Klasyka w szortach: Siła tria

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Muzykalność, elastyczność i chęć sprawdzania się w nowym repertuarze – wszystkie te określenia świetnie wpisują się w filozofię gry Flava Trio, tworzonego przez Zofię Dutkiewicz (flet), Wiktorię Jancz (klarnet) i Kamilę Woźniak (fortepian). Absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi wystąpią w ramach jednego z koncertów cyklu „Klasyka w szortach”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 24 sierpnia 2024 roku o godzinie 18.30 na terenie kompleksu Fuzja (ul. Milionowa 6). Wstęp wolny.
Pociąg do różnorodności i umiejętność żonglowania konwencjami znajdą potwierdzenie w programie koncertu. Poza utworami wykonywanymi pełnym składem usłyszymy także duety i dzieła solowe. Artystki nie ograniczą się do jednego okresu w historii muzyki. Wieczór otworzy skomponowana w 1857 roku Tarantella Camille’a Saint-Saënsa – utwór pełen błyskotliwej wirtuozerii, który premierowo zabrzmiał w trakcie jednego z koncertów w paryskim salonie emerytowanego już wówczas mistrza opery Gioachina Rossiniego. Zwieńczeniem intrygującej muzycznej podróży będzie natomiast dzieło całkiem współczesne. Na zakończenie artystki wykonają bowiem pierwszą część Tria na flet, klarnet i fortepian amerykańskiego kompozytora, saksofonisty i fagocisty Russela M. Petersona. Efektowne dzieło pozwoli im zaprezentować szeroką gamę interpretacyjnych i technicznych możliwości.
Zespół powstał w 2021 roku. Ma na swoim koncie występy w ramach Wakacyjnych Kursów Muzyki Nowej dla Wykonawców w Bydgoszczy oraz Letnich Koncertów w Altanie w łódzkim parku Źródliska. Instrumentalistki zaprezentowały się podczas takich festiwali, jak Musica Polonica Nova, Musica Moderna, Musica Privata i Ravekjavik. Współpracowały między innymi z Ewą Liebchen, Martyną Zakrzewską i Julianem Paprockim. Mogą pochwalić się licznymi nagrodami na konkursach w kategoriach kameralnych i solowych. Chcąc odkrywać wszystkie możliwości swoich instrumentów, Flava Trio sukcesywnie poszerza swój repertuar.
Koncerty „Klasyka w szortach” zaplanowane są na wszystkie soboty do 21 września w kompleksie przy ul. Milionowej 6. Więcej informacji: https://amuz.lodz.pl/index.php/pl/wydarzenia/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/2127-klasyka-w-szortach-2024-08-24
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.