Komunikaty PR

Klimakonwektor NIVA VENTILO inspirowany legendarnym grzejnikiem VASCO

2020-08-04  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Idealny do domu i do biura, zimą pełni rolę grzejnika, latem natomiast chłodzi. Tak właśnie działa NIVA VENTILO od VASCO – klimakonwektor, czyli połączenie grzejnika i klimatyzatora w jednym. Ten zamknięty w obudowie wymiennik ciepła z wentylatorem podłączony do instalacji grzewczej oraz chłodniczej, wyróżnia się nie tylko wydajnością, ale przede wszystkim lekką formą prostopadłościennej bryły.

Latem narzekamy na upały, zimą na uciążliwy chłód. Wciąż szukamy rozwiązania, które zadba o utrzymanie komfortowej temperatury w naszych domach przez cały rok. W tym celu niektórzy decydują się na montaż klimatyzacji, a inni szukają rozwiązania, które nie będzie wymagało wykonywania dodatkowej instalacji.

Coraz bardziej popularnym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń zimą i chłodzenie latem są klimakonwektory, niegdyś wykorzystywane głównie w przestrzeniach publicznych. Można je spotkać w bankach, biurowcach czy galeriach handlowych, czyli wszędzie tam, gdzie komfort termiczny użytkowników musi być utrzymywany przez cały rok, ale nie może generować zbyt wysokich kosztów. Od kliku lat to rozwiązanie zyskuje popularność również wśród właścicieli domów jednorodzinnych i mieszkań. Stało się tak głównie dzięki temu, że klimakonwektory doskonale współpracują z pompami ciepła, które w domach energooszczędnych są coraz częściej wykorzystywane jako źródło ciepła. Możliwość rozszerzenia funkcjonalności pompy o chłodzenie nie stanowi już żadnego problemu, a dodatkowo nie podnosi znacząco ceny urządzenia.

Właśnie taką rolę pełni model NIVA VENTILO od VASCO. Projektanci tworząc ten klimakonwektor nawiązali wzorniczo do legendarnej linii NIVA – kolekcji, która stała się już ikoną w branży grzejników dekoracyjnych. Niezwykle prostą formę NIVY tworzy prostopadłościenna bryła pozbawiona zbędnych elementów. Wąska płyta grzejnika, a teraz również klimakonwektora NIVA, montowana jest na ciemnoszarych bocznych osłonach lekko cofniętych w stosunku do płyty czołowej, dzięki czemu całość nabiera lekkości i łatwo wtapia się w wystrój wnętrza.

NIVA VENTILO standardowo oferowany jest w kolorze białym – RAL 9016. Zastosowanie farby proszkowej o drobnej strukturze pozwala na przemalowanie przedniego panelu klimakonwektora na dowolny kolor, by uzyskać efekt dyskretnego wtopienia się urządzenia w ścianę lub nadania mu kontrastowego koloru

Klimakonwektory a ogrzewanie podłogowe

Zaletą klimakonwektorów jest przede wszystkim szybkość działania. Bardzo niski poziom bezwładności cieplnej urządzeń umożliwia natychmiastową reakcję na zmiany temperatury zewnętrznej oraz poziomu nasłonecznienia. W domach jednorodzinnych klimakonwektory mogą z powodzeniem współdziałać z ogrzewaniem podłogowym. Warto pomyśleć o zamontowaniu NIVA VENTILO w sypialniach na piętrze, a podłogowej instalacji grzewczej na parterze. Tym bardziej, że dodatkowym atutem tego modelu jest bardzo cicha, prawie niesłyszalna praca. Dzięki takiemu rozwiązaniu sypialnie, niezależnie od pory roku w mgnieniu oka osiągną wymarzoną temperaturę, co pozwoli domownikom szybko zapaść w sen. Utrzymywanie zadanej temperatury w pomieszczeniach przez całą noc pozwoli też uniknąć męczącego wstawania w celu otwarcia bądź zamknięcia okien.

Więcej to na: https://vasco.eu/pl/klimakonwektory

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.