Komunikaty PR

Sukces programu ambasadorskiego Mondi Świecie Go4Ambassador – firma kontynuuje

2023-08-25  |  13:00
Biuro prasowe

Minęło ponad pół roku odkąd troje studentów z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozpoczęło współpracę z Mondi Świecie S.A. w ramach I edycji programu ambasadorskiego Go4Ambassador. Podczas 6-miesięcznego stażu młodzi ludzie mieli niepowtarzalną okazję do zdobycia cennego doświadczenia w wiodącej na świecie firmie z branży opakowań i papieru, zmierzenia się z ciekawymi wyzwaniami, poszerzenia horyzontów oraz lepszego przygotowania do przyszłej pracy zawodowej. Współpraca okazała się tak owocna, że spółka Mondi przedłużyła ją do czerwca 2024 roku, a jednocześnie rozpoczęła rekrutację kolejnej osoby do programu Go4Ambassador – na Politechnice Bydgoskiej.

Firma Mondi od ponad 12 lat oferuje studentom różnorodne możliwości rozwoju zawodowego, w tym staże, praktyki i wsparcie przy pisaniu prac dyplomowych. Wraz z początkiem 2023 roku spółka Mondi Świecie poszła o krok dalej i stworzyła program ambasadorski pod nazwą Go4Ambassador, skierowany do osób studiujących na wybranych polskich uczelniach technicznych. Aplikację mogli składać studenci studiów inżynierskich od II. do ostatniego roku, z kierunków takich jak: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, technologia chemiczna czy papiernictwo i poligrafia. Na 6-miesięczny staż w Mondi Świecie, który rozpoczął się w styczniu br., zakwalifikowali się:

  • Damian Łukaszewski, student Technologii chemicznej na Politechnice Gdańskiej,
  • Maksymilian Kryger, student Papiernictwa i poligrafii na Politechnice Łódzkiej oraz
  • Marta Sikorska, studentka Technologii drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

W Mondi wierzymy, że aby firma naprawdę dobrze funkcjonowała, potrzebuje zarówno wiedzy oraz zaangażowania doświadczonych ekspertów, jak i świeżego spojrzenia oraz entuzjazmu młodych ludzi. Wielu studentów stawia u nas swoje pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej, a część stażystów i praktykantów decyduje się zostać z nami na dłużej. To dla nas powód do dumy i radości, dlatego postanowiliśmy stworzyć studentom jeszcze więcej możliwości rozwoju, uruchamiając program Go4Ambassador. Po pół roku współpracy, mogę śmiało powiedzieć, że była to wspaniała przygoda zarówno dla nas, jak i dla naszych Ambasadorów. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów i chcemy to kontynuować – mówi Alicja Kamińska, koordynator programu Go4Ambassador w Mondi Świecie.

Program Go4Ambassador oferuje studentom szereg atrakcyjnych korzyści. Oprócz 6-miesiecznego stażu, uczestnicy mieli możliwość ukończenia szkolenia z zakresu niezbędnych w pracy umiejętności. Otrzymali też służbowe telefony komórkowe. Ponadto, przez minione pół roku każdy Ambasador otrzymywał miesięczne stypendium oraz środki finansowe na pokrycie kosztów karty miejskiej.

W tym czasie Ambasadorzy dzielili się swoimi doświadczeniami z przygody z Mondi z innymi studentami, zarówno online – na platformach komunikacyjnych uczelni, jak i podczas wydarzeń uniwersyteckich. W tym celu stworzyli też dedykowany profil na Instagramie #Go4Ambassadors. Przeprowadzili również ankietę wśród studentów swoich uczelni, aby sprawdzić, czy znają oni firmę Mondi Świecie i wiedzą, jakie programy oraz możliwości oferuje, a także aby zdobyć informacje z pierwszej ręki, co w obecnych czasach jest dla studentów najważniejsze podczas planowania ścieżki zawodowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też takie inicjatywy jak #PorozmawiajmyoMondiprzykawie czy plenerowe spotkania ze studentami. Jednym z nich było spotkanie zrealizowane przy współpracy z Biurem Karier Politechniki Gdańskiej. 1 czerwca na studentów gdańskiej uczelni czekali przedstawiciele Mondi. Opowiadali o firmie, proponowali różne możliwości współpracy, odpowiadali na pytania i wątpliwości dotyczące kształtowania drogi zawodowej, a wszystko to odbywało się w towarzystwie profesjonalnego baristy, który przygotowywał pyszną kawę dla uczestników wydarzenia.

