłej, zagadkowej energii. Tajemnica sukcesu Uczelni to wyjątkowa atmosfera studiowania i możliwość zdobycia bezcennych umiejętności, które są szansą na realizację przyszłych planów zawodowych.
Zarządzanie niejedno ma imię – studia realizowane w ścisłej współpracy z pracodawcami
Katedra Zarządzania Collegium Civitas w tym roku akademickim proponuje Kandydatkom i Kandydatom na studia pierwszego stopnia 5 specjalności w języku polskim: Analityka danych, big data i kodowanie, Biznes międzynarodowy, Digital Marketing, Manager HR i Zarządzanie. Dodatkowo w tym roku akademickim uruchomione zostały studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim - Zarządzanie.
Zajęcia prowadzą praktycy z obszaru biznesu, planowania strategicznego oraz specjaliści w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Wśród wykładowców znajdują się również trenerzy, specjaliści, praktycy reklamy, marketingu, brandingu i PR, zawodowo związani z agencjami reklamowymi, Public Relations oraz domami mediowymi.
Nowe media i dziennikarstwo – praktyka pod okiem czołowych polskich dziennikarzy
Na kierunku, uznanym za najlepszy kierunek praktyczny w Polsce (wg Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) już od wielu lat kształcimy kolejne pokolenia dziennikarzy, pracujących zarówno w tradycyjnych mediach, jak i prowadzących własne kanały w mediach społecznościowych.
W tym roku akademickim na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia w języku polskim czekają dwie specjalności: Komunikacja multimedialna. Twórcy internetowi, social media i wideo w sieci oraz Nowe media i dziennikarstwo.
Uczelnia stawia przede wszystkim na praktyczny wymiar kształcenia współpracując z czołowymi polskimi dziennikarzami, laureatami najważniejszych nagród branżowych. Zajęcia prowadzą m.in. Rafał Woś z „Tygodnika Powszechnego”, Grzegorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej”, Karolina Lewicka z Radia TOK FM, czy Edwin Bendyk z „Polityki”. Dla studentów oznacza to stały kontakt z praktykami oraz stanowi gwarancję poznania praktycznego warsztatu dziennikarskiego. Studentki i Studenci samodzielnie prowadzą studencką rozgłośnię Radio Pałacc, nagrywają podcasty, tworzą treści do social mediów, nagrywają filmy.
Socjologia – wysokie pozycje w rankingach ELA i Perspektywy 2022
Najlepsze studia socjologiczne wśród uczelni niepublicznych w Polsce według rankingu PERSPEKTYWY 2022 to tylko jedna z przesłanek, aby zaufać Collegium Civitas i rozpocząć studia na XII piętrze PKiN. Praktyczna wiedza z zakresu zjawisk i procesów społecznych, skutecznej komunikacji, psychologii i coachingu oraz programy z zakresu specyfiki nowych mediów, docenione zostały także przez Polską Komisję Akredytacyjną. W mijającym roku akademickim Kierunek uzyskał pozytywną ocenę PKA.
Na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia czekają w tym roku takie specjalności jak: Analityka i design internetowy, Kryminologia, Marketing, reklama i nowe media, Psychologia społeczna oraz Socjologia.
Stosunki międzynarodowe i dyplomacja – polityka i dyplomacja od podszewki
Uczelnię od lat wyróżnia wysoki poziom umiędzynarodowienia (w rankingu PERSPEKTYWY 2022 Uczelnia zajęła 5 miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce). Tak jak na innych kierunkach również w Katedrze Stosunków międzynarodowych postawiono na praktyczne podejście do kształcenia, a zajęcia prowadzi kadra światowej klasy ekspertów.
Osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z dyplomacją, w biznesie międzynarodowym czy po prostu pracując z zagranicznymi partnerami, na studiach pierwszego stopnia w języku polskim mogą w tym roku wybrać jedną z siedmiu specjalności: Kryzys klimatyczny a bezpieczeństwo międzynarodowe, Biznes i marketing międzynarodowy, Studia azjatyckie i orientalne, Dyplomacja i komunikacja we współpracy międzynarodowej, Marketing, reklama i nowe media w stosunkach międzynarodowych, Stosunki międzynarodowe i cieszące się dużym zainteresowaniem Cyberbezpieczeństwo.
Dodatkowo w tym roku akademickim uruchomione zostały studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim - Stosunki międzynarodowe.
Rekrutacja
Wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacji na studia I stopnia w języku polskim dostępne są na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/zasady-rekrutacji-studia-i-stopnia-po-polsku. Zapisy na studia odbywają się online.
Zapraszamy!

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.