Kolagen - dlaczego warto go stosować?
Kolagen jest odpowiedzialny za wiele procesów w naszym ciele. Spektrum jego działania jest naprawdę szerokie - ma doskonały wpływ na naszą skórę, ale także na stawy i kości. Jego odpowiednia ilość w organizmie jest bardzo ważna, dlatego musimy dbać o to by uzupełniać jego braki. Jak to zrobić?
Piękna skóra i zdrowe stawy
Piękna skóra to marzenia każdego z nas. Po pierwsze - każdy chce pozostać młody na tak długo jak tylko się da, a po drugie zdrowy wygląd skóry sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni. Promienna cera, gładki dekolt czy brak cellulitu to do czego dążymy. Jednak codziennie jesteśmy narażeni na czynniki zewnętrzne, które temu nie służą. Co więcej - często sami pogarszamy stan swojej skóry, np. nieodpowiednią dietą. Papierosy czy alkohol to jedne z najgorszych dla skóry używek, ponieważ przez to szybciej zanikają włókna kolagenowe, odpowiedzialne za sprężystość i jędrność skóry. Warto więc podjąć walkę z nieuchronnymi zmianami na skórze, takimi jak zmarszczki czy pomarańczowa skórka - a pomoże nam w tym regularne uzupełnianie braków kolagenu.
Kolagen ma też ogromne znaczenie dla ścięgien i kości. Wszyscy chcemy cieszyć się pełną sprawnością jak najdłużej. Jednak nieuniknione są różnego rodzaju bóle stawów, kiedy na przykład prowadzimy aktywny tryb życia i jesteśmy narażeni na kontuzje. Sprawa ma się podobnie, jeśli w pracy głównie siedzimy, a na co dzień nie podejmujemy żadnych aktywności fizycznych. Wówczas nasze mięśnie i kości są osłabione i przez to mniej sprawne. Skutkować to może bólami reumatoidalnymi, a nawet zwyrodnieniami stawów, np. biodrowych czy kolanowych, co w konsekwencji doprowadzi nas do operacji i długiej rehabilitacji. W obu przypadkach kolagen odgrywa kluczową rolę, ponieważ jest jednym z podstawowych białek w naszym ciele. To on pomaga naszej skórze być gładką, a mięśniom, kościom i stawom w dobrej formie.
Dlaczego powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość kolagenu?
Niestety wraz z upływem wieku zaczynają zanikać włókna kolagenowa, przez co proces starzenia skóry oraz bóle w kościach powoli zaczynają się pojawiać. Wpływ na zmniejszoną produkcję kolagenu mają także choroby autoimmunologiczne oraz sporty wyczynowe. Dodatkowo bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Jeśli na przykład palimy papierosy czy przebywamy za dużo na słońcu - ilość kolagenu w naszym organizmie spada. Dlatego właśnie warto go uzupełniać. Musi to być jednak produkt sprawdzony od renomowanego producenta jak na przykład KolagenCito znanej i doświadczonej niemieckiej firmy Reutter, w której nie mam miejsca na błędy. W każdej miękkiej pastylce KolagenCito zawarte jest aż 400 mg wysokiej jakości kolagenu oraz odpowiednio dobrana porcja witaminy C, która wspomaga proces odbudowy włókien kolagenowych. KolagenCito jest to produkt profesjonalny dbający o odbudowę całego organizmu z odpowiednio opracowaną recepturą. Firma Reutter dba o klientów i znana jest ze stosowania składników w I-gatunku.
Regularne uzupełnianie kolagenu pozwoli nam dłużej cieszyć się piękną, jędrną i aksamitną skórą, gładkim dekoltem, jędrnymi piersiami, ładnymi ustami, lśniącymi włosami i zdrowymi stawami.
Wysokogatunkowe pastylki kolagenowe KolagenCito dostępne są w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich. Dziennie powinno się ssać do 3 miękkich pastylek KolagenCito.
Cena detaliczna ok. 28 zł.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.