We współpracy z Mondi Świecie szczególnie cenię sobie profesjonalizm i zaangażowanie pracowników firmy, a także możliwość podejmowania różnorodnych wyzwań i rozwoju na wielu płaszczyznach. Dzięki programowi ambasadorskiemu mogłem też bardziej zaangażować się w życie uczelni i zdobyć nowe umiejętności, wykonując codziennie zadania oraz uczestnicząc w szkoleniach. Zyskałem również wgląd w struktury organizacyjne i sposób zarządzania globalną firmą. To niezwykle cenne doświadczenia na przyszłość – podkreśla Damian Łukaszewski.

Pierwsza edycja programu Go4Ambassador okazała się tak dużym sukcesem, że firma zdecydowała się na przedłużenie współpracy z wybranymi Ambasadorami na kolejny rok akademicki.

–  Udział w programie ambasadorskim Mondi Świecie od początku postrzegałam jako dużą szansę na rozwój i poszerzenie horyzontów. Oprócz zdobycia doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów, zbudowałam kontakty, które mogą być bardzo pomocne w przyszłości. Stawianie pierwszych kroków na ścieżce kariery w tak przyjaznym i pomocnym gronie to ogromna przyjemność i wyróżnienie, dlatego bardzo cieszę się z możliwości kontynuacji współpracy z Mondi przez kolejny rok – komentuje Marta Sikorska.

Mondi zdecydowanie stawia na rozwój zawodowy młodych ludzi. W ramach programu Go4Ambassador mogłem poznać różne nowoczesne narzędzia i zrealizować szkolenia, które z pewnością pomogą mi w przyszłej pracy na stanowisku technologa. Chcę dalej rozwijać się w strukturach tej firmy i widzę tu bardzo obiecujące perspektywy na przyszłość – dodaje Maksymilian Kryger.

Damian i Marta podjęli się dodatkowo pracy wakacyjnej w Mondi, w ramach której mogą uczestniczyć w projektach realizowanych przez różne zespoły, tak jak ma to miejsce w przypadku pełnoetatowych pracowników.

Pora na Bydgoszcz

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. W ramach kontynuacji I edycji programu Go4Ambassador, firma Mondi Świecie uruchomiła także rekrutację kolejnego potencjalnego Ambasadora, która obejmuje studentów Politechniki Bydgoskiej.

Bydgoszcz jest nam szczególnie bliska, nie tylko ze względu na położenie w pobliżu Świecia, ale także dlatego, że to właśnie z Bydgoszczy i okolic pochodzi wielu naszych pracowników, a także stażystów i praktykantów. Gorąco zachęcam więc do aplikowania do naszego programu ambasadorskiego studentów i studentki z Politechniki Bydgoskiej i rozpoczęcia swojej przygody z Mondi. Ja sam usłyszałem o Mondi po raz pierwszy, gdy byłem studentem wydziału technologii drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Przez trzy lata byłem stypendystą firmy, co ułatwiło mi start zawodowy po ukończeniu studiów. Dzięki międzynarodowemu środowisku Mondi mamy możliwość współpracy z kolegami z innych zakładów w Europie i poza nią. Jedną z cech wspólnych wszystkich lokalizacji Mondi są wspaniali ludzie – otwarci, chętni do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz wspierający się wzajemnie. Pod okiem takich osób warto stawiać swoje pierwsze kroki na ścieżce rozwoju zawodowego – mówi Krzysztof Joachimiak, dyrektor produkcji i członek zarządu w Mondi Świecie.

