Komunikaty PR

Sprawdź co kryje XII piętro PKiN!

2022-08-01  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Radecka
Collegium Civitas

plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Do pobrania studiawCC ( 0.09 MB )

Wybór studiów pierwszego stopnia to poważna i często trudna decyzja. Jeżeli jeszcze nie wybraliście uczelni albo rozważacie zmianę dotychczasowej – zachęcamy do zdobycia Waszych pierwszych stopni naukowych właśnie w Collegium Civitas, uczelni z siedzibą w samym centrum Warszawy (Pałac Kultury i Nauki).

To co nas wyróżnia, to przede wszystkim praktyczne podejście do kształcenia, unikatowe specjalności, odpowiadające bieżącym potrzebom rynku pracy, tworzone we współpracy z pracodawcami, eksperckie grono wykładowców i wysoki poziom umiędzynarodowienia. Rezultat? Jak wynika z ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA), absolwenci Collegium Civitas z łatwością znajdują pracę w interesujących ich branżach.

Na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia czekają 4 kierunki studiów i aż 25 wyjątkowych specjalności. Uczelnia prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim oraz studia dwujęzyczne polsko-angielskie. Jak podkreśla rektor Collegium Civitas, profesor Stanisław Mocek – „Co roku oferta edukacyjna uzupełniana jest o nowe programy, które odpowiadają na potrzeby pracodawców i zmiany zachodzące na rynku pracy oraz bieżące trendy technologiczne i rozwojowe”.

W Collegium Civitas realizowana jest koncepcja nauki 3.0, która daje Studentkom i Studentom możliwość aktywnego uczestnictwa we wszystkich procesach dydaktycznych – mogą w znacznym zakresie sami planować swój program studiów, brać udział w angażujących warsztatach czy testować wiedzę w praktyce. Studia w Collegium Civitas to także wartościowe relacje z wykładowcami - ekspertami, dziennikarzami, dyplomatami, naukowcami i przedstawicielami świata biznesu.

Sami studenci mówią, że to magiczne miejsce, i to nie tylko z uwagi na siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki, pełnym niezwykłej, zagadkowej energii. Tajemnica sukcesu Uczelni to wyjątkowa atmosfera studiowania i możliwość zdobycia bezcennych umiejętności, które są szansą na realizację przyszłych planów zawodowych.

Zarządzanie niejedno ma imię – studia realizowane w ścisłej współpracy z pracodawcami

Katedra Zarządzania Collegium Civitas w tym roku akademickim proponuje Kandydatkom i Kandydatom na studia pierwszego stopnia 5 specjalności w języku polskim: Analityka danych, big data i kodowanie, Biznes międzynarodowy, Digital Marketing, Manager HR i Zarządzanie. Dodatkowo w tym roku akademickim uruchomione zostały studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim - Zarządzanie.

 

Zajęcia prowadzą praktycy z obszaru biznesu, planowania strategicznego oraz specjaliści w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Wśród wykładowców znajdują się również trenerzy, specjaliści, praktycy reklamy, marketingu, brandingu i PR, zawodowo związani z agencjami reklamowymi, Public Relations oraz domami mediowymi.

Nowe media i dziennikarstwo – praktyka pod okiem czołowych polskich dziennikarzy

Na kierunku, uznanym za najlepszy kierunek praktyczny w Polsce (wg Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) już od wielu lat kształcimy kolejne pokolenia dziennikarzy, pracujących zarówno w tradycyjnych mediach, jak i prowadzących własne kanały w mediach społecznościowych.

W tym roku akademickim na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia w języku polskim czekają dwie specjalności: Komunikacja multimedialna. Twórcy internetowi, social media i wideo w sieci oraz Nowe media i dziennikarstwo.

Uczelnia stawia przede wszystkim na praktyczny wymiar kształcenia współpracując z czołowymi polskimi dziennikarzami, laureatami najważniejszych nagród branżowych. Zajęcia prowadzą m.in. Rafał Woś z „Tygodnika Powszechnego”, Grzegorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej”, Karolina Lewicka z Radia TOK FM, czy Edwin Bendyk z „Polityki”. Dla studentów oznacza to stały kontakt z praktykami oraz stanowi gwarancję poznania praktycznego warsztatu dziennikarskiego. Studentki i Studenci samodzielnie prowadzą studencką rozgłośnię Radio Pałacc, nagrywają podcasty, tworzą treści do social mediów, nagrywają filmy.

Socjologia – wysokie pozycje w rankingach ELA i Perspektywy 2022

Najlepsze studia socjologiczne wśród uczelni niepublicznych w Polsce według rankingu PERSPEKTYWY 2022 to tylko jedna z przesłanek, aby zaufać Collegium Civitas i rozpocząć studia na XII piętrze PKiN.  Praktyczna wiedza z zakresu zjawisk i procesów społecznych, skutecznej komunikacji, psychologii i coachingu oraz programy z zakresu specyfiki nowych mediów, docenione zostały także przez Polską Komisję Akredytacyjną. W mijającym roku akademickim Kierunek uzyskał pozytywną ocenę PKA.

Na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia czekają w tym roku takie specjalności jak: Analityka i design internetowy, Kryminologia, Marketing, reklama i nowe media, Psychologia społeczna oraz Socjologia.

Stosunki międzynarodowe i dyplomacja – polityka i dyplomacja od podszewki

Uczelnię od lat wyróżnia wysoki poziom umiędzynarodowienia (w rankingu PERSPEKTYWY 2022 Uczelnia zajęła 5 miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce). Tak jak na innych kierunkach również w Katedrze Stosunków międzynarodowych postawiono na praktyczne podejście do kształcenia, a zajęcia prowadzi kadra światowej klasy ekspertów.

Osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z dyplomacją, w biznesie międzynarodowym czy po prostu pracując z zagranicznymi partnerami, na studiach pierwszego stopnia w języku polskim mogą w tym roku wybrać jedną z siedmiu specjalności: Kryzys klimatyczny a bezpieczeństwo międzynarodowe, Biznes i marketing międzynarodowy, Studia azjatyckie i orientalne, Dyplomacja i komunikacja we współpracy międzynarodowej, Marketing, reklama i nowe media w stosunkach międzynarodowych, Stosunki międzynarodowe i cieszące się dużym zainteresowaniem Cyberbezpieczeństwo.

Dodatkowo w tym roku akademickim uruchomione zostały studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim - Stosunki międzynarodowe.

Rekrutacja

Wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacji na studia I stopnia w języku polskim dostępne są na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/zasady-rekrutacji-studia-i-stopnia-po-polsku. Zapisy na studia odbywają się online.

 

Zapraszamy!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Etat wychodzi z mody. Co piąty Polak wybiera własną działalność lub kontrakt Biuro prasowe
2024-04-17 | 08:45

Etat wychodzi z mody. Co piąty Polak wybiera własną działalność lub kontrakt

Autorzy serwisu CVeasy.pl zbadali rynek pracy niezależnej w Polsce. Okazało się, że aż 19% pracujących Polaków decyduje się na samozatrudnienie. Pracę na własny rachunek
Kariera Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?
2024-04-16 | 17:00

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz?
Kariera Co piąty Polak uważa, że 4-dniowy tydzień pracy zmniejszy naszą produktywność
2024-04-10 | 13:20

Co piąty Polak uważa, że 4-dniowy tydzień pracy zmniejszy naszą produktywność

Niemal co dziesiąty ankietowany twierdzi, że Polacy nie pracują zbyt wiele, a co trzeci uważa, że 4-dniowy tydzień pracy w żaden sposób nie wpłynie na naszą produktywność w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.