Sukces programu ambasadorskiego Mondi Świecie Go4Ambassador – firma kontynuuje
Minęło ponad pół roku odkąd troje studentów z Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozpoczęło współpracę z Mondi Świecie S.A. w ramach I edycji programu ambasadorskiego Go4Ambassador. Podczas 6-miesięcznego stażu młodzi ludzie mieli niepowtarzalną okazję do zdobycia cennego doświadczenia w wiodącej na świecie firmie z branży opakowań i papieru, zmierzenia się z ciekawymi wyzwaniami, poszerzenia horyzontów oraz lepszego przygotowania do przyszłej pracy zawodowej. Współpraca okazała się tak owocna, że spółka Mondi przedłużyła ją do czerwca 2024 roku, a jednocześnie rozpoczęła rekrutację kolejnej osoby do programu Go4Ambassador – na Politechnice Bydgoskiej.
Firma Mondi od ponad 12 lat oferuje studentom różnorodne możliwości rozwoju zawodowego, w tym staże, praktyki i wsparcie przy pisaniu prac dyplomowych. Wraz z początkiem 2023 roku spółka Mondi Świecie poszła o krok dalej i stworzyła program ambasadorski pod nazwą Go4Ambassador, skierowany do osób studiujących na wybranych polskich uczelniach technicznych. Aplikację mogli składać studenci studiów inżynierskich od II. do ostatniego roku, z kierunków takich jak: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, technologia chemiczna czy papiernictwo i poligrafia. Na 6-miesięczny staż w Mondi Świecie, który rozpoczął się w styczniu br., zakwalifikowali się:
- Damian Łukaszewski, student Technologii chemicznej na Politechnice Gdańskiej,
- Maksymilian Kryger, student Papiernictwa i poligrafii na Politechnice Łódzkiej oraz
- Marta Sikorska, studentka Technologii drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
– W Mondi wierzymy, że aby firma naprawdę dobrze funkcjonowała, potrzebuje zarówno wiedzy oraz zaangażowania doświadczonych ekspertów, jak i świeżego spojrzenia oraz entuzjazmu młodych ludzi. Wielu studentów stawia u nas swoje pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej, a część stażystów i praktykantów decyduje się zostać z nami na dłużej. To dla nas powód do dumy i radości, dlatego postanowiliśmy stworzyć studentom jeszcze więcej możliwości rozwoju, uruchamiając program Go4Ambassador. Po pół roku współpracy, mogę śmiało powiedzieć, że była to wspaniała przygoda zarówno dla nas, jak i dla naszych Ambasadorów. Wspólnie zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów i chcemy to kontynuować – mówi Alicja Kamińska, koordynator programu Go4Ambassador w Mondi Świecie.
Program Go4Ambassador oferuje studentom szereg atrakcyjnych korzyści. Oprócz 6-miesiecznego stażu, uczestnicy mieli możliwość ukończenia szkolenia z zakresu niezbędnych w pracy umiejętności. Otrzymali też służbowe telefony komórkowe. Ponadto, przez minione pół roku każdy Ambasador otrzymywał miesięczne stypendium oraz środki finansowe na pokrycie kosztów karty miejskiej.
W tym czasie Ambasadorzy dzielili się swoimi doświadczeniami z przygody z Mondi z innymi studentami, zarówno online – na platformach komunikacyjnych uczelni, jak i podczas wydarzeń uniwersyteckich. W tym celu stworzyli też dedykowany profil na Instagramie #Go4Ambassadors. Przeprowadzili również ankietę wśród studentów swoich uczelni, aby sprawdzić, czy znają oni firmę Mondi Świecie i wiedzą, jakie programy oraz możliwości oferuje, a także aby zdobyć informacje z pierwszej ręki, co w obecnych czasach jest dla studentów najważniejsze podczas planowania ścieżki zawodowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też takie inicjatywy jak #PorozmawiajmyoMondiprzykawie czy plenerowe spotkania ze studentami. Jednym z nich było spotkanie zrealizowane przy współpracy z Biurem Karier Politechniki Gdańskiej. 1 czerwca na studentów gdańskiej uczelni czekali przedstawiciele Mondi. Opowiadali o firmie, proponowali różne możliwości współpracy, odpowiadali na pytania i wątpliwości dotyczące kształtowania drogi zawodowej, a wszystko to odbywało się w towarzystwie profesjonalnego baristy, który przygotowywał pyszną kawę dla uczestników wydarzenia.
– We współpracy z Mondi Świecie szczególnie cenię sobie profesjonalizm i zaangażowanie pracowników firmy, a także możliwość podejmowania różnorodnych wyzwań i rozwoju na wielu płaszczyznach. Dzięki programowi ambasadorskiemu mogłem też bardziej zaangażować się w życie uczelni i zdobyć nowe umiejętności, wykonując codziennie zadania oraz uczestnicząc w szkoleniach. Zyskałem również wgląd w struktury organizacyjne i sposób zarządzania globalną firmą. To niezwykle cenne doświadczenia na przyszłość – podkreśla Damian Łukaszewski.
Pierwsza edycja programu Go4Ambassador okazała się tak dużym sukcesem, że firma zdecydowała się na przedłużenie współpracy z wybranymi Ambasadorami na kolejny rok akademicki.
