Wyborowa Pernod Ricard z certyfikatem „HR NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI”
Wyborowa Pernod Ricard została uhonorowana certyfikatem „HR Najwyższej Jakości 2023” – za stosowanie najlepszych praktyk i wysokich standardów w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, przyznanym przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK).
PSZK przyznaje certyfikaty wyróżniającym się pracodawcom raz do roku. Firmy oceniane są na podstawie wyników badania ankietowego dotyczącego procesów HR obowiązujących w organizacji oraz analizy wybranego projektu zrealizowanego w obszarze HR w danym roku.
Pozytywne przejście audytu i uzyskanie certyfikatu to potwierdzenie, że firma jest dobrym, wiarygodnym i rzetelnym pracodawcą, stosującym najnowsze rozwiązania i najwyższe standardy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. To także cenna informacja dla pracowników oraz kandydatów.
- W Wyborowa Pernod Ricard prowadzimy liczne działania i realizujemy dużo projektów, w których centrum są nasi pracownicy, ale także nakierowanych na kandydatów oraz stażystów. Staramy się dbać o ich potrzeby, chcemy, aby czuli się w naszej organizacji dobrze, aby podnosili swoje kompetencje, realizowali zawodowo. Dlatego bardzo się cieszymy z przyznania certyfikatu „HR Najwyższej Jakości” – to dla nas nie tylko powód do satysfakcji, ale też niezależny dowód na to, że prowadzone przez nas działania są skuteczne i czynią z Wyborowa Pernod Ricard atrakcyjnego pracodawcę, powiedziała Izabela Nowikowska, Dyrektor HR w Wyborowa Pernod Ricard.
PSZK jest największym i najstarszym profesjonalnym stowarzyszeniem biznesowym skupionym na rozwoju i promocji najwyższych standardów zarządzania kapitałem ludzkim w przedsiębiorstwach i organizacjach działających w Polsce.

Gdańska Szkoła Ćwiczeń dla nauczycieli przełamuje schemat
86% Polek wciąż doświadcza nierówności

Młode, zdolne, przedsiębiorcze. Liderki pokolenia Z
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Gwiazdy

Andrzej Sołtysik: Moim popisowym numerem jest jajecznica – specyficzna, wyborna i wytrawna. Szkoda, że żona nie pozwala mi spędzać więcej czasu w kuchni
Dziennikarz zapewnia, że drzemie w nim spory potencjał kulinarny, niestety nie miał jeszcze okazji, by w stu procentach rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Szansą może być więc cykl "W marcu jak w garncu", który jest jedną z wiosennych nowości „Dzień Dobry TVN”. Andrzej Sołtysik z niecierpliwością czeka na swoją kolej i ma nadzieję, że jego finezyjne dania zachwycą niejednego konesera.
Farmacja
Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.