Komunikaty PR

Kinga Pienińska 222ml rPET: nowy urok - klasa jak zawsze!

2021-06-29  |  01:00
Biuro prasowe

Kinga Pienińska, jak przystało na „damę z gór” lubi się wyróżniać. Ma to w swojej naturze. Nowa butelka 222ml, w całości wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu (rPET) jest tego najlepszym dowodem. Mała, poręczna, urocza i wygodna. Dzięki  innowacyjnemu formatowi zadba o nasz komfort każdego dnia.

Pieniny nie należą do najwyższych, ale z pewnością do najpiękniejszych i najczystszych gór Europy. Właśnie u ich podnóża, w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego czerpana jest Kinga Pienińska – jedyna naturalna woda mineralna pochodząca ze źródeł tego wyjątkowego regionu.  Z uwagi na tak zacny rodowód, sięgający do tradycji rozlewnictwa z połowy XIX wieku, priorytetem marki jest troska o środowisko naturalne. W jej DNA leży też poczucie estetyki, czego wyraz znajdziemy w opakowaniach produktów.

Nowa butelka 222ml rPET powstała zarówno z myślą o zrównoważonym rozwoju, jak i o komforcie konsumentów. To pierwszy etap transformacji opakowań dla marki, która chce zmieniać się na lepsze dla natury – czyli dla dobra każdego z nas. Dzięki powtórnemu przetwarzaniu PET zmniejsza się ilość plastiku w obiegu. Co więcej produkcja rPET  generuje nawet o 79% mniej CO2 w porównaniu z produkcją zwykłego plastiku.

Nowy produkt to również nowy krok na drodze do realizacji założeń projektu GoGreen, który skupia się m.in. na edukacji w zakresie odpowiednej segregacji odpadów.

- Kinga Pienińska 222ml rPET to wyraz naszego odpowiedzialnego podejścia do kwestii wprowadzania na rynek plastikowych opakowań. Pragniemy zwrócić uwagę konsumentów na fakt, że każda zużyta butelka PET jest wartościowym surowcem wtórnym i jeśli postąpimy z nią odpowiedzialnie i poddamy recyklingowi, może zyskać drugie życie. Dlatego tak ważne jest, aby zużyte opakowanie trafiło do odpowiedniego pojemnika. To pozwoli na jego ponowne wykorzystanie – komentuje Anna Jaworska, Project Manager OSHEE.

Nowa butelka to nie tylko mniej plastiku, ale też niepowtarzalny styl i wygoda. Niewielka, zwracająca uwagę i szalenie urocza Kinga Pienińska 222ml rPET zmieści się do kieszeni, czy nawet niewielkiej torebki. Będzie też pasować do najmniejszego uchwytu na napój w samochodzie. Ma idealny rozmiar, by złapać ją w drodze na trening, do pracy, czy wieczorny spacer. To porcja, która zapewni nawodnienie w tych wszystkich momentach, w których dotąd brakowało nam łyka odświeżającej wody.

W butelce rPET 222ml dostępna jest Kinga Pienińska Niegazowana oraz Kinga Pienińska Naturalna zawierająca minerały oraz orzeźwiające bąbelki.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jesień pełna smaku w Salad Story – odkryj nowe sezonowe menu! Biuro prasowe
2024-09-27 | 09:00

Jesień pełna smaku w Salad Story – odkryj nowe sezonowe menu!

Wraz z jesienią Salad Story, polska marka znana z serwowania świeżych i zdrowych potraw, zaskoczyła swoją ofertą. Od 19 września wszyscy miłośnicy kulinariów mają
Żywienie Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!
2024-09-26 | 14:00

Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!

Czy jesień kojarzy Ci się głównie z coraz krótszymi, chłodniejszymi dniami? W tym roku nie musisz się o to martwić! Marka WINIARY wprowadza na rynek limitowaną edycję budyni,
Żywienie Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?
2024-09-26 | 01:00

Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?

Wrzesień to czas, gdy jabłka królują na naszych stołach – pachnące, soczyste, a przede wszystkim idealne do przygotowania jesiennych przetworów. Światowy Dzień Jabłka,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.