– Udział w programie ambasadorskim Mondi Świecie od początku postrzegałam jako dużą szansę na rozwój i poszerzenie horyzontów. Oprócz zdobycia doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów, zbudowałam kontakty, które mogą być bardzo pomocne w przyszłości. Stawianie pierwszych kroków na ścieżce kariery w tak przyjaznym i pomocnym gronie to ogromna przyjemność i wyróżnienie, dlatego bardzo cieszę się z możliwości kontynuacji współpracy z Mondi przez kolejny rok – komentuje Marta Sikorska.
– Mondi zdecydowanie stawia na rozwój zawodowy młodych ludzi. W ramach programu Go4Ambassador mogłem poznać różne nowoczesne narzędzia i zrealizować szkolenia, które z pewnością pomogą mi w przyszłej pracy na stanowisku technologa. Chcę dalej rozwijać się w strukturach tej firmy i widzę tu bardzo obiecujące perspektywy na przyszłość – dodaje Maksymilian Kryger.
Damian i Marta podjęli się dodatkowo pracy wakacyjnej w Mondi, w ramach której mogą uczestniczyć w projektach realizowanych przez różne zespoły, tak jak ma to miejsce w przypadku pełnoetatowych pracowników.
Pora na Bydgoszcz
To jednak nie koniec dobrych wiadomości. W ramach kontynuacji I edycji programu Go4Ambassador, firma Mondi Świecie uruchomiła także rekrutację kolejnego potencjalnego Ambasadora, która obejmuje studentów Politechniki Bydgoskiej.
– Bydgoszcz jest nam szczególnie bliska, nie tylko ze względu na położenie w pobliżu Świecia, ale także dlatego, że to właśnie z Bydgoszczy i okolic pochodzi wielu naszych pracowników, a także stażystów i praktykantów. Gorąco zachęcam więc do aplikowania do naszego programu ambasadorskiego studentów i studentki z Politechniki Bydgoskiej i rozpoczęcia swojej przygody z Mondi. Ja sam usłyszałem o Mondi po raz pierwszy, gdy byłem studentem wydziału technologii drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Przez trzy lata byłem stypendystą firmy, co ułatwiło mi start zawodowy po ukończeniu studiów. Dzięki międzynarodowemu środowisku Mondi mamy możliwość współpracy z kolegami z innych zakładów w Europie i poza nią. Jedną z cech wspólnych wszystkich lokalizacji Mondi są wspaniali ludzie – otwarci, chętni do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz wspierający się wzajemnie. Pod okiem takich osób warto stawiać swoje pierwsze kroki na ścieżce rozwoju zawodowego – mówi Krzysztof Joachimiak, dyrektor produkcji i członek zarządu w Mondi Świecie.
Więcej informacji o programie Go4Ambassador można znaleźć tutaj: www.mondijobs.pl/pl/go4ambassador/
O Mondi Świecie
W Polsce działa 13 zakładów Mondi. Największy z nich znajduje się w Świeciu. Mondi Świecie S.A. jest znaczącym europejskim producentem papierów do produkcji tektury falistej. Oferta firmy obejmuje zaawansowane technologicznie produkty, takie jak papiery do produkcji tektury falistej o podwyższonej odporności na wchłanianie wilgoci, a nowe inwestycje mają na celu ciągłe doskonalenie i podnoszenie jakości. Mondi zapewnia swoim klientom wysoki poziom usług, zarówno w zakresie produkcji oraz logistyki, jak i handlu. Firma kładzie duży nacisk na troskę o środowisko, bezpieczeństwo i efektywną współpracę z lokalnymi władzami, organizacjami pozarządowymi oraz społecznością.
O Grupie Mondi
Mondi jest światowym liderem branży opakowaniowej i papierniczej, przyczyniającym się do tworzenia lepszego świata poprzez wytwarzanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań na miarę potrzeb. Nasze przedsiębiorstwo jest zintegrowane w obrębie łańcucha wartości – począwszy od zarządzania terenami leśnymi, poprzez produkcję masy celulozowej, papieru i folii, aż do tworzenia zrównoważonych rozwiązań z zakresu opakowań konsumenckich i przemysłowych, które w miarę możliwości wykorzystują papier, a w uzasadnionych przypadkach także tworzywa sztuczne. Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej strategii, a nasze ambitne zobowiązania do 2030 roku koncentrują się na rozwiązaniach dla gospodarki obiegu zamkniętego, tworzonych przez kompetentnych ludzi, z uwzględnieniem innych działań na rzecz klimatu.
W 2021 roku dochód Mondi z działalności kontynuowanej wyniósł 7 miliardów euro, skorygowany zysk EBITDA – 1,2 miliarda euro, a liczba pracowników zatrudnionych na całym świecie – 21 000 osób. Mondi jest firmą notowaną na podstawowym rynku giełdy londyńskiej (MNDI), gdzie Grupa wchodzi w skład indeksu FTSE100, oraz na giełdzie w Johannesburgu (MNP).
mondigroup.com
Kontakt dla mediów:
Alicja Kamińska
Specjalistka ds. HR
Mondi Świecie S.A.
Mail: alicja.kaminska@mondigroup.com
Tel.: +48 698 780 949
Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?
Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.