Komunikaty PR

Kiwi.com sprawdza, dokąd udamy się na święta i nowy rok

2023-12-07  |  12:00
Biuro prasowe

Zima to czas szczególny i obfitujący w okazje do podróżowania. Świąteczne jarmarki, które cieszą się szczególną popularnością wśród pokolenia Z, ferie zimowe, na które czekamy z utęsknieniem, a między nimi okres świąt Bożego Narodzenia, który wielu z nas wykorzystuje na to, by celebrować poza granicami kraju. Wedle analizy Kiwi.com, firmy travel tech i jednej z wiodących wyszukiwarek tanich lotów, najwięcej użytkowników na podróż wybrało datę 22 grudnia, a niewiele mniej na pokład samolotu wsiądzie w samą Wigilię! Gdzie w tym roku będziemy celebrować święta i witać Nowy Rok? Budapeszt, Paryż, Wiedeń to tylko niektóre z najczęściej wybieranych miast. Wśród top 20 kierunków znalazły się również Malta, Grecja i Turcja.

 

Może wydawać się zaskakujące, że zimą, kiedy doskwiera nam zazwyczaj brak słońca, krótkie dni lub niższe temperatury, wiele osób decyduje się na wyjazd do krajów skandynawskich i Europy Zachodniej. Zima pod względem cenowym to doskonały czas na organizację dalszych i dalekich podróży, wielu użytkowników z Polski zdecydowało się na wyjazd do USA czy Kanady.

Święta Bożego Narodzenia rządzą się swoimi zasadami. Jest to jeden ze szczytów sezonu w ciągu roku, kiedy bilety lotnicze są zwykle droższe, dlatego warto kupić je z odpowiednim wyprzedzeniem. Dane Kiwi.com wskazują, że polscy użytkownicy są tego świadomi. 66% z nich rezerwacji dokonała z wyprzedzeniem od 21-60 dni przed planowaną podróżą. Choć w tym roku średnia cena lotu na krótkich trasach jest nieco wyższa (81,5 EUR) niż w 2022 roku (74 EURO), to pasażerowie dołożyli wszelkich starań, by za bilet oraz usługi dodatkowe, jak dodatkowy bagaż czy wybór miejsca zapłacić poniżej 100 EURO.

Co ciekawe, w tym roku najwięcej użytkowników na podróż wybrało czas okołoświąteczny i datę 22 grudnia, a niewiele mniej na pokład samolotu wsiądzie w samą Wigilię, 24 grudnia.

 

Dokąd polecimy na święta?

 

Kiwi.com sprawdziła najczęściej wybierane przez podróżujących kierunki na świąteczne voyage. Słoneczna i stosunkowo ciepła o tej porze roku Hiszpania oraz Włochy znalazły się w czołówce, a tuż za nimi Wielka Brytania, Norwegia, Francja, a także Niemcy. Wśród top 20 kierunków znalazły się również Malta, Grecja i Turcja.

W nadchodzące święta najwięcej z nas będzie podróżować z Warszawy do Paryża, Wiednia, Barcelony, Mediolanu, Budapesztu i Londynu.

Co drugi podróżujący z Kiwi.com w miejscu docelowym ma zamiar spędzić około 3 dni, a co piąty około tygodnia - nieco dłużej, niż w ubiegłym roku. 

 

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!

Jesień i zima to zdecydowanie czas na Azje, w której panuje właśnie pora sucha i pełnia słońca. W tym roku Azja zaskoczyła wzrostem popularności w porównaniu do roku
Podróże Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
2024-12-23 | 11:00

Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać święta Bożego Narodzenia poza domem, szukając miejsc, które łączą tradycyjny klimat z możliwością wyjątkowego wypoczynku. W
Podróże SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
2024-12-19 | 16:25

SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl

Sun & Snow Sp. z o.o dołączył do partnerów sieci handlowej Lidl. Od grudnia do końca stycznia 2025 polscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus mają możliwość skorzystania ze zniżki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.