Komunikaty PR

Klimakonwektor NIVA VENTILO inspirowany legendarnym grzejnikiem VASCO

2020-08-04  |  14:00
Biuro prasowe

Idealny do domu i do biura, zimą pełni rolę grzejnika, latem natomiast chłodzi. Tak właśnie działa NIVA VENTILO od VASCO – klimakonwektor, czyli połączenie grzejnika i klimatyzatora w jednym. Ten zamknięty w obudowie wymiennik ciepła z wentylatorem podłączony do instalacji grzewczej oraz chłodniczej, wyróżnia się nie tylko wydajnością, ale przede wszystkim lekką formą prostopadłościennej bryły.

Latem narzekamy na upały, zimą na uciążliwy chłód. Wciąż szukamy rozwiązania, które zadba o utrzymanie komfortowej temperatury w naszych domach przez cały rok. W tym celu niektórzy decydują się na montaż klimatyzacji, a inni szukają rozwiązania, które nie będzie wymagało wykonywania dodatkowej instalacji.

Coraz bardziej popularnym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń zimą i chłodzenie latem są klimakonwektory, niegdyś wykorzystywane głównie w przestrzeniach publicznych. Można je spotkać w bankach, biurowcach czy galeriach handlowych, czyli wszędzie tam, gdzie komfort termiczny użytkowników musi być utrzymywany przez cały rok, ale nie może generować zbyt wysokich kosztów. Od kliku lat to rozwiązanie zyskuje popularność również wśród właścicieli domów jednorodzinnych i mieszkań. Stało się tak głównie dzięki temu, że klimakonwektory doskonale współpracują z pompami ciepła, które w domach energooszczędnych są coraz częściej wykorzystywane jako źródło ciepła. Możliwość rozszerzenia funkcjonalności pompy o chłodzenie nie stanowi już żadnego problemu, a dodatkowo nie podnosi znacząco ceny urządzenia.

Właśnie taką rolę pełni model NIVA VENTILO od VASCO. Projektanci tworząc ten klimakonwektor nawiązali wzorniczo do legendarnej linii NIVA – kolekcji, która stała się już ikoną w branży grzejników dekoracyjnych. Niezwykle prostą formę NIVY tworzy prostopadłościenna bryła pozbawiona zbędnych elementów. Wąska płyta grzejnika, a teraz również klimakonwektora NIVA, montowana jest na ciemnoszarych bocznych osłonach lekko cofniętych w stosunku do płyty czołowej, dzięki czemu całość nabiera lekkości i łatwo wtapia się w wystrój wnętrza.

NIVA VENTILO standardowo oferowany jest w kolorze białym – RAL 9016. Zastosowanie farby proszkowej o drobnej strukturze pozwala na przemalowanie przedniego panelu klimakonwektora na dowolny kolor, by uzyskać efekt dyskretnego wtopienia się urządzenia w ścianę lub nadania mu kontrastowego koloru

Klimakonwektory a ogrzewanie podłogowe

Zaletą klimakonwektorów jest przede wszystkim szybkość działania. Bardzo niski poziom bezwładności cieplnej urządzeń umożliwia natychmiastową reakcję na zmiany temperatury zewnętrznej oraz poziomu nasłonecznienia. W domach jednorodzinnych klimakonwektory mogą z powodzeniem współdziałać z ogrzewaniem podłogowym. Warto pomyśleć o zamontowaniu NIVA VENTILO w sypialniach na piętrze, a podłogowej instalacji grzewczej na parterze. Tym bardziej, że dodatkowym atutem tego modelu jest bardzo cicha, prawie niesłyszalna praca. Dzięki takiemu rozwiązaniu sypialnie, niezależnie od pory roku w mgnieniu oka osiągną wymarzoną temperaturę, co pozwoli domownikom szybko zapaść w sen. Utrzymywanie zadanej temperatury w pomieszczeniach przez całą noc pozwoli też uniknąć męczącego wstawania w celu otwarcia bądź zamknięcia okien.

