XVIII EDYCJA KURSU NA HR – „CZŁOWIEK, TECHNOLOGIA, EKOLOGIA”.
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
18 listopada 2021 (o godz. 9:00) rusza XVIII edycja konferencji organizowanej przez Grupę Progres – Kurs na HR. Motywem przewodnim będzie hasło "Człowiek, technologia, ekologia", czyli koncentracja na roli człowieka w tworzeniu rynku pracy przyszłości. Niezbędne jest jednak odpowiedzialne i etyczne postępowanie, dbanie o klimat i zaprzyjaźnienie się z ekologią, ale też nowymi technologiami. Jak tego dokonać? Dowiemy się już 18 listopada. Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy mogą się rejestrować na https://kursnahr.pl/#zapisy-obejrzyj.
18-tka Kursu na HR
Miniony rok był bardzo dynamiczny. Wielu z nas mierzyło się z przeszkodami, które niejednokrotnie decydowały o przyszłości firmy, organizacji czy instytucji, a także ich pracowników. Dziś jesteśmy mocniejsi niż kilkanaście miesięcy temu i gotowi na nowe wyzwania, a tych jest wiele.
Wydarzenie – w formie online – stworzy przestrzeń do rozmów o:
· trendach ekologicznych w świecie HR
· odpowiedzialnych i przemyślanych działaniach CSR-owych
· zespołach tworzonych przez ludzi i boty
· porażce, którą można przekuć w sukces
· modzie na przebranżowienie
· czasie pracy i jego wycenie
· różnorodności społecznej stanowiącej przyszłość biznesu, nauki i samorządu
Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać merytorycznych dyskusji i prelekcji ekspertów, których grono tworzą m.in. Aleksandra Kubicka (SentiOne), Damian Kupczyk (Czepczyński Family Foundation), Jarek Łojewski (Fundacja Dobra Porażka), Sylwia Molewska (Ecol Group), Piotr Sedlak (Sedlak & Sedlak), Anna Zadurska-Gołaszewska (Lemon Tree).
Patronem honorowym wydarzenia jest m.in. Prezydent Miasta Gdańska - Pani Aleksandra Dulkiewicz, Czepczyński Family Foundation i Fundacja Dobra Porażka.
Prace nad aktualną edycją trwają. Więcej informacji nt. wydarzenia jest dostępnych na https://kursnahr.pl/
KURS NA HR
KIEDY? 18.11.2021 (czwartek), godz. 9:00-14:00
GDZIE? ONLINE
CENA? WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE
Kurs na HR to autorski projekt Grupy Progres – spotkania o wymiarze ogólnopolskim, integrujące środowiska związane z nauką, biznesem oraz samorządami. Firma dba o atrakcyjność lokalnych rynków pracy, otwartych dla nowych inwestycji i sprzyjających rozwojowi przedsiębiorstw, pracodawców, a także kandydatów.
Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?
Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.