Komunikaty PR

Studia II stopnia – inwestycja w przyszłość

2022-08-02  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Radecka
Collegium Civitas

plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl

Zastanawiasz się, czy kontynuować naukę na studiach II stopnia? Jeśli choć przez chwilę myślałaś/łeś, że to strata czasu, nic bardziej mylnego! Studia magisterskie to jedna z najlepszych inwestycji w siebie, która otwiera drogę do wymarzonej pracy.  

Studia uzupełniające magisterskie trwają zazwyczaj dwa lata i pozwalają pogłębić wiedzę zdobytą na studiach I stopnia. To także szansa na rozwój dokładnie w tym kierunku, który najbardziej Cię interesuje. Studentki i Studenci Collegium Civitas mogą na przykład po ukończeniu specjalności z nowych mediów i dziennikarstwa, kontynuować naukę na kierunku Socjologia, wybierając np. Komunikację zintegrowaną - reklamę, Public Relations, branding, albo decydując się na specjalność Marketing 5.0 w erze komunikacji cyfrowej, ukończyć drugi kierunek studiów – Zarządzanie.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze uczelni 

Możliwości jest bardzo wiele, wszystko zależy od tego, czym się interesujesz i w jakiej dziedzinie chcesz się dalej rozwijać. Studia II stopnia to bowiem okazja na zgłębienie wcześniej zdobytej wiedzy merytorycznej i usprawnienie posiadanych kompetencji, ale także szansa na zdobycie nowych umiejętności i poznanie w praktyce narzędzi i technik, które później wykorzystasz w pracy. W Collegium Civitas możesz poznać nowoczesne metody badań, sposoby analizy informacji i planowania strategii, ale też będziesz uczyć się skutecznej komunikacji i popracujesz nad umiejętnościami miękkimi, tak docenianymi przez pracodawców. Na studentów czekają liczne bezpłatne szkolenia i warsztaty, które pokazują np. jak napisać brief, zarządzać projektem, czy opracowywać koncepcje innowacyjnych produktów metodą design thinking. 

W Collegium Civitas praktyczną wiedzę przekazują eksperci w swoich dziedzinach: dziennikarze, którzy na co dzień dzielą się z nami swoimi opiniami w mediach, dyplomaci, którzy pracowali lub wciąż pracują w placówkach dyplomatycznych na całym świecie, przedstawiciele instytucji pozarządowych i świata biznesu czy osoby zajmujące się szeroko pojętym bezpieczeństwem międzynarodowym. Pracujesz z nimi analizując konkretne przypadki i sytuacje, trenujesz techniki, a także dyskutujesz na temat własnych pomysłów. Wykładowcy Collegium Civitas pełnią rolę mentorów i wspierają Cię w rozwijaniu kreatywności, samodzielności i odpowiedzialności za projekty, które realizujesz.  

Masz dyplom licencjata, ale chcesz spróbować sił w innej dziedzinie.  Czy jest na to rozwiązanie? 

Chcesz zmienić kierunek studiów? Nic nie stoi na przeszkodzie. Rozpoczynasz nowe studia i nie musisz zaliczać żadnych różnic programowych.   

W Collegium Civitas w roku akademickim 2022/2023 na studiach II stopnia proponujemy aż 18 specjalności polskojęzycznych, 13 specjalności w języku angielskim i 20 programów dwujęzycznych, realizowanych w języku polskim i angielskim. Wśród oferowanych przez Uczelnię programów warto wspomnieć m.in. specjalności:  

  • Komunikacja zintegrowana – kontekst globalny i lokalny, 
  • Biznes i współpraca z Azją,  
  • Socjologia środowiskowa i zrównoważony rozwój, 
  • Społeczeństwo cyfrowe – badania i innowacje,  
  • Green marketing i komunikacja społeczna, 

czy wymienioną wcześniej specjalność Marketing 5.0 w erze komunikacji cyfrowej. 

Czy można połączyć pracę ze studiami? 

