Kiwi.com podsumowuje podróżniczy rok użytkowników z Polski
W mijającym roku liczba pasażerów, którzy udali się w podróż z Kiwi.com, tylko w Polsce wzrosła niemal dwukrotnie! W mijającym roku polscy użytkownicy odwiedzili w sumie 1167 miast i 176 krajów, i tylko Hiszpanie prześcignęli nas, odwiedzając łącznie 1349 miast i 189 krajów. Najwięcej z nas bilety lotnicze kupowało we wtorki po godzinie 20:00, a dniem, w którym odnotowano największą liczbę rezerwacji był 10 stycznia. Jeden z polskich użytkowników Kiwi.com zarezerwował łącznie 112 lotów, z czego 110 odbył do Sztokholmu. Dokąd podróżowaliśmy najczęściej i ile średnio płaciliśmy za bilet?
Polska jest dla Kiwi.com jednym z rynków, który w 2023 roku odnotował największe wzrosty pod względem liczby użytkowników i pasażerów. W porównaniu z 2022 liczba pasażerów z Polski, która udała się w podróż z Kiwi.com wzrosła niemal dwukrotnie, a w porównaniu z 2019 czterokrotnie! Łącznie podróżujący za pomocą platformy Kiwi.com dokonali aż 717,232,784 wyszukiwań, które przełożyły się na realne podróże. W mijającym roku polscy użytkownicy odwiedzili w sumie 1167 miasta i dotarli do 176 krajów. Mierząc to w kilometrach, w mijającym roku Polacy pokonali w sumie 717,640,832 km - to 17907 razy wokół Ziemi.
Dokąd najczęściej podróżowaliśmy?
Dane Kiwi.com wskazują, że w 2023 roku na liście top 10 najczęściej odwiedzanych miast znalazły się:
- Londyn
- Mediolan
- Rzym
- Oslo
- Barcelona
- Paryż
- Eindhoven
- Alicante
- Malta
- Sztokholm
Najpopularniejszą wśród polskich użytkowników trasą była ta z Warszawy do Barcelony. Z Warszawy podróżowaliśmy głównie do Londynu, Rzymu, Paryża, Wiednia, Mediolanu, Barcelony, Alicante. Z lotniska w Krakowie, z kolei, do Dortmundu, Londynu oraz Mediolanu. Jeden z polskich użytkowników z Kiwi.com zarezerwował łącznie 112 lotów, z czego 110 odbył do Sztokholmu.
Jeśli chodzi o najpopularniejsze kraje wybierane przez polskich użytkowników, w top 10 znalazły się:
- Włochy
- Hiszpania
- UK
- Norwegia
- Niemcy
- Grecja
- Francja
- Portugalia
- Szwecja
- Holandia
Kiedy najczęściej rezerwowaliśmy loty i byliśmy w podróży?
Wedle Kiwi.com bilety najczęściej kupowaliśmy we wtorki po godz. 20:00. W mijającym roku, dniem, kiedy dokonano największą liczbę rezerwacji był 10 stycznia, a tuż za nim 20 września oraz 16 stycznia.
Największa liczba polskich użytkowników Kiwi.com w podróż udała się 29 oraz 28 kwietnia - czyli na długi, majowy weekend, a trzecim dniem, który odnotował największą liczbę podróży był 8 czerwca.
Na miejscu większość spędzała około 3 dni - 68% użytkowników. 15% decydowało się na pobyt do tygodnia, a nieco mniej, około 12% na pobyt od 7-10 dni.
Ile średnio płaciliśmy za bilet lotniczy w 2023 roku?
Polscy użytkownicy w mijającym roku bardzo chętnie korzystali z funkcji wyszukiwania “Gdziekolwiek”, która wyszukuje najtańsze połączenia na dowolnym kierunku. Łącznie wykonano 107,443,986 wyszukiwań, podczas gdy w 2022 roku ta liczba kształtowała się na poziomie 84,168,510.
W 2023 roku za bilet na krótkich trasach, użytkownicy Kiwi.com płacili średnio 89 EURO, na średnich trasach 145 EURO a na najdłuższych, międzykontynentalnych - 499 EURO.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.