Więcej informacji o programie Go4Ambassador można znaleźć tutaj: www.mondijobs.pl/pl/go4ambassador/

O Mondi Świecie

W Polsce działa 13 zakładów Mondi. Największy z nich znajduje się w Świeciu. Mondi Świecie S.A. jest znaczącym europejskim producentem papierów do produkcji tektury falistej. Oferta firmy obejmuje zaawansowane technologicznie produkty, takie jak papiery do produkcji tektury falistej o podwyższonej odporności na wchłanianie wilgoci, a nowe inwestycje mają na celu ciągłe doskonalenie i podnoszenie jakości. Mondi zapewnia swoim klientom wysoki poziom usług, zarówno w zakresie produkcji oraz logistyki, jak i handlu. Firma kładzie duży nacisk na troskę o środowisko, bezpieczeństwo i efektywną współpracę z lokalnymi władzami, organizacjami pozarządowymi oraz społecznością.

O Grupie Mondi

Mondi jest światowym liderem branży opakowaniowej i papierniczej, przyczyniającym się do tworzenia lepszego świata poprzez wytwarzanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań na miarę potrzeb. Nasze przedsiębiorstwo jest zintegrowane w obrębie łańcucha wartości – począwszy od zarządzania terenami leśnymi, poprzez produkcję masy celulozowej, papieru i folii, aż do tworzenia zrównoważonych rozwiązań z zakresu opakowań konsumenckich i przemysłowych, które w miarę możliwości wykorzystują papier, a w uzasadnionych przypadkach także tworzywa sztuczne. Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej strategii, a nasze ambitne zobowiązania do 2030 roku koncentrują się na rozwiązaniach dla gospodarki obiegu zamkniętego, tworzonych przez kompetentnych ludzi, z uwzględnieniem innych działań na rzecz klimatu.

W 2021 roku dochód Mondi z działalności kontynuowanej wyniósł 7 miliardów euro, skorygowany zysk EBITDA – 1,2 miliarda euro, a liczba pracowników zatrudnionych na całym świecie – 21 000 osób. Mondi jest firmą notowaną na podstawowym rynku giełdy londyńskiej (MNDI), gdzie Grupa wchodzi w skład indeksu FTSE100, oraz na giełdzie w Johannesburgu (MNP).

mondigroup.com

Kontakt dla mediów:

Alicja Kamińska

Specjalistka ds. HR

Mondi Świecie S.A.

Mail: alicja.kaminska@mondigroup.com

Tel.: +48 698 780 949

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Czy warto iść na studia w obliczu mocno zmieniającej się edukacji? Biuro prasowe
2024-07-19 | 11:06

Czy warto iść na studia w obliczu mocno zmieniającej się edukacji?

Współczesne wyzwania stawiane edukacji wymuszają konieczność adaptacji i ewolucji modeli nauczania. Coraz więcej osób kwestionuje sens tradycyjnego modelu akademickiego,
Kariera Marzenia i wyzwania kobiet w zawodzie księgowej
2024-06-26 | 01:00

Marzenia i wyzwania kobiet w zawodzie księgowej

Wyliczenia, dokumenty, dane, powtarzalność zadań – to pierwsze skojarzenia z pracą księgowych. Czy słuszne? Jakie emocje i pasje czają się za słupkami liczb i za rzędami cyferek?
Kariera Połowa Polaków uważa, że określenie „urlop macierzyński” jest lekceważące
2024-06-17 | 17:00

Połowa Polaków uważa, że określenie „urlop macierzyński” jest lekceważące

Tylko 12 proc. Polek i Polaków nie widzi potrzeby zmiany społecznego postrzegania urlopu macierzyńskiego, a niemal 90 proc. uważa, że określenie „urlop” nie pasuje do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.