Więcej to na: https://vasco.eu/pl/klimakonwektory

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Ogrodzeniowa paleta możliwości - jak dobrać kolor ogrodzenia? Biuro prasowe
2020-09-30 | 11:00

Ogrodzeniowa paleta możliwości - jak dobrać kolor ogrodzenia?

Ogrodzenie to pierwszy element, jaki widzimy zbliżając się do  posesji. Jego wygląd jest niezmiernie ważny, a jeden z aspektów wpływających na odbiór całości to kolor.
Dom Idealnie skomponowana strefa prysznicowa
2020-09-30 | 01:00

Idealnie skomponowana strefa prysznicowa

Czy strefa prysznicowa może zostać zaprojektowana w taki sposób, że będzie zachwycać zarówno swoją funkcjonalnością, jak i designem? Oczywiście. Odpowiedzią jest
Dom Szyk współczesności
2020-09-29 | 17:00

Szyk współczesności

Mieszkanie znajduje się w nowym apartamentowcu w centrum miasta. Z okien rozciąga się piękny widok na czerwone dachy okolicznych zabytkowych kamienic. Apartament ma 90 metrów

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Biogen
Festiwal Biegowy Tauron 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Muzyka

Paula Tumala: Dzięki Donatanowi moje życie nabrało kolorów. Wiele kobiet chciałoby być na moim miejscu i jestem mu dozgonnie wdzięczna, że wybrał mnie jako Słowiankę

To właśnie Donatanowi Paula Tumala zawdzięcza swoją popularność. Muzyk dostrzegł w niej potencjał i niewątpliwie jest ojcem jej sukcesu. Modelka wzięła udział w kilku jego teledyskach, ale największy rozgłos przyniosła jej rola Słowianki w klipie do utworu „My, Słowianie” nagranym wspólnie z Cleo. Tę współpracę wspomina jako jeden z najlepszych momentów w swoim życiu. Zapewnia też, że gdyby padła kolejna taka propozycja, na pewno by nie odmówiła.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Kinga Sawczuk: Ekologia zawsze była mi bliska, ponieważ byłam harcerką. Żyjemy na tej planecie wspólnie i każdy powinien dbać o środowisko

Influencerka wzięła udział w akcji  Clean Up The World polegającej na wspólnym sprzątaniu świata przez osoby rozpoznawalne. Towarzyszył jej dziennikarz Kuba Adamiak, z którym współprowadzi e-lekcje przyrody w ramach projektu edukacyjnego Eco Studio Electro-System. Tłumaczy, że kontakt z przyrodą od zawsze był dla niej niezwykle ważny. Kinga Sawczuk zaznacza, że współczesne media powinny poszerzać świadomość ekologiczną społeczeństwa. Dzięki temu ludzie będą wiedzieć, jak postępować z niebezpiecznymi odpadami, które zagrażają środowisku przyrodniczemu.

Ochrona środowiska

Polska w gronie państw najbardziej zagrożonych deficytem wody. Spodziewane dramatyczne konsekwencje społeczne i gospodarcze

– W Polsce do 2025 roku kryzys wodny będzie się pogłębiał, później będzie już tylko gorzej. Biznesy wodochłonne oczywiście wiedzą o tych analizach i one będą wycofywać się od nas w kierunku krajów, gdzie ten kryzys wodny jest mniejszy – mówi Kamil Wyszkowski, prezes UN Global Compact w Polsce. Jak wskazuje, Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie i na dodatek ma problem z jej magazynowaniem. Poziom retencji oscyluje wokół 6 proc., podczas gdy np. w Hiszpanii przekracza 40 proc. Jednak problem z niedoborem wody gwałtownie zaostrza się nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. – Konsekwencje będą potężne. To będzie wielka wędrówka ludów i prawdopodobnie wojna o wodę, zasoby i żywność – mówi ekspert.