Komunikaty PR

Sprawdź co kryje XII piętro PKiN!

2022-08-01  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Radecka
Collegium Civitas

plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Do pobrania studiawCC ( 0.09 MB )

Wybór studiów pierwszego stopnia to poważna i często trudna decyzja. Jeżeli jeszcze nie wybraliście uczelni albo rozważacie zmianę dotychczasowej – zachęcamy do zdobycia Waszych pierwszych stopni naukowych właśnie w Collegium Civitas, uczelni z siedzibą w samym centrum Warszawy (Pałac Kultury i Nauki).

To co nas wyróżnia, to przede wszystkim praktyczne podejście do kształcenia, unikatowe specjalności, odpowiadające bieżącym potrzebom rynku pracy, tworzone we współpracy z pracodawcami, eksperckie grono wykładowców i wysoki poziom umiędzynarodowienia. Rezultat? Jak wynika z ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA), absolwenci Collegium Civitas z łatwością znajdują pracę w interesujących ich branżach.

Na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia czekają 4 kierunki studiów i aż 25 wyjątkowych specjalności. Uczelnia prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim oraz studia dwujęzyczne polsko-angielskie. Jak podkreśla rektor Collegium Civitas, profesor Stanisław Mocek – „Co roku oferta edukacyjna uzupełniana jest o nowe programy, które odpowiadają na potrzeby pracodawców i zmiany zachodzące na rynku pracy oraz bieżące trendy technologiczne i rozwojowe”.

W Collegium Civitas realizowana jest koncepcja nauki 3.0, która daje Studentkom i Studentom możliwość aktywnego uczestnictwa we wszystkich procesach dydaktycznych – mogą w znacznym zakresie sami planować swój program studiów, brać udział w angażujących warsztatach czy testować wiedzę w praktyce. Studia w Collegium Civitas to także wartościowe relacje z wykładowcami - ekspertami, dziennikarzami, dyplomatami, naukowcami i przedstawicielami świata biznesu.

Sami studenci mówią, że to magiczne miejsce, i to nie tylko z uwagi na siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki, pełnym niezwykłej, zagadkowej energii. Tajemnica sukcesu Uczelni to wyjątkowa atmosfera studiowania i możliwość zdobycia bezcennych umiejętności, które są szansą na realizację przyszłych planów zawodowych.

Zarządzanie niejedno ma imię – studia realizowane w ścisłej współpracy z pracodawcami

Katedra Zarządzania Collegium Civitas w tym roku akademickim proponuje Kandydatkom i Kandydatom na studia pierwszego stopnia 5 specjalności w języku polskim: Analityka danych, big data i kodowanie, Biznes międzynarodowy, Digital Marketing, Manager HR i Zarządzanie. Dodatkowo w tym roku akademickim uruchomione zostały studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim - Zarządzanie.

 

Zajęcia prowadzą praktycy z obszaru biznesu, planowania strategicznego oraz specjaliści w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Wśród wykładowców znajdują się również trenerzy, specjaliści, praktycy reklamy, marketingu, brandingu i PR, zawodowo związani z agencjami reklamowymi, Public Relations oraz domami mediowymi.

Nowe media i dziennikarstwo – praktyka pod okiem czołowych polskich dziennikarzy

Na kierunku, uznanym za najlepszy kierunek praktyczny w Polsce (wg Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) już od wielu lat kształcimy kolejne pokolenia dziennikarzy, pracujących zarówno w tradycyjnych mediach, jak i prowadzących własne kanały w mediach społecznościowych.

W tym roku akademickim na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia w języku polskim czekają dwie specjalności: Komunikacja multimedialna. Twórcy internetowi, social media i wideo w sieci oraz Nowe media i dziennikarstwo.