Można, a nawet warto. Wiele Studentek i wielu Studentów decyduje się na studia II stopnia w trybie niestacjonarnym, aby połączyć naukę z pracą na etacie. W Collegium Civitas jest to możliwe na każdym etapie kształcenia. Dlaczego? Ponieważ to Ty wybierasz zajęcia fakultatywne, dzięki czemu możesz dostosować zajęcia do swojego grafiku. Co ważne, bez względu na to czy wybierzesz studia stacjonarne, czy niestacjonarne – w Collegium Civitas realizujesz dokładnie ten sam program, te same zajęcia. Zmniejszona jest jedynie liczba godzin, umożliwiająca realizowanie programu w cyklu weekendowym. 

To czego się nauczymy, procentuje w przyszłości  

Zdobyta wiedza to nasza przyszłość, dlatego czas poświęcony na naukę nigdy nie jest czasem straconym. Dzięki studiom poszerzasz swoje horyzonty, zdobywasz nowe umiejętności i poznajesz nowych ludzi – wykładowców, kolegów i koleżanki z roku, a te znajomości często procentują w późniejszym życiu.  

Warto także pamiętać, że również potencjalni czy obecni pracodawcy mogą inaczej postrzegać osoby, które się rozwijają i dążą do określonego celu. To dla nich sygnał, że mają do czynienia z pracownikiem, który nie podda się w przypadku przeciwności i będzie szukać nowych rozwiązań. Również zmiana kierunku kształcenia bywa pozytywnie postrzegana przez pracodawców – interdyscyplinarność w dobie łączenia kompetencji różnych stanowisk jest bowiem niezastąpiona.  

Zapraszamy na studia II stopnia do Collegium Civitas! 

Pełna oferta studiów znajduje się na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/wybierz-studia 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Niemal jedna piąta Polaków przeciwko 4-dniowemu tygodniowi pracy Biuro prasowe
2024-03-20 | 06:00

Niemal jedna piąta Polaków przeciwko 4-dniowemu tygodniowi pracy

Nawet co trzeci respondent uważa, że zmniejszenie obecnego wymiaru tygodnia pracy o jeden dzień mogłoby zwiększyć liczbę zadań służbowych, które mamy do wykonania w trakcie doby.
Kariera Trwa nabór do 24. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
2024-03-15 | 10:12

Trwa nabór do 24. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Nauka rozwija się dzięki różnorodności, dlatego każdą kobietę, która może wnieść w nią wkład, należy wspierać w realizacji jej aspiracji[1] - to kluczowy wniosek,
Kariera Polskie przedsiębiorczynie właścicielkami już 30 tys. firm z branży HoReCa
2024-02-22 | 15:40

Polskie przedsiębiorczynie właścicielkami już 30 tys. firm z branży HoReCa

Wszystkich firm w branży hotelarsko-gastronomicznej (HoReCa) na początku roku 2024 w całej Polsce jest blisko 137 tys. Kobiety są właścicielkami już 30 tys. film i ich przedsiębiorstwa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner Serwisu Zdrowie

Viatris

Gwiazdy

Gwiazdy

Marcin Bosak: Mam to szczęście, że nie dostaję nietrafionych prezentów. Sam bardzo lubię je dawać

Aktor zaznacza, że lubi wręczać prezenty i obserwować reakcję osób, którym je wręcza. Raczej nie zdarzyło mu się w tej kwestii nieprzyjemnie kogoś zaskoczyć. On sam również nie dostał czegoś, co szybko wylądowało w koszu.

Gwiazdy

Enej: Wielkanoc musi być w rodzinnym gronie. Nie jesteśmy fanami wyjazdów do hoteli, żeby spędzać święta z obcymi ludźmi

Muzycy zespołu Enej przyznają, że lubią i celebrują święta, dlatego cieszą się na nadchodzącą Wielkanoc. Zamierzają wtedy zwolnić tempo, odłożyć na bok pracę i poświęcić czas rodzinie. Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha zdradzają, że ich popisowym, a jednocześnie ulubionym świątecznym przysmakiem jest sałatka jarzynowa. Sami też z przyjemnością ją przygotowują.