Kobiecy azyl w odcieniach szarości – tak mieszka projektantka
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Od początku wiedziała, że jej dom będzie jasny, a jego wnętrza monochromatyczne i stonowane – skąpane w szarościach i bielach, subtelnie przełamanych pastelami oraz błyszczącym chromem. Projektantka Magdalena Miśkiewicz nie jest zwolenniczką minimalizmu, dlatego wnętrze jej domu miało być kobiece i delikatne. Takie właśnie się stało.
Zafascynowana bogactwem odcieni szarości właścicielka pracowni Miśkiewicz Design nad projektem wnętrz własnego domu pracowała „nosząc pod sercem” swoją młodszą córkę. Bardzo zależało jej na tym, by wszystko było gotowe, kiedy dziecko przyjdzie na świat. Jak sama dziś przyznaje, nie było łatwo pracować pod taką czasową presją. Tym bardziej, kiedy z natury jest się perfekcjonistką i zawsze dba o każdy detal.
Królestwo szarości
Projektantka pragnęła stworzyć dla siebie i swoich bliskich przestrzeń, która pozwoli im być razem. Atmosfera miała sprzyjać wyciszeniu i zrelaksowaniu w rodzinnym gronie. Dlatego nie było mowy o mocnych kolorach i silnych kontrastach. Dom Magdaleny Miśkiewicz to jej królestwo szarości.
Szary jest kolorem neutralnym, bardzo eleganckim i ponadczasowym – mówi projektantka. To barwa często stosowana jako baza, zarówno w projektach wnętrz klasycznych, jak również bardzo nowoczesnych. Szarość może mieć ciepły lub chłodny ton, a bogactwo odcieni, jakie oferuje – od srebrzystego przez barwę gołębią aż po głęboki grafit – stwarza olbrzymie możliwości łączenia z innymi kolorami.
Ten kolor ma potencjał
Potencjał szarości dobrze oddają wnętrza domu, utrzymanego w klasycznym stylu. Salon to połączenie gołębich odcieni z delikatnymi pastelami. Głównym elementem dekoracyjnym wnętrza jest duża, lekko stylizowana sofa, która często musi pomieścić wszystkich członków rodziny. Dla większego komfortu domowników zestaw wypoczynkowy uzupełniają dwa wygodne fotele. Gamę szarości przełamuje pastelowa tonacja obrazu autorstwa Stanisława Zawadzkiego. Zainspirowała ona projektantkę do uszycia zestawu welurowych poduszek, utrzymanych w podobnej palecie barw.
W jadalni centralne miejsce zajął duży, szaro-biały stół, a wokół niego miękkie krzesła w kolorze złamanej bieli. Ponieważ Pani domu lubi przyjmować gości, decyzja o wyborze mebli do tego wnętrza była dla niej bardzo ważna. Inwestorka i projektantka w jednej osobie spełniła też swoje marzenie o jasnej, przestronnej, monochromatycznej i lekko stylizowanej kuchni. Jak sama przyznaje, nic by w niej nie zmieniła, chociaż ciągle coś dokupuje, bawi się dekoracjami, lampami i lustrami w swoim domu.
Zdecydowanie i łagodnie
Bardziej zdecydowany, grafitowy odcień szarości odnajdziemy w łazience. Doskonale uzupełniają go lustrzane powierzchnie, kryształki zatopione w glazurze i chromowana armatura. Na drugim biegunie szarości znajduje się główna sypialnia, zdominowana przez paletę beżów i taupe. Kolor szary przyjął tu bardzo delikatny, ciepły odcień. Podobną tonację kolorystyczną, uzupełnioną o lekkie, dziewczęce pastele zastosowano w pokojach dzieci.
Magdalena Miśkiewicz od początku była przekonana, że szary kolor jej się nie znudzi i miała rację. Choć od realizacji projektu minęło jedenaście lat, kiedy wchodzę do domu nigdy nie czuję się zmęczona tym stylem i kolorystyką – mówi Magdalena Miśkiewicz. To moja przestrzeń – kojąca i ponadczasowa. Uważam, że dom powinien być przede wszystkim azylem i odzwierciedlać charakter mieszkańców. Mój dom taki jest. Jesteśmy czteroosobową rodziną i każdy z nas czuje się tu bardzo dobrze.
Więcej na: https://www.miskiewiczdesign.pl/
Fot. Anna Powałowska
Informacja o pracowni:
Miśkiewicz Design to nowoczesne studio projektowe, w którym wieloletnie doświadczenie idzie w parze z odważnymi rozwiązaniami i czerpaniem inspiracji z najnowszych trendów. Filozofia architektów pracowni założonej i prowadzonej przez Magdalenę Miśkiewicz bazuje na trzech podstawowych elementach: indywidualnym podejściu, aktywnym poszukiwaniu najlepszych w danym przypadku rozwiązań oraz na bliskiej relacji z klientem. Realizacje studia projektowego cieszą się uznaniem zarówno wśród miłośników ponadczasowej klasyki, jak i wielbicieli nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni. Miśkiewicz Design realizuje projekty wnętrz na terenie Warszawy. Stawia na najwyższą jakość wszystkich elementów i dopracowanie najdrobniejszych detali, zapewniając klientom komfort, wygodę i modne wnętrze na długie lata.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.