Uczelnia stawia przede wszystkim na praktyczny wymiar kształcenia współpracując z czołowymi polskimi dziennikarzami, laureatami najważniejszych nagród branżowych. Zajęcia prowadzą m.in. Rafał Woś z „Tygodnika Powszechnego”, Grzegorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej”, Karolina Lewicka z Radia TOK FM, czy Edwin Bendyk z „Polityki”. Dla studentów oznacza to stały kontakt z praktykami oraz stanowi gwarancję poznania praktycznego warsztatu dziennikarskiego. Studentki i Studenci samodzielnie prowadzą studencką rozgłośnię Radio Pałacc, nagrywają podcasty, tworzą treści do social mediów, nagrywają filmy.

Socjologia – wysokie pozycje w rankingach ELA i Perspektywy 2022

Najlepsze studia socjologiczne wśród uczelni niepublicznych w Polsce według rankingu PERSPEKTYWY 2022 to tylko jedna z przesłanek, aby zaufać Collegium Civitas i rozpocząć studia na XII piętrze PKiN.  Praktyczna wiedza z zakresu zjawisk i procesów społecznych, skutecznej komunikacji, psychologii i coachingu oraz programy z zakresu specyfiki nowych mediów, docenione zostały także przez Polską Komisję Akredytacyjną. W mijającym roku akademickim Kierunek uzyskał pozytywną ocenę PKA.

Na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia czekają w tym roku takie specjalności jak: Analityka i design internetowy, Kryminologia, Marketing, reklama i nowe media, Psychologia społeczna oraz Socjologia.

Stosunki międzynarodowe i dyplomacja – polityka i dyplomacja od podszewki

Uczelnię od lat wyróżnia wysoki poziom umiędzynarodowienia (w rankingu PERSPEKTYWY 2022 Uczelnia zajęła 5 miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce). Tak jak na innych kierunkach również w Katedrze Stosunków międzynarodowych postawiono na praktyczne podejście do kształcenia, a zajęcia prowadzi kadra światowej klasy ekspertów.

Osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z dyplomacją, w biznesie międzynarodowym czy po prostu pracując z zagranicznymi partnerami, na studiach pierwszego stopnia w języku polskim mogą w tym roku wybrać jedną z siedmiu specjalności: Kryzys klimatyczny a bezpieczeństwo międzynarodowe, Biznes i marketing międzynarodowy, Studia azjatyckie i orientalne, Dyplomacja i komunikacja we współpracy międzynarodowej, Marketing, reklama i nowe media w stosunkach międzynarodowych, Stosunki międzynarodowe i cieszące się dużym zainteresowaniem Cyberbezpieczeństwo.

Dodatkowo w tym roku akademickim uruchomione zostały studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim - Stosunki międzynarodowe.

Rekrutacja

Wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacji na studia I stopnia w języku polskim dostępne są na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/zasady-rekrutacji-studia-i-stopnia-po-polsku. Zapisy na studia odbywają się online.

 

Zapraszamy!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Collegium Civitas
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Czy warto iść na studia w obliczu mocno zmieniającej się edukacji? Biuro prasowe
2024-07-19 | 11:06

Czy warto iść na studia w obliczu mocno zmieniającej się edukacji?

Współczesne wyzwania stawiane edukacji wymuszają konieczność adaptacji i ewolucji modeli nauczania. Coraz więcej osób kwestionuje sens tradycyjnego modelu akademickiego,
Kariera Marzenia i wyzwania kobiet w zawodzie księgowej
2024-06-26 | 01:00

Marzenia i wyzwania kobiet w zawodzie księgowej

Wyliczenia, dokumenty, dane, powtarzalność zadań – to pierwsze skojarzenia z pracą księgowych. Czy słuszne? Jakie emocje i pasje czają się za słupkami liczb i za rzędami cyferek?
Kariera Połowa Polaków uważa, że określenie „urlop macierzyński” jest lekceważące
2024-06-17 | 17:00

Połowa Polaków uważa, że określenie „urlop macierzyński” jest lekceważące

Tylko 12 proc. Polek i Polaków nie widzi potrzeby zmiany społecznego postrzegania urlopu macierzyńskiego, a niemal 90 proc. uważa, że określenie „urlop” nie pasuje do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.